Green Book je inšpirovaný skutočným príbehom odohrávajúcim sa v šesťdesiatych rokoch v Amerike, ktorá nebola prívetivým miestom najmä pre pretrvávajúci rasizmus. Tony Lip (Mortensen) je taliansko-americký vyhadzovač z robotníckej triedy, ktorý príjme prácu šoféra pre Dr. Dona Shirleyho (Mahershala Ali), vysoko vzdelaného pianistu afroamerického pôvodu. Dvaja úplne odlišní ľudia sa tak spolu vydávajú na dvojmesačné koncertné turné do miest na juhu, kde je rasizmus ešte hlbšie zakorenený. No pred nimi samotnými sa otvára cesta k zmysluplnému a jedinečnému priateľstvu. (Continental film)

rigby

Krásný, opravdu krásný film. A přitom tak obyčejný, jen lehce plyne. A během tohoto času se objevují situace, ze kterých občas zamrazí, občas zase zahřeje u srdce. Hlavně to není typický doják, u kterého by diváci ronili slzy a posmrkali hromadu kapesníčků. Jen je příjemně lidský. Správně lidský, bez jakéhokoli zbytečného dramatizování a přehánění. 4+ ()

e_Fox

Po zásluze jeden z nejlepších filmů roku 2018. Krásný příběh o tom, jak úplně rozdílní lidé dokáží jeden ze druhého udělat lepšího člověka. A opět ukázka toho, jak je rasové téma v USA stále nevyčerpatelný zdroj příběhů. V USA jakoby stále měli potřebu se z této minulosti nějak vykoupit a točí o tom stále více filmů, ale bohužel minulost vrátit nelze. Oskary toto téma letos asi opět ovládne, ale Aragorn by si v tomto případě také nějaké to ocenění zasloužil ;) ()

hony23

Road - movie o nesourodé dvojici, kdy na jedné straně je klavírní virtuóz ( černoch, suchar, zazobanec ) a na druhé jeho řidič ( plebejský běloch s rasistickými předsudky ). Ti dva k sobě po celý film hledají cestu a ač je to chvílemi kýč jako kráva, jejich rozdílnost přináší spoustu zábavných okamžiků. ()

Georgeton

Absolutne zasluzena nominacia na oscara. Mahershala aj Mortensen podavaju uplne dokonale vykony. Cely dej krasne speje k svojmu zaveru a poukazuje na problemy vtedajsej doby (hlavne rasisticke). Musim povedat, ze v poslednej dobe mi zacal tento rasisticky typ filmov celkom vadit, ale tento film je trosku iny, prirodzenejsi s celkom slusnym humorom. ()

Leník

Trochu klišovité, trochu předvídatelné, ale přesto moc příjemné. Oba herci v hlavních rolích výteční. Americký Jih 60. let je pro Američany zřejmě přetrvávající trauma a v reálu to asi nebyla zas taková legrace. ()

georgebejcek

I když je od začátku jasné, jakým směrem se bude příběh a vztah dvou hlavních postav vyvíjet, ve výsledku to není nuda. A kdo by to byl řekl, že Viggo Mortensen zahraje tak zábavně postavu latentně rasistického italského hlupáka. ()

kokofek

Vigo Mortensen opět potvrdil,že je mužem stovek odlišných tváří! Tentokrát se odlišnost týká také celé osobnosti.prostě proměna se vším všudy v typického Itala,žijícího v Americe šedesátých let.Vskutku oskarový výkon. ()

kolly13

Kvalitní zájezd do doby segregace, osobního přístupu k jiné pleti a předsudky. Ještě, že toto oficiálně období pryč, i když ne úplně. ()

Skylwalker42

Takové více odlehčenější Blackkklansman. Vigo je naprosto úžasný. Hlavně mě přepadali chutě k jídlu, jak vždy něco jedl :) celý film je na pohodu. A konec je přijatelně dojímavý. Plný počet! ()

Gregor_Samsa

Je to dobrej biják. Měl jsem trochu strach, v době politické korektnosti, že to prostě bude moc, jakože agitka a tak. Fakt jsem se bál. Naštěstí to moc svazácký není – a ústřední tandem tomu dost pomáhá. Dobře zahraný, emoce to ždímá opatrně, po krůčkách, ale slza kápne, to je jasná věc. Krásnej film, kterej má co říct. [90%; 2019-03-03 BioOKO] ()

BrusVejn

Perfektný pohodový film. Nádherne vykreslené USA zo začiatku 60. rokov, road tripový námet, pekný a dojemnný príbeh a hlavne Viggo Mortensen, ktorý podal špičkový herecký výkon, v ktorom som mu veril každé slovo. ()

ariari

pááni! kde nabral herec Mahareshal ALi takú agogiku?! to znamená, že herec hrá na klavíri neobyčajne vyspelo, minimálne 10 ročná poctivá výuka Na zadok sme si sadli, ako to sedelo s originálom, ktorý už dávno umrel. v skutočnosti ro bol hudobník Kris Bowers, ale Aliho vycvičil ako sedieť za klavírom, Jeden dal prsty druhý dokonalé držanie tela......skvelé- Dva dokonalé filmy o dvoch dokonalých hudobníkoch v jednom roku,. Freddy aj Doktor Don ..obaja žili a obaja boli íní ako ostatní, až ich to v dobe v ktorej žili zomlelo. Oskara si zaslúžil plným zásahom. Pomovi zrejme uniklo, že komorne sa dá emócia vybúriť aj bez veľkého kraválu a rozpočtu. čo tam mal znásilniť pštrosa aby to bolo s filmárskym zvratom? Výnimočné. ()

mouzi

Je mi naprosto jasne, proc zrovna tento snimek ziskal Oscara. Akademici musi byt politicky korektni, takze snimek, ve kterem vystupuje pristehovalec Ital a teply cernoch je jasna volba. Vigo byl vyborny a ten cernoch vlastne taky. Vcelku povedena road movie komedie, ale neni potreba v tom hledat nic vic. ()

taibrek

Super film na večer. Neviem si však pomôcť, ako sa mi tento film podobá na film Nedotknuteľný, až na to, že tu sa stará beloch -ital o černocha a rieši problémy danej doby :D páči sa mi, že dej ide plynule a nevybočuje z hlavnej myšlienky filmu. Preto komu sa páčil film Nedotknuteľný odporúčam aj tento :) ()

Danny Nolander

Dramatická komedie... Film se silnými a odlehčujícími momenty. Snímek, který nám přibližuje problematiku věčného sporu lidí bílé a černé pleti. To vše v naprosto skvělém odění! Nádherná retro atmosféra s naprosto jednoduchou, ale za to silnou zápletkou. Chemie mezi hlavními protagonisty byla na jedničku. Trochu mi to připomnělo "Nedotknutelní", jen se zde prohodila jakási povaha hlavních postav. Velmi na filmu oceňuji, jak se díky jeho provedení ve mě během sledování střídaly emoce. Chvílemi mi bylo z toho všeho smutno, jindy jsem byl vytočený, a pak zase pobavený vtipnými hláškami či situacemi. Doporučuji. Oscar byl rozhodně zasloužený! ()

Mark Wahlberg jako muž od rodiny

Mark Wahlberg jako muž od rodiny

18.08.2022

Spolupráce mezi streamovací službou Apple TV+ a společností Skydance Media pokračuje dál. Nedávno měl na službě premiéru animovaný snímek Štěstí a teď přichází zpráva, že Apple získal také chystanou… (viac)

Mortensen zpět u režiséra Zelené knihy

Mortensen zpět u režiséra Zelené knihy

13.06.2020

Po kontroverzní, ale jinak úspěšné výhře Oscara za nejlepší snímek pro Zelenou knihu se herec Viggo Mortensen a režisér Peter Farrelly rozhodli pro další spolupráci. Farrelly už nějakou dobu chystá… (viac)

Jojo Rabbit vyhrál diváckou cenu v Torontu

Jojo Rabbit vyhrál diváckou cenu v Torontu

16.09.2019

Další Oscarový adept je na světě. Diváckou cenu na festivalu v Torontu si totiž čerstvě odnesl snímek Jojo Rabbit režiséra Taiky Waititiho (Thor: Ragnarok). Snímek se odehrává v nacistickém Německu a… (viac)

Mahershala Ali si vyzkouší sci-fi

Mahershala Ali si vyzkouší sci-fi

28.02.2019

Pár dní po jeho druhé oscarové výhře za roli v Zelené knize se Mahershala Ali (Temný případ, Moonlight) upsal dalšímu ambicióznímu projektu. Zahraje si hlavní roli v nezávislém sci-fi snímku… (viac)