Pětidílná minisérie BBC se soustředí na příběh náhodného románku mezi dvěma odlišnými světy. Osoba z prvního světa pracuje v ústředí zpravodajské služby. Ta druhá osoba zatím žije ve světě klubů, nočních barů a užívá si mládí. (SimpanzJi)

SimpanzJi

Ben Whishaw má u mě pozici vcelku oblíbeného herce. Zápletka vypadá zajímavě, teď jen udržet atmosféru jako v první části. Ben se mi hodně líbil už ve Chvění (2014), kde hral taky gaye. Stejně jako tady. Jelikož je sám homosexuál, tak si nemyslím, že pro něj byly nahé scény obtíží. Jinak se mi líbí scénář a hlavně super kamera. Jsem zvědav na další vývoj. ()

Necrotongue

Tvůrčímu kolektivu se sice nepodařilo udržet kvalitu prvních tří epizod až do konce, ale i tak to na pět kousků s přehledem stačilo. Tohle byl opravdu zajímavě pojatý seriál, až mě zarazilo, jak často se tvůrci obešli beze slov, k vyjádření všeho důležitého jim často stačily scény bez dialogů, a přesto (nebo spíš právě proto) se jim podařilo vybudovat parádní znepokojivou atmosféru i solidní napětí. Zatímco Bond girls slouží povětšinou jen jako dekorace, chudák Turner boy musel po celou dobu makat naplno, aniž by se mohl dočkat úspěchu. I přes rozpačitý závěr se mi seriál líbil, takže můžu poděkovat yvoně, bez níž bych o něm vůbec nevěděl. ()

novoten

Fascinující, jak rozdílné nálady a emoce umí jednotlivé epizody vyvolat. Romantika, paranoia, detektivní mráz v zátylku. A Ben Whishaw je ve všech těchto polohách dokonalý a v jeho kůži je proklatě horko. Jeho zranitelnost a rozklepaná odvaha v jednom mi dávaly pocit, že s přimhouřenýma očima by se do takovéhle situace mohl nešťastně přimotat každý, kdo v sobě má alespoň špetku víry a naivity. S každým dalším zvratem jsem si říkal, že tak stupňované intenzitě napětí snad ani není v lidských silách dostát konečným rozuzlením. Bohužel jsem měl pravdu, protože už vysvětlovačka před nástupem do poslední části rozproudí více otázek než uklidňujících odpovědí a samotné finále se pokouší zahrát příliš mnoho not v jedinou chvíli. Pachuť z nevydařeného konce se ale díky brilantnímu předchozímu ději koná jen částečně. ()

Tosi

Špionážní příběh? Dost možná, ale čím méně se v něm mluvilo o spiknutí, tím lépe. Spíše tajemný milostný román, který pokud se začal pohybovat v příliš velkých konspiracích, na zem ho vrátily konkrétní citové obavy o partnera. Ovšem to, co dělá seriál nejsilnějším, je Dannyho důvěryhodnost a houževnatost, která převyšovala všechno, s čím si seriál začal. ()

bllm

Ani už nevím proč, ale na tenhle seriál jsem se těšila v domnění, že se bude jednat o gayromantické drama ze špionského prostředí a ještě v průběhu parádní první epizody jsem tomu pořád věřila. Pak nastalo zklamání, protože složité konspirace výzvědných služeb nejsou až tak to moje oblíbené. Ale když už jsem to začala sledovat, tak bych to nenechala. I když seriál nesplnil moje nesmyslné očekávání, jeho sledování nelituju. Ben Whishow je v tomhle typu rolí jako doma (možná až moc), takže výkon rozhodně na jedničku, Edward Holcroft svou nehybnou tváří za tu jednu epizodu taky docela zabodoval (i když v momentě kdy mi začalo docházet, že to nebude romantika, jsem pojala podezření, jestli to nebude scifi a z něj se nevyklube kyborg). Takže kdo má tenhle žánr rád a zároveň mu nevadí pomalejší tempo, ten může být s touhle dobře vypointovanou sérií spokojen. ()