Za pár rokov už nebudeme musieť  pohnúť prstom, pretože moderné technológie za nás všetko obstarajú. Technofóbom sa v takejto dobe nebude žiť veľmi ľahko Grey Trace (Logan Marshall-Green) je povestný tým, že ako jeden z posledných ľudí dáva pred technológiami prednosť vlastným rukám. Autonehoda na nočnej diaľnici a konflikt s bandou grázlov, ktorí mu zavraždia priateľku a jeho nadosmrti zmrzačia mu obráti život hore nohami. Greyova perspektíva na invalidnom vozíku je viac než temná  dokiaľ mu kamarát vedec neponúkne malé technologické vylepšenie. S implantovaným čipom v mieche dokáže Grey nielen opäť chodiť a pohybovať rukami, ale získava aj ďalšie, doteraz netušené možnosti. Experimentálny ústav nazvaný STEM totiž dokáže napríklad aj vystopovať páchateľa nočného prepadnutia a tiež Greyovi pomôcť si to s tými gaunermi vyriešiť ručne. Kto by odolal? Grey rozhodne nie. Keď však zanechá prvého z páchateľov v kaluži krvi, napadne ho, či by STEM nemal aspoň trochu pribrzdiť. Otázka znie, či to pôjde. A či to Grey vôbec chce. (Cinemart SK)

Pavlis.xxx

Přesně tohle máme rádi. Nízkorozpočtový film od kterého nikdo nic nečeká a i když je to "béčko" rozseká a hlavně baví vás od začátku do konce. Mě osobně to přišlo jako čaj vařený z Venoma, sympatický herec jako by z oka vypadl Hardymu a technologický symbiont ala Venom :D samozřejmě ne,ale podoba je tam obrovská. Každopádně nádech scifi, pomsta a sympaťák v hlavní roli velmi bavilo. Upřímně jsem od Whannella, který je spíš hororový takovou pecku nečekal a jsem rád,že takové filmy vznikají, protože stamilionové blockbustery plné kýčů,sranců,prošpikované CGI technologií a plné přeplacených herců poslední dobou fakt nebaví a nejsou známkou zábavy spíše naopak. Je smutné,že např totální demence plná nereálnosti a hlouposti typu Jurský svět 2 vydělá miliardu a je to totální výplach mozku na rozdíl od tohoto filmu,který si na nic nehraje a nestaví laťku vysoko,téma je už milionkrát ohrané a přesto baví od začátku do konce a spousta lidí tento film ani neuvidí. Každopádně já jsem viděl a jsem nadmíru spokojen. ()

Dzunk

nějak nechápu proč má tento film 81%. neshledávám na něm nic vyjímečného. příběh je po tisící první zopakovaný, muž přijde o ženu a chce jí pomstít. ale na rozdíl od johna wicka, kterému aspoň vzali auto, aby to nebylo tak ohrané, není následná akce vůbec zábavná, strojové zabíjení lidí je jen jedna velká nuda, souboje samotné pak trvají pár vteřin a prostě nemají šťávu. hlavní hrdina je docela sympaťák, ale na Reevese ztrácí a ten jeho smutek a pomstu mu ani nejde moc věřit. jo a ta budoucnost vůbec nevypadá jako budoucnost. jednu hvězdu dávám za nadprůměrné audiovizuální zpracování. ()

Yuri_Boyka

Upgrade je pre mňa veľkým prekvapením. Ide o veľmi kvalitné B-čko, ktoré sa na nič nehrá a hravo nakopáva zadky aj seriózne sa tváriacim A-čkovým snímkom. Dej je založený na prostej zápletke, ktorú sme už mali možnosť vidieť nespočetne veľa krát (v skratke: zavraždenie milovanej osoby, pomsta, získanie nadľudských schopností). Jej prevedenie v Upgrade je však podľa môjho názoru jedinečné. Od začiatku som si myslel, že už mám odhadnutú záverečnú pointu. Avšak to som sa hlboko mýlil a záver ma teda riadne prekvapil. Herci sú veľmi slušní. Nemôžem si pomôcť, ale hlavný hrdina sa podľa mňa veľmi podobá na Toma Hardyho a dokonca dejovo mi to príde ako Venom (2018) v cyberpunkovom spracovaní (teda aspoň na základe trailerov k Venomovi, keďže ten ešte nevyšiel). Filmu však musím vytknúť pomalší rozbeh a trošku menej toho vraždenia ako som očakával. Práve tie zabijácke schopnosti nadobudnuté implantovaným čipom sú hlavným ťahákom filmu a osobne si myslím, že by si zaslúžili o niečo viac priestoru. Napriek tomu keď už k tej akcii a zabíjaniu dôjde, fakt to stojí za to. Upgrade je R-ko ako má byť. Celkovo som nadšený a film si určite ešte aspoň raz pozriem a pevne dúfam v pokračovanie. Radím ho k mojim najlepším akčným snímkom tohto roka, hneď medzi Mission: Impossible - Fallout a Sicario 2. ()

eaglestar

Má to atmosféru, skvěle podtrhnutou hudebním doprovodem. To je ovšem to jediné. Jinak to vypadá, když u toho budete moc přemýšlet, jako nějaká debilní Netflixrychlokvaška. ()

EagleSK

No ja neviem. Nenadchlo ma to tak, ako trailer. Dam filmu este jednu sancu a ak ma to nadchne tak ako ostatnych stvor a pathviezdickovych, tak hodnotenie zmenim. Zatial je to priemerny film. ()

RAMSTER007

Skvělý film ve kterém jsou použity skvělé řekl bych až inovátorské mechanismy, které se dají předpovídat, ale i tak vás překvapí. Hlavním pozitivem tohoto snímku je Logan Marshall-green, který vypadá jako bratranec Toma Hardyho a je fakt sympaťák. Druhým pozitivem je akce, které není mnoho a přišla mi účelná a to je jedině dobře, ale je velmi nekonvenční a zkrátka mazec..) Třetím pozitivem je, že film pěkně plyne a konec přijde dřív než byste čekaly..a tak to má být. ()

loki3016

Velmi zly vtip. Studentsky pokus o cyberpunk. A to som myslel ze Johnny Mnemonic pre mna zostane neprekonatelnou srackou. Kedy konecne niekto natoci dobru drotarcinu? ()

Gagin

Čožééé. Tak australani totálně zabily. Dobrý příběh, skvěle zahráno, s tím mini rozpočtem to vůbec nevypadá jako béčko. Takovou pecku jsem teda nečekal. ()

Maud_Pie

Ťažko sa mi hodnotí takýto brutál krvák. Nie je to úplne môj žáner sci-fi. Radšej mám sci-fi, kde sa lieta po vesmíre v ďalekej budúcnosti, napríklad ako Valerián a mesto tisícich planét. Ale po pozretí Valeriána som si po týždni nevedela spomenúť o čom to bolo. Toto malo zaujímavú myšlienku, vývoj bol zaujímavý, originálne momenty, vtip, hudba umocňovala napätie.... taká robotická schizofrénia. ()

nikazs

V dnešnej dobe sociálnych sietí, premakaných počítačov a ulíc plných ľudí hladiacich iba do svojho mobilu sa ani nemôžem čudovať, že sa stále natáča viac a viac filmov práve o týchto "problémoch" dnešného sveta. Umelá inteligencia ovládne človeka/svet? Veľmi dobrá myšlienka, úžasne spracovaný celý príbeh, neuveriteľne dobrá kamera, prostredie, herci, efekty... Koniec najviac prekvapivý, veľmi oceňujem hlavne nápad neísť cestou "dobro zvíťazí nad zlom", ale skôr ukončiť to "harmonicky" :D Hodnotím piatimi hviezdičkami! ()

lex85

škoda že nemohu dát 3,5 hvězdy. Ale tento film je opravdu dobrý zástupce cyber punku. Upřímě jsem ani nečěkal tak dobrou zápletku a velmi dobré scény. určitě doporučuji ()

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

09.07.2020

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz