Pětidílná minisérie BBC se soustředí na příběh náhodného románku mezi dvěma odlišnými světy. Osoba z prvního světa pracuje v ústředí zpravodajské služby. Ta druhá osoba zatím žije ve světě klubů, nočních barů a užívá si mládí. (SimpanzJi)

Recenzie používateľa Necrotongue k tomuto seriálu (6)

London Spy (2015)

Tvůrčímu kolektivu se sice nepodařilo udržet kvalitu prvních tří epizod až do konce, ale i tak to na pět kousků s přehledem stačilo. Tohle byl opravdu zajímavě pojatý seriál, až mě zarazilo, jak často se tvůrci obešli beze slov, k vyjádření všeho důležitého jim často stačily scény bez dialogů, a přesto (nebo spíš právě proto) se jim podařilo vybudovat parádní znepokojivou atmosféru i solidní napětí. Zatímco Bond girls slouží povětšinou jen jako dekorace, chudák Turner boy musel po celou dobu makat naplno, aniž by se mohl dočkat úspěchu. I přes rozpačitý závěr se mi seriál líbil, takže můžu poděkovat yvoně, bez níž bych o něm vůbec nevěděl. ()

Lullaby (2015) (E01)

Tedy, abych se přiznal, zpočátku jsem si myslel, že jsem se seriálem šlápl pěkně vedle, protože v testosteronové romantice nenacházím nic, co by mohlo potěšit mé oko, pak se ale situace radikálně změnila a já jsem si mohl užívat perfektní atmosféru, výborně vybudované napětí i kvalitní herecké výkony. ()

Strangers (2015) (E02)

I druhá epizoda se mocně povedla. Na suchozipsoidní scény v tomto případě vůbec nedošlo (hurááá!), zato atmosféru se tvůrcům opět podařilo řádně vytunit, napětím rozhodně nešetřili a příběh propracovali tak hezky, že se hlavnímu hrdinovi vůbec nedivím, že mu jde ze všeho hlava kolem. ()

Blue (2015) (E03)

Děj třetí epizody byl sice o něco málo slabší, ale proti jiným seriálům to byl pořád jasný nadstandard. Ta bezmoc vůči všemocnému protivníkovi mě fascinuje. A stejně tak mě dostává perfektní výkon Jima Broadbenta, toho je radost sledovat. Napětí tentokrát nebylo tak dokonalé jako v předchozích dílech, ale atmosféra byla znovu vynikající. 5*- ()

I Know (2015) (E04)

Tak jsem se v seriálu dočkal prvního vážnějšího zklamání. Možná by bylo lepší, kdyby se Dannymu nepodařilo tu nešťastnou flashku otevřít. Alexův/ Alistairův tajemný projekt se mi totiž po svém odhalení zdál být poněkud nablblý. Všechno ostatní bylo fajn, ale nad tímhle se měli tvůrci ještě zamyslet. ()

If This Is a Lie (2015) (E05)

Ne, ne, už to nebylo ono. Čtvrtá i pátá epizoda v sobě měly nějaký falešný tón, v předchozím dílu to byl špiónův opus magnum, tady mi vadilo Francesino prozření. Mezi klady počítám znovu propracovanou atmosféru i to, že nedošlo k žádnému nesmyslnému happyendu. ()