Na toalete v Bielom dome nájde upratovačka jedného dňa mŕtve telo mladej ženy. Vyšetrovaním vraždy je poverený detektív Harlan Regis (Wesley Snipes), ktorý sa hneď po príchode dostane do konfliktu so šéfom ochranky Nickom Spikingsom (Daniel Benzali). Ten mu síce pridelí na pomoc agentku Ninu Chanceovú (Diane Lane), odmietne však akúkoľvek ďalšiu pomoc a zadrží aj stopy, ktoré by Regisovi mohli pomôcť v pátraní. Keď Regis spolu s Ninou prídu do bytu zavraždenej Carly Townovej (Mary Moore), zistia, že ich predbehli agenti FBI a odniesli všetko, čo malo pre vyšetrovanie hoc i mizivý význam. Aj keď Regis nájde malú stopu, vo chvíli, keď chce rozbehnúť pátranie, Spikings mu oznámi, že chytili vraha. Podľa ich tvrdenia je ním upratovač, ktorý sa Carle dvoril a nemá alibi. Regis však vzápätí zistí, že je sledovaný a podľa informácií od Niny pochopí, že Carla bola jednou z mnohých mileniek prezidentovho syna Kylea (Tate Donovan). Medzitým sa politická situácia vyostruje - prezident odmieta rozpútať vojnu so Severnou Kóreou, ktorá zadržiava trinásť amerických rukojemníkov. Proti sebe má však silnú opozíciu, ale aj verejnú mienku, ktorá je ovplyvnená vraždou v Bielom dome. Tajná služba chce vyšetrovanie prekaziť, ale obom vyšetrovateľom sa podarí utiecť a pokračovať v pátraní. Všetky stopy naznačujú, že vrahom je buď Kyle alebo dokonca sám prezident Jack Neil (Ronny Cox)! Regis však s pomocou Niny zistí, že dôkazy boli podstrčené. Pravdu odhalí aj Spikings, ktorý je ale vzápätí sám chladnokrvne zavraždený. Vtedy je už Regis s Ninou na stope skutočného páchateľa a nič ich nedokáže zastaviť... (TV Markíza)

Bauer

V celku průměrný trhiller, který nepřináší nic nového jen je obohacen slušnou zápletkou (vražda v bílém domě) jenže je do toho bohužel zapletena i politika a to mně tak nějak nebralo. Je to okořeněno lehkou akcí. Různé honičky a přestřelky. Je toho sice málo, ale v žádném případě to neškodí. Dominuje tady především thriller a ne akční žánr, takže to není vůbec na škodu ta skromná akce. Hodně velká škoda je zpackaného konce, který je opravdu slabší a na můj vkus příliš "frajerský". Začíná to frajersky a končí to frajersky. Jenže v tom hraje Snipes a on sám o sobě je frajer, takže se to dá zkousnout. A překvapilo mně, že v tom hraje Wesley Snipes, kterého vidím jako bijce. Ať už jako upírobijce, nebo jako borce, jenž se vypořádá s teroristama na palubě letadla (Přepadení ve vzduchu). Tenhle film zcela vybočuje z jeho dřívějších filmů a nutno podotknout, že mu to hodně přospělo. Diana Lane je jako vždy krásná a sexy a její výkon je taky. Nelíbila se mi postava Alana Aldy. Nejspíš jde ale o můj subjektivní názor. Docela dobře ztravené skoro dvě hodiny. Nelituju toho, že jsem je ztrávil zrovna s tímto filmem a to je důležité! ()

lennyd

Na nejstřeženější adrese ve Washingtonu, v Bílém domě, je nalezena na záchodcích mrtvola mladé ženy. I přes odpor tajné služby je na místo povolán detektiv z oddělení vražd, Harlan Regis (Wesley Snipes). Možný pachatel je odhalen a zatčen velmi rychle, ale Regis má stále pocit, že mu ochranka prezidentovy rodiny něco tají. Nemůže být za smrtí mladé úřednice něco víc? ... Nemůžu si pomoct, ale mně se prostě takovéto filmy líbí. Spiknutí na každém rohu, správná dávka napětí, detektiv (který čirou náhodou ví všechno o tajných chodbách pod Bílým domem) - ač to celé může působit klišoidně, tak mne to (v tomto případě) stoprocentně vyhovovalo. Wesley Snipes je zde v trochu usedlejší roli než obvykle, ale když někdo umí hrát, tak zahraje i kašpárka natož jednoho washingtonskýho poldu. Trochu mne zklamal Alan Alda - ani ne tak svým hereckým výkonem, ale právě jeho rolí - přece jen jsem radši, když je za toho "hodného".. ()

sniper18

Na takéto filmy je Wesleyho Snipesa tak trochu škoda. Inak Vražda v Bielom dome nie je vôbec zlý film, technicky je bez akýchkoľvek výhľad, jednoducho kvalitne natočená komerčná kriminálka druhej polovice deväťdesiatych rokov, kedy sa podobným filmom darilo, zápletka tiež nie je zlá a navyše ani dej vôbec nenudí a bol som zvedavý, ako to s tou vraždou skutočne bolo, pričom to nie je ani až tak predvídateľné a nájde sa dostatok zvratov. A plusom je aj obsadenie, keďže okrem Snipesa poteší aj Diane Lane, Alan Alda a dostatok ďalších zaujímavých vedľajších postáv. Len tomu jednoducho chýba akčnejšie prevedenie. A pritom priestor tu na to bol, postavy majú problémy s tajnou službou a jej zabijakmi, ale akčných scén je veľmi málo. Snipes tu má len dva, tri dosť krátke súboje, ktoré ani zďaleka nevyužívajú jeho potenciál a zvyšná akčná stránka je len taký žánrový štandard, takže nejaká tá nevýrazná neháňačka, prípadne krátka prestrelka. A zamrzí to o to viac, že režisérom bol Dwight H. Little, ktorý už dvakrát dokázal, že to s akčnými hrdinami vie, Steven Seagal sa mohol naplno predviesť v Mužovi so znakom smrti a Brandon Lee zase v Rýchlejšom ako blesk. Takže celkovo nemôžem hovoriť o výraznejšom sklamaní, Vražda v Bielom dome dopadla pravdepodobne tak, ako aj mali tvorcovia v pláne, len jednoducho podľa mňa podobný typ filmu na viac, než len ten lepší priemer ani mať nemôže, keďže zápletka zase nie je až tak prepracovaná, ako v tých kvalitných čistokrvných kriminálkach a akčná zložka, ktorá by to mohla povýšiť a navyše by som ju aj očakával, keďže bol k dispozícii kvalitný akčný herec a schopný akčný režisér tu zase nemá moc priestoru a vlastne ani kvalitu. 66% ()

Jordan

réžia, herecké výkony i scenár boli zvládnuté v rámci žánra štandardným spôsobom nevyžadujúcim excelentné exhibície ale skôr osvedčenú klasiku a ak si žáner definujeme ako mainstreamový krimithriller (pričom mainstream si vzhľadom na miesto vzniku tohto filmu definujeme tak, že sa jedná o dielo takej náročnosti, aby to pochopili aj menej vnímaví a premýšľaví diváci) tak možno dokážeme odpustiť všetky tie rokmi a peniazmi overené schémy a klyšé, všetky mierne alogizmy a nedostatky scenára, ktorý musí byť napísaný tak, aby bez zrniečka pochybosti kadý prišiel na to, o čo ide alebo má ísť - navyše keď vezmeme do úvahy fakt, že "hollywoodští" nevedia rozprávať obrazom ale dialógmi a teda všetko musí byť povedané. Takže taký žánrový priemer, wesleymu viac svedčí poloha drsňáka, Diane Lane je ale pre mňa osobne žena, na ktorú sa dá pozerať veľmi dobre - taký J.Lo-typ oprostený od rznych afektov a rušivých elementov. ()

Figu

Devadesátky byly prostě nasáklý vším skvělým z odvětví filmu a ani tahle akční kriminálka není žádnou vyjímkou. Wesley Snipes ve formě, vedle něj Diane Lane ve formě, to už naznačuje i samotnou formu bijáku jako prase. Ovšem nešlo by to ani bez fajn záporáka, což zde osvěžila legenda seriálu M.A.S.H.. No pěkně to Alda vymyslel. V dnešní době počítačových slátanin, přeefektovaných hovadin a laciných zápletek bych uvítal víc takových vražd v Bílým domě! 70% ()

• Jordan (Alan Alda) nosí hodinky značky Raymond Weil Parsifal. (dyfur)