Za pár rokov už nebudeme musieť  pohnúť prstom, pretože moderné technológie za nás všetko obstarajú. Technofóbom sa v takejto dobe nebude žiť veľmi ľahko Grey Trace (Logan Marshall-Green) je povestný tým, že ako jeden z posledných ľudí dáva pred technológiami prednosť vlastným rukám. Autonehoda na nočnej diaľnici a konflikt s bandou grázlov, ktorí mu zavraždia priateľku a jeho nadosmrti zmrzačia mu obráti život hore nohami. Greyova perspektíva na invalidnom vozíku je viac než temná  dokiaľ mu kamarát vedec neponúkne malé technologické vylepšenie. S implantovaným čipom v mieche dokáže Grey nielen opäť chodiť a pohybovať rukami, ale získava aj ďalšie, doteraz netušené možnosti. Experimentálny ústav nazvaný STEM totiž dokáže napríklad aj vystopovať páchateľa nočného prepadnutia a tiež Greyovi pomôcť si to s tými gaunermi vyriešiť ručne. Kto by odolal? Grey rozhodne nie. Keď však zanechá prvého z páchateľov v kaluži krvi, napadne ho, či by STEM nemal aspoň trochu pribrzdiť. Otázka znie, či to pôjde. A či to Grey vôbec chce. (Cinemart SK)

iz67

Tak tohle je neskutečně rozporuplný biják. Samozřejmě první minus je naprosto otřesný dabing. Ten dokáže i z echt filmu (např. Jackie Brown) udělat šmíru. Pak dost otřesné herecké výkony. Z druhé strany jsou tam zábavné chvilky. Kusy scénáře, chvíle skutečného napětí, střídané pobavením z nechtěně vytvořené parodie. Nebudu přísný a dám 3. ()

a0001

Že wow efekt. Čipnutý Terminátor vyťahal za uši Tonyho Starka a splodili Greya Trace "STEMa". Meganárez. No nič, späť do chybnej reality s Windows 10... ()

K1NGSLAYER

Wow, tohle pro mě bylo zatím absolutní překvapení roku. Když jsem viděl žánr Sci-Fi, trošku jsem se bál, aby to nebyl zase nějaký nepovedený odpad. No, z tohoto celého jsem byl opravdu mile překvapen. Budoucnost promíchána se světem, jak ho známe dnes. Příběh (který mohl být klidně o 30 minut delší) pro mě byl také dost povedený a ke konci se vše vysvětlilo. Žádné zbytečné natahování, emotivní scény před smrtí, prostě všechno tak, jak má v dokonalém filmu (samozřejmě z mého pohledu) být. Proč si mě ale Upgrade tak moc získal? Důvodem je brilantní práce kameramana a střihů. Některé filmy to umí slušně odrovnat, jenže tohle nejde ani pořádně popsat, jak moc parádní to bylo. Nic špatného jsem zde nenašel, takže moje hodnocení nemůže být nižší. ()

DonBraso

Koukám,že je tu mraky diváků,kterým se po tomhle filmu udělala hotová blaženost.Dokonce jsou tu i tací,na film roku.Inu všem co v tom vidí naprostou báchorku,zvu na pivo:) Jediný s čím snad souhlasím,že tam každý vidí Toma Hardyho(zjevem!).Jediný co doopravdy stojí za řeč je dobrý náměť,dvě gore scény,který nečekáte a tím sbohem a šáteček.Je vlastně úplně jedno,jestli měl mít film větší či menší rozpočet.Je to takový pseudo sci-fi,který člověk zná z 80 let,kdy v současnosti jsou prvky budoucnosti.Zde vlastně máte jen to futuristický auto a zbraně v ruce s jedním upgradem v hlavě.Proč jsem psal,že je to báchorka.Inu začíná se to jako v tisících filmech,kdy Grey přijde o manželku a chce jí pomstít.Je vlastně jedno,že finále se změní v čarovný úd a spletenec.Ano režisér Leigh Whannell je ten,který hrál a dělal scenáře pro některé díly SAW,o to víc zamrzí,že spadne opona a můžete si jít konečně lehnout.Úporně nudných prvních minutách či pomalu hodiny,kdy konečně Grey dostane Stema do hlavy se tu loutr hovno děje.Záporák je sice rafinovaně skryt pod scénářem poslední minutu,tak ostatní postavy jsou nevýrazný až to bolí za krkem.Ono policajtka blbec,Fisk dokonalost sama a pak hodí ...Grey mama áááá nějaký blondýn u mraku.To je vesměs koláž vedlejších debilních postav,který tu musí hrát scénáristický kolos,který přijde na závěr. Pravda je,že od Whannelle jsem nečekal nic extra,jeho Insidious 3 byl průměr,ale zde nevím proč,to sahalo po nějakým mega potenciálu,který měl tři akční vložky o dvouch minutách.Tohle přeci nemůže být strefa film.Nejspíš někomu stačí málo,zakápne slzu let minulých a má tu nějaký sci-fi s hlavní postavou,která je někomu podobná.Film pro mě nebyl zajímavý,zábavný,akční....u mě je to jasný stěží průměr.50% ()

Iktus

Fajn film z mého oblíbeného žánru VĚD-FI. Ale neodpustím si jednu otázku - "A to jako pana Eurona vydíral procesor o rozměrech 1x2 cm ?" ()

vodkasesemte

Hustý. Tvl, pyčo, málem jsem se dozvěděl, že jsem koukal na originální film. Yo shit mi to naštěstí rozmluvil, alespon částečně. Já tam totiž viděl Zjevení 13 - obraz divokého zvířete. Chápu, že pro dementy jako jste vy to musí znít naprosto nepochopitelně a šíleně, ale to už není muj problém. ()

Bbbulanek

Film je silný atmosférou, která je výborně dokreslena hudbou, a také pointou příběhu. Trochu mě ale mrzí tolik stereotypních akčních scén, které sice jsou napínavé, ale plní valnou většinu filmu a dělají z něj pro mě trochu průměrňáka. Je to na 3,5*, ale za to originální zpracování prostředí a hudbu se přikláním ke 4*. 70% ()

waltosin

No chtěl bych se taky umět takhle bránit! :D Nízkorozpočtová jízda z budocnosti, která v pohodě předčila moje očekávání a hlavně více rozpočtového ducha ve strojí, který mě ze začátku roku dost zklamal a přesně tohle o půl roku déle přišlo to co jsem chtěl vidět a zažít, takže velkej klobouk dolů, že bez hvězd a mega rozpočtu to zvládli bravůrně. :) 85% ()

papuchalk

Dost nadhodnocený film. Je to až příliš jednoduše a minimalisticky natočený příběh (ve špatným slova smyslu), který u mě končí přesně v momentě kdy naběhnou závěrečné titulky. Není tam ani jedna minuta zájmu navíc... Někdo to trefně popsal jako revenge mlátička, a to prostě tak je. Těch posledních 30 sekund, kdy se vše vysvětlí a dostane to jakoby vyšší smysl, už to nezachrání, i když se tím alespoň trochu vysvětlí, proč to vyšetřování jde tak strašně neuvěřitelně lehce (což mě celkem iritovalo). Vylepšování lidí je téma, který by mohlo nabídnout velký prostor pro jakýsi filozofování, ale tady není absolutně nic co prozkoumávat. Těžko hledám nějaký pozitiva, no aspoň scénka v baru Old Bones mě fakt pobavila. Na top filmy žánru se tohle absolutně nechytá a vypadá to třeba proti Matrixu jako pilotní díl nějakýho sci-fi seriálu na Nově. ()

Prechytraly

Příběh jako celek vlastně není až tak tupej, ale herecky je to totální béčko (spíš céčko) a osobně bych teda nečekal, že AI Mastermind bude mít podobu trapné elektronické součástky (tzv. švába) a že největší zbrojní vymožeností budoucnosti bude pistole zabudovaná do ruky :D ()

pafka

To je pecka. Jak provedenim, tak hlavne napadem, ktery jsem nikde nevidel. Neokoukany pribeh, ktery frci jak babka na bananovy slupce. Jeden z nejlepsich filmu letoska. ()

zuzza11

Jak může člověk, který vymyslel takovou ptákovinu jako je saw, natočit tak úžasný snímek jako je toto? Nějak nechápu, ale v mládí člověk udělá spousta kravin, ze kterých se poučí... (díky bohu) Hororem bych film nenazývala, hlavnímu hrdinovi jsem fandila, přála mu úspěch, ti zlí si to přece zasloužili... a nebo ne? Ačkoli od začátku do konce mi to pořád dokola připomínalo Venoma :-) Ať už očima Logana nebo mozkem Logana, vždyť sem tam hlava upadla :D ()

Knightey

O tomto filmu jsem vubec nevedel nic. Narazil na nej nahodou. A musim rict, ze diky bohu za to! Tohle je fakt moc hezky film, clovek od zacatku do konce vubec nema tucha oc poradne jde. Dobre zahrane ikdyz hlavni hrdina mohl byt kdokoliv pomalu. Moc hezke a mohu jedine doporucit! ()

FacePalm

Tento snímek, který se může pyšnit svojí originalitou mě celkem dost překvapil. Filmy které se odehrávají v budoucnosti nemusím, však zpracování filmu bylo zajímavé. Akční scény jsou napínavé, zajímavé a nenechají diváka ani na chvíli vydechnout, i když krváky nemám v oblibě. Upgrade můžu pouze jen s klidným svědomím zcela doporučit! ()

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

09.07.2020

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz