Kondor - Série 1

(séria)
USA, 2018, 7 h 53 min (Minutáž: 46–52 min)

Dudek

Kondor je po delší době překvapivě uvědomělé špionážní drama, které se nebojí používat ty nejpodvratnější techniky ze staré školy. A pak už záleží na divákovi, zda je ochoten přistoupit na tuto hru a nechat se strhnout nebo bude brblat, protože dnešní seriálová tvorba už je zase trochu někde jinde. Kondor totiž není o rafinované dějové zápletce, ani o zajímavých vztazích mezi jednotlivými postavami, v první řadě je to totiž umě vystavený konstrukt, který se nestydí za to, že se důležité postavy míjí jen o pár metrů a na místo činu přicházejí jen o sekundu později než by bylo potřeba. Kromě toho je jeho devizou i fakt, že se nebojí likvidovat i důležitější postavy jak na běžícím páse. ()

angel74

Operace Kondor je docela napínavý špionážní seriál, který zhruba od sedmého dílu postupně ztrácí dech, což se projeví zejména v poněkud zpackané závěrečné epizodě. Nicméně neoddiskutovatelná kvalita první poloviny této série a sympatický hlavní hrdina v podání Maxe Ironse mi nedovolí snížit hodnocení na tři hvězdičky. (70%) ()

ER

Na seriál jsem se těšil a oprávněně Je tam pár věcí,které šly udělat lépe (občas dostane na frak i logika),ale vzhledem k napínavému průběhu a slušným hereckým výkonům (B. Fraser,vždy skvělý W.Hurt a "terminátor" Joubertová) se to dá odpustit. Sympatické je,že se seriál drží klasického pojetí filmu, které "narouboval" na dnešní dobu. ()

Dr.Love

Seriálové a soudobé zneužití filmového Tří dnů Kondora a knihy Šest dnů Kondora. Po skvělém začátku, pilot je opravdu výživný. Seriál postupně upadá do soudobých klišé jako třeba EZO debata o tom kdo je vinen jestli ten kdo mačká spoušť nebo ten kdo cíl najde a předá informaci dál a nebo rozebírání morální evoluce lidské populace. Tenhle nášup dostaneme hned v druhém díle a od té doby to jde jen pořád dolů a dolů. A rozhodně se nebojte morálních předsudků, poznámek a apod. si užijeme po celé délce seriálu. A celé dojebáno nenápadnou, ale velmi reálně přítomnou feministkou agitkou. Kdyby nebylo knižní a filmové předlohy které se aspoň trochu snaží seriál držet pak by to byl jasný odpad na entou. Kdo potěšil svou přítomností a hereckým nasazením Hurt a Fraser, bylo fajn je vidět, jen bych si přál v něčem daleko zajímavějším a ne v laciné napodobenině něčeho co mělo i ve filmovém zpracování daleko větší úspěch jenže to byla 70. léta. Původní film byl tak nějak reálný a uvěřitelný at už chováním postav nebo proces děje. Film měl tehdy skoro dvě hodiny a tohle je seriál a tedy z tohoto námětu musí nějak umět žít a tady je ten háček na seriál tohle nikdy nemělo o to hůř desetidílný a tak to opravdu působí jako to dlouhé a natahované něco. Úmrtnost vedlejších postava je vskutku rapidní a tady si můžete říct že je to docela fajn jenže není. Tím je také hlavní postava nucena opakovat svůj životní příběh a neustále opakovat že je nevinný. Což je s patnáctou mrtvolou na účtu už dost nereálné a co si budem Joe svým způsobem opravdu zabil všechny své přátele jen tím že jim řekl jak se věci mají. O to hůř se kouká na scénu kde hlavní zabiják dostane od "pana svatouška" milost. Sorry mě někdo takhle zdrcnout okruh známých a přátel tak být sebe větší pacifista asi se fakt neudržím. A pochopitelně s důsledkem že slečna zabiják je vlastně anti-hero at u z jakýchkoliv důvodu třeba ty prachy nebo fakt že ma frndu. Finále je poněkud zvláštní, o truchlení hlavní postavy nemůže být ani řeč  a tak běhá po Itálii a klátí kočku ve fajn apartmánu na který ani nevíme kde vzal prachy protože co naposled víme byl úplně bez prostředku ale s největší pravděpodobností se jedna o CIA konspirační byt. Po PTSD tedy ani stopy, jen Joe toho za těch deset dílů zažil dost a věřte že by z něj byl opravdu kvalitní materiál pro Chocholouška. Nebo aspoň účinou samoléčbu alkoholem. Asi jiná generace. ()

warrenur

Uz som videl filmy s velmi podobnym dejom, a i s kondorom v nazve, s Redfordom, a tak mi potom mnohe zvraty prisli nie tak prekvapujuce. Konanie hlavneho kladasa mi niekolkokrat prislo az moc v rozpore s beznym ludskym rozumom a samotnym pudom sebazachovy. Naopak, herecky najdoveryhodnejsi mi prisiel William Hurt v roli velitela CIA bunky a ta sociopaticka 45kg vrahyna s peknymi ocami Leem Lubany. Hoci jej instruktori mohli viac zapracovat na tom, ako to dievca manipulovalo so zbranami. ;) Vacsine to ale unikne a nebude rusit. Viacmenej sa toho tvorcovia zhostili celkom uspokojivo a premietli Condora do "sucasnych pomerov". Az teda na obcasne dost hlupe konania postav a urcitu prvoplanovost a naivitu. Priemer. Niekoho rozladi, niekto bude "chrochtat" blahom. Na neskore sychrave vecery a relax mi to plne vyvhovovalo. ;) ()