Uhtred upoutá pozornost půvabné pohanské královny a jeho banda námezdních lupičů vstupuje do žoldu krále Cornwallu. Již brzy na něj ovšem dopadá Alfrédův hněv. (Netflix)

Arkanoid

Uthred ide plieniť. Je z toho nečakané dobrodružstvo, kde musí s Leoffricom čliť aj Dánom. Epizóda napriek menej viditeľným intrigám Oddu zaujme natoľko, že kráľovský dvor ku spokojnosti ani nebolo treba. V závere dostávame opäť nečaký djeový zvrat a tiež nečakaný návrh na jeho rozuzlenie. V ďalšej epizóde, tak sa robia cliffhangery. ()

italka63

Není nad lásku ke křesťanskému bratru, hlavně hodně stříbra mu dej, krále poslouchej a cti, slepě jemu I církvi věř, nech se ponížit a zapomeň, že tě coby Dána vychovali Vikingové jiným přístupem a s více Bohy. Jen se to dá velmi špatně skloubit. Musím uznat, že děj nikde nevázne a dobře se na to kouká. ()

Necrotongue

Znovu jsem byl spokojen podobně jako v případě předchozí epizody, fungovala atmosféra, děj si držel tempo, dostal jsem svou porci akce, intrik i jiných záludností, ale musím se přiznat, že mě cornwallské kostýmy donutily téměř výt zoufalstvím. Už jsem si myslel, že díl ocením jen čtyřmi hvězdičkami, ale vzhledem k tomu, že se tvůrci s církevními potentáty a nařízeními nijak nepárali, spokojeně jsem přihodil i pátý kousek. ()

Nach

Díky Bohu zdlouhavost se nekoná. Příběh evidentně odněkud někam směřuje a nemá čas příliš zůstávat na jednom místě. Zvraty se dějí, postavy jednají tak, jak ze své psychologie mají. Ano, občas je ta černobílost u některých vedlejších charakterů markantní, ale daří se vše držet pohromadě. 85% ()

Ratemus

Krásný příklad toho, že s věřícími se prostě nedá bavit, nedej bože s nimi žít.....prej ,,Alespon vás utěší, že váš zabavený majetek poslouží pro dobro Církve,, to bych blil jak se tam ten biskup cpal jídlem... ()