Historické dátumy

• Česko Data, která měnila historii (viac)

Táto séria rozpráva o dejinách s pomocou jednotlivých historických dátumov, ktoré ovplyvnili vývoj ľudstva - v rozličných obdobiach i na rozličných miestach sveta. Moderátor, historik Patrick Boucheron vám priblíži jednotlivé udalosti s pomocou vtipnej grafiky i zaujímavých faktov. Pomôžu nám k tomu aj informácie z rozličných vedných odborov - histórie, kunsthistórie, archeológie ,teórie literatúry... Séria vo vás prebudí zvedavé dieťa, túžiace po stroji času. (RTVS)

Teachman

Tento televizní dokument je vhodný nejen do hodin dějepisu. Žáci se při něm mohou dozvědět zajímavosti o různých historických událostech. ()

Arsenal83

1. Nový svet (1492) 2. Ukrižovanie Krista (33?) 3. Hirošima (1945) 4. Čierna smrť (od 1347) 5. Pán Angkoru (1431) 6.Začiatok moslimských dejín (622) 7. Prísaha v "míčovně" (1789) 8. Prepustenie Mandelu na slobodu (1990) 9. Výbuch Pompeí (79) 10. Smrť Alexandra Veľkého (323 pnl) Inak ale kusé, faktografické, divácky málo pútavé. A minimálne polovica udalostí ani nepatrí do top 10 udalostí, ktoré zmenili svet. ()