Sehmat (Alia Bhatt), muslimská žena z Kašmíru, souhlasí s tím, že se provdá za pákistánského důstojníka proto, aby mohla pro svoji zem provádět špionáž. Realisticky pojatý a napínavý snímek přibližuje osud ženy, která obětovala všechno a riskovala každý den, aby získala informace, které by Indii pomohly v blížící se válce. A její muž ji přitom opravdu miluje. (ČSFD)

Jirka_Šč

V roce 1971 neměli v Indii možnost podívat se do budoucnosti a nevěděli, že Pákistán zaútočí první. Pak by asi bylo jednání hlavní hrdinky méně kontroverzní, nicméně špionáž je “nefér” v každé době a jejím relativním opodstatněním dokáže být jen záchrana životů na vaší straně. Což je, co Sehmat dělá. I přes zmíněnou kontroverzi hodně bezchybný a reálně vypadající film. Velmi dobrý komentář napsala Andrea1717, která vytvořila i titulky https://www.csfd.cz/film/601110-raazi/komentare/?comment=10977567 ()

Padme_Anakin

Indicko-pákistánské války jsou velmi temnou skvrnou v historii, nemohu nevzpomenout na snímek Earth z roku 1998.. V tomto filmu se tvůrci věnují období pozdějšímu, ale ta intenzita zůstává, hlavní postava je kouzelná dívenka, pilná studentka, milující dcera, srdcem vlastenka.. A to vše ji předurčuje k tomu, aby po svém otci převzala pomyslné žezlo a dokončila jeho práci.. Jakmile se začala kolem Sehmat stahovat smyčka, měla jsem nahnáno, Alia Bhatt si mě získala a její bolest mi nebyla lhostejná, v závěrečném prozření mi bylo ouzko a smutno.. ()

Ramanam

Mladá muslimská dívka žijící v Indii plní přání svého umírajícího otce, který pracuje jako špión operující v Pákistánu, aby po něm převzala tento těžký úděl pro blaho své rodné země. Jelikož napětí mezi Indií a Pákistánem roste (viz Indicko-pákistánská válka v roce 1971), tak ji dohodne sňatek do vysoce postavené pákistánské vojenské rodiny, kde má zjistit všechny informace o připravované válečné akci proti Indii... Na tento snímek jsem se už dlouho těšil a nebudu popírat fakt, že hlavně kvůli nadané a rovněž pohledné herečce, kterou Alia Bhatt bezesporu je. Téma indicko-pákistánských konfliktů mě zajímá rovněž, takže nebylo co řešit. Co se týče příběhu a jeho pojetí, tak musím přiznat mírné zklamání. Mohlo to být určitě o něco lepší. Hlavně po stránce akce, napětí a hlubšího propracování. S předloženým výsledkem jsem však nakonec určitě spokojený, jen to jako celek onoho pomyslného stropu bohužel nedosáhlo. Ovšem Alia Bhatt zraje jako víno. Nejen jako žena, ale i jako herečka, takže kdo si ji oblíbil, stejně jako já, ať neváhá a na snímek se určitě podívá. Podala svoji postavu opravdu přesvědčivě a na jasnou jedničku. Ke konci se příběh pěkně zdramatizuje a je to slušná jízda, ale brutální přestřelky nečekejte. V hodnocení není co řešit a nad čím dumat. Jasné, silné a přesvědčivé čtyři hvězdy. ()

salfa72

Tak tohle jsem opravdu nečekal, po delší době mě nějaký film takhle příjemně překvapil. Po tom chmurném začátku jsem čekal, že osud hlavní hrdinky bude trochu jiný, ale byl jsem nakonec mile překvapen. O hereckém výkonu A. Bhatt už bylo řečeno dost (navíc ji zbožňuji už od prvního filmu, který jsem s ní viděl), ale i ostatní herci zde podali perfektní výkon (třeba Vicky Kaushal, nebo Arif Zakaria). A proto mi ani nevadilo, že ve filmu není spousta akce jako v Hollywoodu, ani neustálé dějové zvraty (i když se tu nějaký určitě najde). Jediné, co mě na filmu zklamalo je jeho hudební stránka, oproti jiným filmů si už druhý den po jeho zhlédnutí nevzpomínám, zda tam vůbec byla nějaká výraznější píseň, která by se mi líbila. ()

Malarkey

Indický Bollywood je pln filmů. Čím delší, tím lepší. Čím více tanečních kreací, tím oblíbenější. Jsou ale světlé výjimky, které se řadí bok po boku kvalitní světové filmařině a nutně nezabředávají do klasického indického rybníčku indických filmů. Jedním z nich je třeba thriller Raazi, kde atmosféra je napjatá jak kšandy, herci se nepřetvařují, ale opravdu hrají…a celkově vzato se jedná o hodně slušný film, který musí zabavit i toho, který indický film nikdy neviděl. Za mě dobrý… ()