Hitlerův kruh zla

Parta z Berghofu (E05)

(epizóda)
  • Česko Rezidence Berghof (viac)
Veľká Británia / Nemecko, 2017, 43 min

1935. Když nacisté udělali první kroky v evropském měřítku, některým představitelům se dařilo více, jiným méně... Všichni se chtěli dostat do Hitlerovy přízně. Jeden druhému vrážel kudlu do zad. Každý si chtěl vylepšit pozici. Joseph Goebbels postupoval vzhůru díky propagandě opěvující nacisty. Hermann Göring bojoval se svými rivaly a vnitřními démony. Ale největší ztráty utrpěl Rudolf Hess. Hitlerovi nejbližší spolupracovníci byli jako krysy v pytli. Bojovali jeden proti druhému. Pytel držel sám Hitler a záměrně je nechal pokračovat v boji. Nyní se k nim připojil nový nebezpečný hráč. Lstivý a bezohledný Martin Bormann. Pohyboval se v pozadí a postupně je všechny podrazil. Toto je příběh Hitlerových přisluhovačů. Závistivých, po moci prahnoucích, bezskrupulózních patolízalů, kteří vytvořili monstrum a podporovali nejbrutálnější násilí páchané Třetí říší. (Česká televize)

Marze

Jejich maminky jim měli říct, ať se nikdy nechytnou špatné party. Dokument popisuje jakými nejbližšími lidmi se obklopoval Hitler ve svém "hnízdě". Všechny přitahovalo násilí. Shlédl jsem na TV Prima Zoom. V dokumentu Hitler vs. Stalin se říká, že Stalin byl velmi pracovitý, pracoval do rána a do poledne ho nikdo nesměl budit. Hitler byl líný, celé dny se válel na Berghofu na gauči a pouštěl si hollywoodské filmy. ()