Green Book je inšpirovaný skutočným príbehom odohrávajúcim sa v šesťdesiatych rokoch v Amerike, ktorá nebola prívetivým miestom najmä pre pretrvávajúci rasizmus. Tony Lip (Mortensen) je taliansko-americký vyhadzovač z robotníckej triedy, ktorý príjme prácu šoféra pre Dr. Dona Shirleyho (Mahershala Ali), vysoko vzdelaného pianistu afroamerického pôvodu. Dvaja úplne odlišní ľudia sa tak spolu vydávajú na dvojmesačné koncertné turné do miest na juhu, kde je rasizmus ešte hlbšie zakorenený. No pred nimi samotnými sa otvára cesta k zmysluplnému a jedinečnému priateľstvu. (Continental film)

Foltest

Film se mi líbil především díky věrně zpracovanému obrazu tehdejší doby. Dějově nic moc. Taktéž jsem v něm nenašel žádné komediální prvky. ()

Zaks

Emočne silný príbeh o priateľstve dvoch dosť rozdielnych ľudí. Celý čas sledujeme pozvoľný prerod talianskeho rasistu Tonyho k tolerantnému človeku. Podané je to však veľmi zábavnou formou, bez zbytočností, či násilných barličiek. Citlivý film graduje v záverečnej scéne v bare Orange bird a potom ešte trochu nadstavenej kaše v Tonyho rodine, ktorá už však bola kúsok prepálená, ale aj tak skvelý film. ()

Fonnel

Sice je scénář jasný dopředu, ale natočené je to par exellence a ten herecký koncert? Je dobré si připomenout, že rasismus je svinstvo, ale ve finále je to nakonec jenom o konkrétních lidech. Ihned jdu koupit soundtrack, ať rock'n roll nebo klasika má skvělé podání. ()

APLSMLS

Hezký. Silný tři, čtyřku nedávám pro trochu zkrocení zdejších raketových hodnocení pro každej novější film, kterej má něco do sebe (viz Joker, Le Mans 66, Rivalové, Gentlemani... bitch please), ale určitě si to přes 80% zaslouží. Pro mě pomalejší rozjezd a vyloženě jsem se bavil až ke konci (odmítnutí vystoupit, následný jammování v Orange Bird baru a úplně nejlepší moment filmu je pak zapíraná bouchačka na parkovišti), ale fajn. Oba hlavní pánové mají svoje mouchy (myslím charaktery, ne herectví), a nijak jsem si je nezamiloval, přesto si Aragorn s rolí taliána pohrál báječně a snobáctví Doca je s ním v úsměvném kontrastu, ve finále ale jejich (hodně) pomalé spřátelení docela funguje a zahřeje. Jízdy autem si o dialogy mezi dvěma světy vyloženě říkaly, ale z žádný výměny jsem se na zadek neposadil (ani z těch. co určitě měli bejt trefa do černýho alá ochutnávání KFC). Cením ale, že emoce tu byly docela na uzdě a ne vlezlý, a PC kultura tu růžky nevystrkuje, protože film svoje segregační výjevy spíš pozoruje, než komentuje - and you be the judge. Snímek vnímám jako další vhledový střípek do skládačky otočení nálady americký společnosti v kritických 60. letech, a určitě jeden z těch sympatickejch (zní to ujetě, ale i přes všechny konflikty do kterejch se Dr. Shirley dostává, ho v rámci doby ještě vlastně tvůrci jako by šetřili... mohlo to bejt dost drsnější, ale pak už by film působil jinou náladou, než která se mu povedla). A happy end to mělo příjemnej, nepůsobil pateticky. ()

horal3310

Bez problémů jsem flákl pět hvězd a to z jednoho prostého důvodu.Normálně se mi to líbilo.Sice by se asi dalo trochu pokrátit pár nezáživných pasáží,ale to se dá přežít.Zas tak moc jich není a spíš bych to bral jako úlitbu filmovému průmyslu.Mimochodem,trochu mi to iniciuje myšlenky na věčné blekotání o rasismu v dnešku ve srovnání s Amerikou před opravdu jen pár desítkami let.Jinak se dá říct,že film je v kvalitním dílenském zpracování.Není tu nic co by divák nemohl předvídat,žádné nepředvídatelné vývoje ani ve finále.Nic to však neubírá na kvalitě zpracování,hereckých výkonech a celkovém dojmu. Jen na závěr,Viggo fakt už není Aragorn. ()

floppy4

Výborné! Hoci námet nie je vôbec moja šálka kávy, štýl akým ten príbeh odsýpa a dotýka sa rasizmu, pričom černoch žije ako beloch a beloch ako černoch, je precízna remeselná robota. Malo to hlbšiu myšlienku, malo to hodnotu a bolo to skvele natočené, neskôr je to málinko predvídavé. Viggo Mortensen ako primitívny americký talian je skvelý, jeho šéf obstojne, obaja slušná chémia. Jednoznačne odporúčam. ()

juro

Myslím, že bych měl být na ten film hodnej protože se mi líbil - všechno fungovalo jak mělo, herci super, muzika taky - kupodivu :-) ale přece jen je tady pro mně jedno ale --- závěr - prvoplánový předvídatelný - prostě moooc happy end ()

lex85

Na film jsem koukal protože mi byl doporučen a to je i bohužel jediný důvod proč jsem se na něj díval. Celé je to neoriginální, mělké a bez nápadu. Ano je to podle skutečné události, ano hraje tam ( tlustý ) Aragorn :) ale to je bohužel vše. Podobné téma a úrovně jakou měl jeden z nejlepších evropských filmů Nedotknutelní je určitě v módě a dočkáme se ho v různých podobách určitě častěji. Toto je bohužel jedna z nejslabších podob žánru ()

Miba1

Fantastický snímek. Jedna z nejlepších komedií, co vlastně nebyla komedie, které jsem za poslední roky viděl. Mortensen s Alim to zahráli bravurně. ()

zajpton

Tolik věcí mě tam doslova iritovalo. Napsané je to však znamenitě a herci předvádí své maximum. Ničím to však příliš nevyčnívá a film se bojí jít “více do hloubky”. Dvouhodinový, pěkný oddych. ()

Bavary

Tento film si mě omotal kolem prstu. Kombinace tak trochu buranského Tonyho a dokonale kultivovaného Dr. Dona Shirleyho byla prostě skvělá ve všech ohledech. Za srdce mě to začalo tahat nejvíc ve chvíli, kdy začali na povrch vyplouvat Tonyho charakterové klady a kdy za svého šéfa zkrátka bojoval, kde mohl. Sledovat jejich upevňující se přátelství bylo prostě boží. To, že je tento snímek podle skutečné události je ještě lepší. Bylo to skvělých 130 minut a tento film všem doporučuju. I když na někoho možná bude až moc "americký", ale mě to neva, dobré konce já můžu. :D ()

Suzzie

Presne za takove filmy stoji za to utracet penize. Postavy propracovane a skvele odehrane. Vizualne libive melodrama zalozene na skutecnych charakterech. Proste kvalitne straveny cas! ()

Sejkorka

Vynikající film o přátelství geniálního pianisty a jeho šoféra. Viggo Mortensen pro mě vždycky byl hlavně Aragorn. Teď však dostane přednost Tony Pysk, protože je to reálná bytost. ()

Mark Wahlberg jako muž od rodiny

Mark Wahlberg jako muž od rodiny

18.08.2022

Spolupráce mezi streamovací službou Apple TV+ a společností Skydance Media pokračuje dál. Nedávno měl na službě premiéru animovaný snímek Štěstí a teď přichází zpráva, že Apple získal také chystanou… (viac)

Mortensen zpět u režiséra Zelené knihy

Mortensen zpět u režiséra Zelené knihy

13.06.2020

Po kontroverzní, ale jinak úspěšné výhře Oscara za nejlepší snímek pro Zelenou knihu se herec Viggo Mortensen a režisér Peter Farrelly rozhodli pro další spolupráci. Farrelly už nějakou dobu chystá… (viac)

Jojo Rabbit vyhrál diváckou cenu v Torontu

Jojo Rabbit vyhrál diváckou cenu v Torontu

16.09.2019

Další Oscarový adept je na světě. Diváckou cenu na festivalu v Torontu si totiž čerstvě odnesl snímek Jojo Rabbit režiséra Taiky Waititiho (Thor: Ragnarok). Snímek se odehrává v nacistickém Německu a… (viac)

Mahershala Ali si vyzkouší sci-fi

Mahershala Ali si vyzkouší sci-fi

28.02.2019

Pár dní po jeho druhé oscarové výhře za roli v Zelené knize se Mahershala Ali (Temný případ, Moonlight) upsal dalšímu ambicióznímu projektu. Zahraje si hlavní roli v nezávislém sci-fi snímku… (viac)