Casanova

(TV film)

Casanova (Diego Luna) je na útěku před spravedlností, kdy prchnul z vězení v Benátkách a nyní se chudý skrývá ve Francii 18. století. Jestli si chce získat nějaké peníze a postavení, musí přijmout roli špióna, kdy je nasazen na samotnou madam de Pompadour (Bojana Novakovic). Samozřejmě si brzy vytvoří i nepřátele, a to i mezi tehdejšími alchymisty a kabalisty. (honajz)

honajz

Škoda, že se v projektu dál nepokračovalo, ale na druhou stranu to chápu. Ti, kteří očekávají sexuální orgie, se musí smířit s úvodním rychlým sestřihem, a pak už sledujeme jiného Casanovu - Casanovu na útěku před spravedlností, skrývajícího se a chudého ve Francii 18. století. Jestli si chce získat nějaké peníze a postavení, musí přijmout roli špiona, kdy je nasazen na samotnou madam de Pompadour. Samozřejmě si brzy vytvoří i nepřátele, a to i mezi tehdejšími alchymisty a kabalisty. Jeunetův styl je tomto pilotním filmu znát - má dokonalou výpravu, kameru, i vedení herců je jisté, scénář dovedně splétá intriky, jen je to chvílemi trochu nudné (obecně mi přijde tehdejší prostředí francouzské smetánky takové prázdné a nablblé) a ta snaha jako že za Casanovou se otočí každá, ale skutečně každá sukně, už časem přestane být vtipná. Docela bych bral film, kde Casanova ženskou nesvede. ()

Časové pásmo bolo zmenené