Rokuhódó jocuiro bijori

• Japonsko Rokuhoudou yotsuiro biyori (viac)

Rokuhoudou je tradiční japonská čajovna, která svým zákazníkům nabízí příjemné prostředí, vybraná jídla, sladkosti i nápoje a hlavně velmi ochotnou a sympatickou obsluhu v podobě 4 mladých mužů. Gure, Sui, Tokitaka a Tsubaki se každý den snaží o co nejlepší servis s jediným cílem na mysli, a tím je spokojenost zákazníka. Díky jejich snaze a zájmu o každého návštěvníka tak hosté získávají pocit důvěry a té pravé domácí atmosféry, a tak zde často dokáží vyřešit všechna svá trápení a starosti nebo na ně alespoň na chvíli zapomenout. Tato příjemná atmosféra tak přináší klid do duší zákazníku i zdejší obsluhy, i když udržet ji je často velmi náročný úkol... (Jeoffrey)

Jeoffrey

Spousta z nás má své místečko, kam se neskutečně ráda vrací, pro někoho je to třeba nějaká restaurace, pro jiné kavárna, další mají čajovnu. Jsou to místa, kde se cítíme příjemně, kam bereme své známé a kamarády, nebo tam prostě můžeme zajít i sami, když si jen potřebujeme odpočinout. Většinou to jsou místa, která nás nadchla svojí atmosférou, prostředím a přátelskou obsluhou, protože tam, kde je nám příjemně, tam má smysl se vracet. No a přesně takové místo je zdejší čajovna a je až s podivem jak dokáží autoři přenést ten příjemný pocit z takovéhoto místa i někomu, kdo sedí na druhé straně placaté obrazovky. Je vidět, že prostředí tradiční japonské čajovny může mít svojí sílu a už jen ta vstupní ulička lemovaná bambusy působí, tak jak nám ji zde předvedli, strašně impozantně. Stejně tak samotná restaurace - tradiční a útulná. Tohle všechno člověk vnímá a příjemný pocit, jako by byl jedním z hostů, se pomalu vkrádá i do obyčejného pokoje v kterém zrovna sedíte. K tomu musí být příjemná obsluha, klidná a ochotná - prostě lidé z kterých je cítit, že jim na jejich zákaznicích záleží, protože i tohle pomáhá příjemnému pocitu bezpečí, zkrátka cítit se jako doma. A co by to bylo za čajovnu bez lahodného čaje, chutných zákusků a i dobrých hlavních jídel? Vždycky jsem obdivoval, jak umí tvůrci některých anime vyobrazit jídlo, jak barevně a krásně, stejně jako umí ukázat požitek z toho něco takového připravovat a poté jíst. Tohle jsem viděl v několika seriálech, ale pořád to na mě zabírá a pořád mi to dokáže přivodit chuť na něco dobrého. Zkrátka tohle anime jako by suplovalo komplexní zážitky z jedné neskutečně úžasné restaurace, která k tomu, aby nám předala své kouzlo nemusí nutně vést ani do jiných světů (nemohl jsem si tu narážku na Isekai Shokudou odpustit...). Vše je nenucené, vše i ta největší dramata se vyřeší s klidem, jako by neexistovalo nic, co by nespravil lahodný čaj a něco sladkého. Ale není to vždy jen přeslazené, zdejší autoři vědí, že ne vše se dá vyřešit tak snadno a tak dokáží do toho všeho zakomponovat dospělý a realistický přístup, což dokáží třeba tím, že když čekáte velký a dramatický happy end, tak dostane jen klidnou a tichou výměnu emocí beze slov, která jakoby nic nevyřeší, ale cítíte že i tak to udělalo hodně. Stejně tak zdejší hosté jsou reální, mají své starosti a problémy od kterých si přišli odpočinout, nebo přemýšlet nad tím, jak je vyřešit, s čímž jim ochotná obsluha ráda pomůže. Nejsou to žádné hlouposti ani šílená dramata, spíš jen obyčejné věci a starosti, které můžou potkat každého z nás. Dobrá, občas se i lehce přehání, ale většinou to jen působí jako lehké žertování, které nikoho nemůže urazit, spíš jen pobavit. Ve výsledku je Rokuhoudou yotsuiro biyori něčím velmi příjemným, sympatickým a milým u čeho se dá krásně relaxovat, občas i přemýšlet. Je to i pro mě určitě největší překvapení této sezóny, protože bych nečekal, že si budu užívat příběh, kde jsou v hlavní roli 4 velmi sympatičtí pánové a jejich čajovna. No a ve výsledku je to v mém pomyslném žebříčku i jedno ze dvou nejlepších anime sezóny jaro 2018 - 8,3/10 () (menej) (viac)

Terezinka198

Nenápadné anime, které vám zaručí příjemnou, uvolněnou náladu a chuť udělat si skvělé jídlo nebo jenom horký čaj :) krásná oddychovka, pokud chcete vypnout a pobavit se. ()

q66

Jednoznačně jeden z lepších iyashikei seriálů a největší překvapení jarní sezóny. Rokuhoudou nikdy nenudí, charaktery jsou kompletní a dobře napsané, navíc celková úroveň seriálu je velice konzistentní; nejsou tu žádné hloupé momenty, režie je kvalitní, humorná stránka na dobré úrovni, stejně tak překvapivě i animace, dramatické momenty nejsou nikdy vynucené, naopak; jde vidět pečlivost a inteligentní zpracování témat. A i přes to, že nejde o kompletní adaptaci, se dostalo i na důstojné finále. Takových věcí chci vidět víc. 8+/10 ()