Cobra Kai - Série 1

(séria)
Akčný / Komédia / Dráma / Rodinný / Športový
USA, 2018, 4 h 48 min (Minutáž: 22–36 min)

Kamera:

Cameron Duncan

Ralph Macchio, William Zabka, Mary Mouser, Xolo Maridueña, Tanner Buchanan, Courtney Henggeler, Vanessa Rubio, Jacob Bertrand, Gianni DeCenzo, Martin Kove (viac)

Pár desítek let po turnaji, který jim změnil život, na sebe znova narazí soupeři Johnny a Daniel. Další pokračování série filmů Karate Kid. (Netflix)

jericho001

Dlouho jsem se tomuhle serialu vyhybal, bo jsem myslel ze to nebude nic moc ale opak je pravdou. Dostal se mi do rukou luxusni seros s odkazem na puvodni trilogii Karate-kid a ja si to uzival dil od dilu vic a vic☺️. S Danielsana je bohaty podnikatel ktery ma temer vse, kdezto s Johnnyho je instalater ktereho porad pronaaleduji vzpominky na osudny finalovy zapas. William Zabka ktery ma ceske koreny ukazuje ze je dobry herec a ma velke charisma. Prvni serie za me 100% ()

jirikzaboj

Návrat velkých značek je hodně těžký a často nelze překonat. Tady vidíme lásku k dílu a respekt k postavám, jako dlouho nikde. Vzít záporáka z původních filmů a udělat z něj hlavního aktéra je dalším odvážným krokem. Já ale jako spoustu dalších Williama Zabku a jeho lásku ke Karate Kidovi sdílím od nepaměti a vždy to byl můj favorit číslo jedna v tomhle snu 80’s kids. Ralph Macchio se také vrátil s pokorou a obě hlavní postavy si to prostě užívají ve velkém. Je tu spoustu kýče, spoustu ulehčených situací, ale na to zapomenete hned, jakmile přijde nástup soundtracku a nepřekonatelné nostalgie. Mladí herci jsou z různých končin choreografiky a věnující se doopravdy karate. Ale i přesto podávají v hereckém světě úctyhodné výkony a dá se jim to věřit. Příběh není nic zásadního, ale je to příjemný vánek toho, jak si asi tak teď staré známé postavy vedou. Celému seriálu koučuje ale hlavně ten Zabka, jako frajer ve středním věku, který nemá skoro nic a zůstala mu jen vzpomínka na bolestivou minulost, ze které hodlá vytěžit a pak se rozplétá nový příběh se spoustu vtipných, ale i dramatických momentů. 1. Série 78% ()

W0ltericek

Ze začátku to bylo tak 3/4 hvezdičky, ale potom se to rozjelo. Hrozně se mi líbí ta minulost a jak se tam používá. Taky tam máme nové charaktery a můj ty bože prostě extremné dobý. Extremni nostalgie pro karate kid fanoušky. 9/10 ()