Keď draka bolí hlava

• Česko Když draka bolí hlava (viac)

Barborka s Tomikom trávia prázdniny u babičky a deda v kováčskej dielni pod Dračou skalou, kde zo všetkých síl pracuje aj netradičný pomocník dvojhlavý dráčik Čmoudík. Raz, keď sa deti chystajú prespať v jaskyni spoločne s dráčikom, objavia na stene jaskyne starú mapu a Čmoudík, ktorého jedna hlava hovorí po česky a druhá po slovensky, začína rozprávať napínavý príbeh o vzniku kráľovstva Draka, veľkej láske princeznej Adélky a princa Janka, o dlhoročnej kliatbe a strašnom Drakovi, o zlom škriatkovi Blivajzovi, ale aj o tajomstve Nezábudkovej lúky, stratenom dračom vajci a páriku klokanov. Zaujíma Vás, kedy draci tancujú hip hop, ako sa slávia vianoce v dračej jaskyni, akú čarovnú moc má sto rokov neumývaný dračí zub a hlavne prečo draka bolí hlava? (Continental film)

horal3310 odpad!

Ono se to snad ani nedá komentovat. Mistr Rapoš je asi hodně moc véééliký rejža,když si usmyslel natočit pohádku tak nějak nově,po svazácku. Tady jsme ale v Česku a Slovensku. Hlavně v Česku je tradiční pohádka národem milována a každé její prznění se trestá.Tvrdě a nekompromisně.Ale nechci být úplně negativní,osobně jsem dal jen cca 20 minut,tak nevím,třeba to pak už bylo lepší.Každopádně,ti co to dokoukali do konce, zasluhují mou hlubokou úctu. ()

Kecup86 odpad!

Stejně zábavné jako reklamní spoty, které v televizi tuto "pohádku" přerušují. Nestydím se za názor, že je zde všechno špatně. K nejnižšímu hodnocení přispívá hlavně přehození mateřských jazyků. ()

BlackBarron odpad!

Příběh totálně retardovaný a vražedně nepovedená animace tomu moc nepřidá (jako vážně, takovou odpornost jsem již dlouho neviděl). ()

Flammarion odpad!

Zdráhám se napsat co to vlastně bylo, protože pohádka rozhodně ne. Tu si tedy představuji jinak. Tohle něco je ostuda české, no dobře, i slovenské kinematografie. Víc není třeba dodávat... ()

malet

Ač si Karla Gotta velice vážím, tak toto fakt ne! Copak to nikdo neslyší, jen mé nebohé uši to rve? Kamila Magálová mluvila česky, ale tak mile, ale božský Kája slovensky prostě neumí. A tím to celou pohádku pro mě zabilo. Dětem se to líbilo na dvě stars, mě vůbec, jedna hvězda je kompromis. Přitom ten příběh není neuchopitelný. Jen bych do toho prostě nematlala tu česko-slovenskou vzájemnost. Slavme stovku jinak, ne przněním pohádky. Naštěstí jsem na ni nešla do kina, ani jsme si ji nezařadila na večerní sledování. Odpoledne při práci na PC se to dalo přežít... ()

zabacek8 odpad!

sračka všech sraček. Kdysi jsme byly v pohádkách špička a naše pohádky frčely v zahraničí. Ale toto má být co? Přinutil jsem se chvíli koukat (abych viděl toho Gotta), ale utrpěl jsem duševní trauma. Vorlíček, Macourek, Lipský se musí otáčet v hrobě. Po loňské slátanině o Žitovi jsem myslel že horší pohádku už nikdo nenatočí. Mýlil jsem se. Už nikdy se nebudu koukat na pohádky natočené po roce 1989! Jdu si pustit "s čerty nejsou žerty". ()

ladinek

Jednu hvězda za Karla.Koho ale napadlo,že bude mluvit slovensky,ten se musel uplně zbláznit.Takovou parodii slovenštiny by neudělal ani naprostý amatér.Ten drak,to je taky katastrofa.Režiséra a scénáristu zastřelit.Kamera a písničky dobré.. ()

spike.sg odpad!

Horší pohádku jsem ještě neviděl, neslyšel a ani o ní nečetl. Bylo to tak špatný, až se mi víc nechce psát. Ono vlastně není co hodnotit, jak to bylo strašný. Alespoň pan Lafita z toho možná bude něco mít, když si v jednom záběru dělal reklamu na svojí sérii parfémů. Ubohost... ()

dejf96 odpad!

Je to opravdu velká trapnost, šroubované repliky, otřesná režie, příběh o hovně a úděsní herci, o hudebním mišmaši nemluvě...příšernost. čeští filmaři neustále melou o tom, jak je nikdo nepodporuje a jak strašně potřebují peníze... za tohle dílo by naopak měli platit pokutu! sleduji tohle veledílo průběžně, nicméně obsazení OsmanihoLafity mi připadá jako facka všem československým hercům prostě megasračka, která si nezasloužila ani korunu státní dotace ()

Daky

Když draka bolí hlava je super pohádka. To, že tam hraje Karel Gott, není tak podstatné. Líbilo by se mi to i bez něj.. Líbí se mi to z jednoho prostého důvodu. Příběh. Příběh je super. Za mě 5 hvězdiček. ()

John_Clark odpad!

Příběh stupidní, natočený je to taky mizerně! Považuju to za náhodnou sekvenci lidí a rekvizit pohybujících se před kamerou bez jakéhokoliv smyslu. Jak došlo k tomu, že jedna hlava mluví česky, druhá slovensky, Gott mluvící slovensky... No, jeden kyblík na blití vám k tomu stačit nebude. ()

neo101 odpad!

Tady je špatně snad úplně všechno. Příšerné herecké výkony jak dospělých, tak dětských herců. Neskutečně hloupé písničky a strašlivé zpracování draků. Proboha v tomhle století neumí profíci udělat loutku nebo cgi draka? Před třiceti lety uměli naši filmaři lepší efekty. O zahraniční produkci nemluvě. Chápu že jsme jako diváci zmlsaní kvalitními československými pohádkami z dob dávno minulých, ale tohle přebije i nejhorší “kameňákovou” tvorbu. A mimochodem, pohádka, která nebaví ani děti, to je tragédie. ()

Namefar odpad!

Chvíli jsem to poslouchal když se žena koukala a já vařil. Gottová slovenština je děsná. České pohádky mám rád, ale toto. ()

PavelKral

Nevím jak draky, ale mě hlava rozbolela po shlédnutí... Karel Gott mluví slovensky stejně tak mizerně, jako Kamila Magálová česky - asi to to mělo evokovat vzpomínky na bývalé Československo.. Nicméně jazykově kulturní záměna u protagonistů působí jako křoupání písku mezi zuby, a rodilý Čechoslovák musí zdechat hrůzou, nebo smíchy... No nic, přeneseme se přes to a jdeme dál... Bohužel, multifunkční pěvec Karel Gott odešel z tohoto světa filmovým úspěchem nepolíben... ()