V první řadě se mladý saský šlechtic Uhtred promění ve válečníka, který se snaží získat zpět své území usurpované mazaným strýcem. (Netflix)

Eliott

Kdyby to běželo v televizi, tak prosím. To by pravděpodobně patřilo mezi to nejlepší a rád bych si to nezávazně pouštěl, ale sledovat to zodpovědně s plným soustředěním odmítám. Přijde mi to celé nedokonalé a nudné. První sérií se mi vůbec nepodařilo prokousat a ukončil jsem své snažení u 3 dílů. ,,No hard feelings" končím a radeji nebudu ani hodnotit celek. Třeba se ještě se seriálem v budoucnu setkám. ()

Padme_Anakin

Atmosféra první série je nesmírně podmanivá, hlavní postava má dostatečné charisma, aby to utáhla a jistou dávku rozpolcenosti, aby byla zajímavá.. Celkově herecký ansámbl velmi povedený, záporáci jsou správně odporní a sympaťáci báječní.. Bitky mezi Dány a Angličany jsou dynamické a po pravdě strhující, žít bych tam nechtěla, ale jako divák jsem si to užila.. Těším se na pokračování.. ()

*CARNIFEX*

Príliš veľké očakávania občas “zabolia”. The Last Kingdom je solídnou, dobovou záležitosťou, ktorá si 100% zaslúži svoju základňu fanúšikov, no Ja osobne z tohto projektu ani z ďaleka necítim to, čo z takých “Vikingov”. Je neskutočné, aký rozdiel vo výsledku môžu urobiť herecké sympatie. Dreymon nebude rovnako nikdy Fimmel-om, ako Brad Pitt mojou maličkosťou, pričom v tomto prípade nejde len o hlavnú postavu, ale o takmer všetky zúčastnené osoby, ktoré proste nemajú taký šmrnc, ako by sa žiadalo. Je mi ľúto, no ani samotné “intrigy” nemajú také grády, nie sú tak hĺbkovo premyslené, ani podané, pričom absencia tejto zložky, ma mrzí ďaleko viac, ako nedostatok bojových scén (posledná výborná). Nuž tak teda milý “Uhtred”, kým u iných “áno”, u mňa až tak “nie”. Prvú sériu som “prežil” bez ujmy, no do druhej sa už (zatiaľ) púšťať nebudem .. ()

herr_carter

no a pak že nerostou ! Tenhle seriál jsem měl v merku už pěkně dlouhou dobu hlavně kvůli tomu, že mi vzhledem k dobovému zasazení a vůbec tématikou hodně připomínal milovné Hry o trůny. Zpočátku to bylo všechno takové nemastné neslané, měl jsem guláš v hereckém obsazení a především mi nikdo nepřipadal moc sympatický..po 2.dílu jsem málem vzdával..ale pak se vše nějak k dobrému otočilo a prakticky poslední 4 díly první série jsem shlédl jedním dechem. Nakonec výborně propojené osudy křesťanského sirotka, jehož se ujmuli dánští vikingští nájezdníci a poté, co hlavní hrdina vyrostl, mapuje seriál jeho působení mezi oběma znepřátelenými stranami a je velice napínavé sledovat, jak jednou spolupracuje s tou a podruhé s onou stranou. Vše doplněné dobovou surovostí, výbornými kostýmy a všudypřítomnou akcí. Nakonec jsem našel k postavám velice kladný vztah a dokázal ocenit, jak dobře byli jednotlivé charaktery vybrány - jednotliví vůdčí Vikingové jsou brutální fousatá hovada s vyvinutým smyslem pro boj a plenění, na druhou stranu angličané zase vynikají svojí diplomacií a až fatálním uctíváním Boha. Zároveň pro mě bylo hodně důležitým hlediskem i to, že jsem jednu chvíli více přál Vikingům a po dalším dílu jsem měl sympatie nakloněny spíše k uhlazené Anglii, paráda. Málokdy se mi stane, že byť od začátku nedávám seriálu moc nadějí, nakonec se přetaví ve výbornou a uvěřitelnou záležitost, takže vzhůru do další série !!....................moje hodnocení = 9 z 10. ()

Nach

Pilotní série historického seriálu, který se točí okolo Uhtreda, šlechtice, který byl zajat. Zajatce, který se stal synem vikinga a vikinga, který se stal královým vojevůdcem. Obrovský plus vidím v realističnosti. Doba 9. století našeho letopočtu je zde vykreslena skutečně skvěle. Věřím, že ten svět takto mohl fungovat. Není tedy tak drahý jako kupříkladu Game of Thrones, ale to mu neubírá na kvalitách. Většina epizod si ty čtyři nebo pět hvězd právem zasloužila. A nyní hurá na druhou sérii. 81% ()