Gyeryongseonnyeojeon

• Južná Kórea 계룡선녀전 (viac)

Kim Geum přesvědčí svého profesora Jeong Yi Hyeona, aby jel společně s ním do rodné vesnice za jeho matkou. Cestou se zastaví na kávu u jedné staré babičky. Následně pokračují v cestě, ale ztratí se. Když pak opět narazí na tu samou babičku koupající se v jezeře, která se před jejich očima změní v krásnou mladou ženu, nemohou uvěřit, zda je to skutečnost. Před mnoha lety víla Seon Ok Nam ztratila svou nebeskou róbu, bez které se nemůže vrátit domů. Provdala se za dřevorubce a čekala dalších 699 let, než se její manžel znovu narodí. Když konečně potká Jeong Yi Hyeona, neváhá ho následovat do Soulu v naději, že si na ni vzpomene. (andiek05)

Jirka_Šč

Po prvních dvou epizodách mám pocit, že Moon Chae-won role nesedne. Upřímně - stará paní, hrající její druhé já, je podle mě lepší. ■ Při čtvrté epizodě jsem už některé pasáže přeskavoval. Vlastně jediné, co se mi líbí, je holka, která se mění na kočku nebo tygra. Holub mi upřímně leze na nervy a Moon Chae-won mě upřímně překvapivě nezajímá. ■ Dal jsem ještě pátou epizodu a pak přestal sledovat. ()

• V ústřední ženské roli, tedy v roli seriálové Ok-nam Seon, se dle původních záměrů měla objevit jihokorejská herečka So-ra Kang. Nakonec se tak ale nestalo. Herečka měla tolik pracovních povinností, že by to rozhodně všechno nedala, a tím tak dala možnost vyniknout své herecké kolegyni, věkově o čtyři roky starší Chae-won Moon. (Conspi)