Tarzan vyrastal od útleho detstva v divokej africkej džungli. Z osireného ľudského mláďaťa, ktoré pred rokmi nezištne adoptovala gorila Kala, vyrástol silný a spravodlivý kráľ džungle. Spoločne s výrečnou gorilou kamarátkou Terk a neurotickým slonom Tantorom sa Tarzan učí obratnosti a schopnosti prežiť v zvieracom kráľovstve. Jeho dobrodružný život v korunách stromov obráti naruby expedícia profesora Portera, ktorý prišiel do africkej džungle študovať život goríl. Tarzan si po prvý raz uvedomí, že je človek a jeho nové poznanie umocní opätovaná láska k profesorovej dcére Jane. Na romantiku však zatiaľ veľa času nezostáva. Zákerný sprievodca expedície Clayton hodlá uskutočniť svoj diabolský plán - chce gorily zbaviť slobody a v klietkach je výhodne predať... (TV JOJ)

Jochys

Tarzan je pro mě první film, který jsem kdy viděla v kině. Je to pro mě srdeční záležitost, navíc je zde nádherná hudba a v českém dabingu jsou písně nazpívané Petrem Mukem. ()

unclejack

Animácia je vskutku podarená - najviac sa mi páči Tarzanova jazda po konároch stromov - a film dokáže byť občas skutočne vtipný. Lenže Tarzan má aj svoje rezervy - a akonáhle je konfrontovaný s podarenejšími animákmi od Disneyho, je na mieste znížiť hodnotenie. Pozoruhodný film? Určite. Miestami dokonca vtipný, ale miestami jednoducho prepadáva. Každopádne som rád, že tvorcovia sentimentalitu nesypali z každého druhého záberu, ale že ju profesionálne dávkovali a tým si pripravili pôdu pre záver filmu. ()

Lilith03

Jeden komentující zde psal "emocionální bomba" a já musím souhlasit. Slzičky tekly proudem na začátku a i na konci. Kouzelný příběh s nádherným zpracováním Disneyho - krásné animace, moc se mi líbí vzhled postav a i spojení s kráskou a zvířetem a taky překrásný dabing. Viděla jsem to prvně a zamilovala se. To je už po několikáté, kouknu se na Disneyovku, kterou jsem ještě neviděla a nutí mě to přemýšlet zda se to nevyrovná někdy krásce a zvíře. Ještě nikdy se tak nestalo, ale má to k tomu tak blízko, stejné pocity jsem měla nedávno u Herkulese. ()

PTuranyi

Veľmi dobrý a pomerne moderný animovaný film z produkcie Walta Disneyho, so všetkými typickými rysmi (neduhmi), ktoré jeho produkciu sprevádzajú. Príbeh Tarzana sprevádza vynikajúca animácia, dobrá atmosféra, napätie aj vtip. Nesmú chýbať dojímavé chvíle a samozrejme pesničky. Našťastie sa obmedzujú len na úvod a záver. Hoci slovenské verzie piesní Vaša Patejla veľmi dobre kopírujú originál, Phil Collins je mi predsa len milší. Samotný dej pokrýva len Tarzanov život po stretnutie s Jane aj to sa drží predlohy iba veľmi voľne a je značne zjednodušený pre detského diváka. Výsledkom je pekná a profesionálne natočená detská rozprávka inšpirovaná príbehom dieťaťa vychovaného gorilami. ()

OnCal

Z obyčejného animáku z něj dělá neobyčejný hlavně hudba Phila Collinse, skladby 'You'll be in my heart', 'Son of mam', nebo 'Trashing the camp' prostě nemají chybu. Dokonce i jejich české verze v podání Petra Muka nejsou vůbec špatné. ()

Olafa

Přestaň plakat, smutek příboj vzal a s rukou mou, hraj si dál, ta si tě ochrání, když syčí tma, jen neplakej, jsem tu jááá... Jedna z mých nejoblíbenějších disneyovek. Úžasné tempo, velice vtipné a snad nejkrásnější písničky, které jsem v disneyovce kdy zaslechla (orig. Phil Collins, přezpíval do češtiny Petr Muk)! Ještě teď, jako stará koza, si někdy začnu zpívat některou z písniček ()