Isekai šokudó

• Japonsko 異世界食堂 (viac)
Japonsko, (2017–2021), 9 h 36 min (Minutáž: 24 min)

Predloha:

Džunpei Inuzuka (kniha)

Scenár:

Masato Džinbó

Kamera:

Acuši Sató

Džun'iči Suwabe, Fumihiko Tačiki, Šizuka Itó, Tomokazu Sugita, Hóčú Ócuka, Jukari Tamura, Ajaka Asai, Kikuko Inoue, Motomu Kijokawa, Šino Šimodži, Reina Ueda (viac)

Uprostřed Tokia v obchodní čtvrti existuje jeden dům v jehož nejnižším patře se nachází kavárna s restaurací "Youshoku no Nekoya". Ta je zde již celých padesát let a uspokojuje svým menu chutě i těch nejnáročnějších obchodníků a podnikatelů z okolí svými vybranými specialitami. I když je hlavní součástí menu západní kuchyně, zdejší kuchař a majitel má i další speciality, které dokáží potěšit každý jazýček. V tomto městě je to vyhlášené místo, které má však svá vlastní tajemství. Každou sobotu se dveře restaurace pro veřejnost uzavírají a v prostorách restaurace se odehrává hostina pro speciální zákazníky. Těmi jsou stvoření z různých cizích světů a rozličných ras, která sem díky tajemné magii nacházejí svou cestu, aby ochutnala pro ně exotické pokrmy. Díky tomu je toto místo mezi svými speciálními hosty známé jako Restaurace do jiného světa. (Jeoffrey)

q66

Taková kombinace Flying Witch a Wakako-zake a víc fantasy... pohodové a klidné, ale pokud máte něco proti seriálům kde se v podstatě nic neděje, tak se tomuto radši vyhněte, protože se vám to líbit nebude - pokud jste ten druhý typ jako já, kterým se líbí klidné slice of life s humorným nádechem, tak tomu dejte šanci - pro mě 8/10. Jinak zmínit lze i grafickou stránku, která je velice hezky zpracována (samotná animace je na tento typ anime také na velmi dobré úrovni), soundtrack, sympatické postavy a dokonce i celkem zajímavý world-building. ()

Scalpelexis

[Shlédnuty 6 epizod, drop] Ospalá epizodická pohádka na dobrou noc, kde všechno začíná s nalezenými dveřmi a končí plným žaludkem po hluboké analýze ingrediencí a co jsme to vlastně měli vůbec na talíři. Konstantní poučování, že dobré jídlo vyřeší všechna naše trable a neexistuje nic, co by nešlo proměnit v chuťovou delikatesu, se ojediněle a nejistě pohybuje kolem množin "sympatické", ale převážně v rovinách "povrchní", "materialistické" a hlavně "Jo, to už jsem slyšel minulý díl". Dejme tomu, že jsem kulinářský gurmán, miluju sledovat proces přípravy a následné konzumace oných pokrmů. Stále je pro mě neomluvitelná absence nerepetitivního scénáře a vztah mezi hostiteli - hosty je víc umělý než poprsí Pamely Anderson. Závan čerstvějšího větru nastane pouze tehdy, pokud host přijde se zajímavější osobní historií, což se děje bohužel poskrovnu. Tím je automaticky věnováno více času otravnému rozboru jídla a o postavách zjistíme velké kulové. Nezasmál jsem se, nezajímala mě kterákoliv postava (paradoxně mi nakonec nejvíc lezl na nervy pan kuchař se svým stoickým až mrtvolně mechanickým vystupováním) a i to slastně vypadající jídlo mě nepřemluví k pokračování. Lepší 2*. ()

Zíza

Takové to pohodové požvýkáníčko. Nejde tam v podstatě o nic navíc než o to se dobře najíst. Když má nejen člověk plný žaludek, svět je o tolik krásnější. Já si to dávala vždycky k jídlu, abych se zbytečně u sledování netrápila hlady a užila si to. Byla to taková moje denní poklidná oáza, kde nejde o to stát se nejlepší v tom či onom, ani o to, která z žen dostane toho pěkného kuchaře, ale prostě jen o pohodu v jedné restauračce. V podstatě tomu chybí nějaký příběh, velký prostor dostávají popisy jídla a hádky o to, které z jídel je nejlepší... Pokud vás nebaví seriály o ničem, u kterých se skvěle vypíná, nemá smysl, abyste si to pouštěli. Ale pokud chcete vypnout u příjemného anime, nechce trnout hrůzou a nechat nadledvinky produkovat adrenalin, tohle by mohla být dobrá volba. Slabší 4*. ()

DaweForeman

Nějak jsem se zapomněl a ani jsem nevěděl, že jsem už shlédl poslední díl. Přesně tohle se vám může stát, protože respektive se to vede v duchu příběhu o naprosto ničem. Nehledejte tu žádný drama, ani "silně" hlubokou myšlenku, protože to tu není. Naopak je to spíše oddechová záležitost, na kterou se příjemně kouká a obzvláště např. když si člověk dává oběd a chce mít něco na pozadí. Sice jsem si zprvu říkal, že ta kombinace fantasy a dveří do našeho světa - konkrétně do restaurace Nekoya, se mi zdála trochu podivná, ale zase na druhou stranu, pokud by tam byly jen pouhý klasický zákazníci, tak by tomu něco chybělo. Sice je tu sem tam nějak ten příběh z pozadí každé postavy, která zde navštěvuje, ale nic do hloubky a ani vám to moc neutkví, protože to vlastně ani není nějak podstatné. Romantiku tu žádnou nečekejte, i když tu má menší potenciál. Celé je to o tom, že fantasy postava objeví dveře do neznámého světa - zjistí, že je to restaurace - nají se - získá svoje nejoblíbenější jídlo, které jen tak nezmění a které popíše do různých chuťových poznatků - "zaplatí" - a za týden znova atd. Animace je velice příjemná, i když má menší nedostatky ve fyzice a hudební stránka je taková pohodovka jen tak pro podkreslení nebo aby něco hrálo (i když se mi celkem líbilo zpracování intra - mělo to takovou kouzelnou atmosféru a pocit vítanosti). ()