Heavy Trip

• Česko Heavy Trip (viac)

Dvadsaťpäťročný Turo trčí v zapadnutej dedinke na severe Fínska. Jediným svetlým bodom v jeho živote je amatérska metalová kapela Impaled Rektum, v ktorej zastáva post speváka. On a jeho kamaráti už 12 rokov skúšajú, ale dosiaľ neodohrali ani jeden koncert. Potom ich však prekvapí nečakaná návšteva z Nórska – organizátor jedného z najbrutálnejších metalových festivalov Northern Damnation. Chlapci si uvedomia, že je to situácia „teraz alebo nikdy“. Členovia kapely, ktorá sa po pokašľanom zahrievacom koncerte rozpadne, sa dávajú znova dohromady. Ukradnú dodávku, mŕtvolu v rakve z miestneho cintorína, nového bubeníka z liečebne pre duševne chorých a utečú do Nórska. Zatiaľ čo utekajú pred fínskou políciou, musia čeliť nórskej armáde a ich neslávne známej jednotke Delta, aby sa dostali na svoj prvý skutočný koncert. (Film Europe)

barny120

Pozrel som si a videl som. Je to priemer. Nasleduj svoje sny, aj keby si tam mal ísť v rakve. Čakal som pozitívny zážitok, dostal som trápnu zmes scén poskladanú do celku zvaného Heavy Trip. Možno mentalistom sa to páči, no mňa to nudilooo. ()

lineker

To co v první třetině vypadá jako úsměvná finská komedie o partičce deathmetalových outsiderů, se v posledních půlhodině rozhodne k přerodu tvrdou a nesmlouvavou blackcomedy plnou nevyzpytatelných a ďábelských gagů. Tam teprve tvůrci dostali ten správný matroš. Norsko-finská hranice byla krutopřísná. ()

luciferrus

Tak to byl nejlepší metalovej film, co jsem kdy viděl. Některá typická klišé mě vrátila do dávných dob působení v metalových kapelách. ()

Ofbeatbratt

Film pobavil, a příjemně překvapil. Jakožto fanoušek metalu jsem si užila jak hudbu, tak i bizardní scénář. Můžu také zmínit originální postavy a dobrý chaotický vývin. Snímek mi příjemně zvednul náladu a rozhodně se na něho někdy podívám znovu. Pokud nejste příslušník metalového žánru, tak vás film nudit vůbec nebude. Užijete si vtipy, postavy a uděláte si dobrý základ pro cestování Finskem.. ()

BlackBarron

To byla tak strašná sračka až to bylo úžasný, v podstatě parodie na metal s vážnou tváří. Herecké výkony a ten jeden efekt (útes) hodnotit nebudu, to asi nemá ani cenu, ale scénář i režie za 2. Jako fanda takových kravin to musím doporučit. 78% Jen stále nechápu to zmiňování Heavy metalu, ten jsem za celý film neslyšel, samý Death (Black to fakt nebyl). Sice to z heavy vychází, ale není to to stejný. ()

Jan00

tak takovou "koninu" jsem ještě z oblasti hudby neviděl. A to jsem příznivcem metalu. Takovou blbinu natočit, to mně hlava nebere. ()

redmonkey

"Musíme mít k obědu pořád ty soby?" Tak tohle byl doslova nářez, naprostá finská úleťárna :)) Po první jejich zkoušce jsem naznal, že jsem udělal dobře a díval se na film bez manželky. Měl jsem doporučení, že tohle musím zhlídnout a opravdu jsem si ho užil, mám rád filmy ze severu i metal a byl to pro mě po dlouhé době příjemná změna po různých thrilerech a hororech, za mě 80% . ()

Foofie

Za mě jako milovníka metalu jednoznačně nejvyšší hodnocení. Super komedie!!! Takhle královsky jsem se dlouho nepobavil a ještě u toho hraje taková skvělá hudba. Pecka!!! Akorát debil, co psal komentář k filmu nepozná heavy metal od blacku. Tož tak...vemeno jedno. ()

Radeck

Skoro před 30 lety jsem sám založil skupinu, říkali jsme si Form Of Life po prvním demu jsme se přejmenovali na Skoričmass a naše cesta těžkým kovem a Hard Rockem i s koncerty a fůrou desek trvala přes 15 let takže tolik o mně a ted hlavně k filmu který mne opravdu nadchnul jak svou rychlou upřímnou jízdou tak i docela černým humorem který není určitě pro slabší povahy ale jelikož já zvrácený humor a to doslova mám moc rád tak se vlastně strašně moc těším až ty skvělé kované srdečné kluky co jdou za svým snem zas uvidím a moc rád se zas zasměju jako už dlouho nikdy. Díky ()

Sazenic

Jelikož jsem taky muzikant,tak se mi to líbilo. Hlavně ,že se Finové neostýchají pustit do filmu pořádnej metal. Ale jinak je to naprostá blbina,která ale ve finálním výsledků baví a ničím neubližuje. A v originálním znění ještě větší pecka ()

marklar

Neuchopitelně ujetá záležitost, která je ale úžasně hravá a vtipná. Film jsem objevil náhodou a od té doby si ho nenechám ujít. A to nejsem metalák :-) Hodnocení 80 %. ()