Skate of mind 3

Dokumentárny / Športový
Česko, 2018, 76 min

Maxim Habanec

vyfuk

Skateboarding jde zcela mimo mne. Jde skoro až o abstraktní věc, u které nejsem názorově ani pozitivně ani negativně vyhraněný. V každém případě je to sport, který je po 90. letech opět na vzestupu až skoro v hnusném slova smyslu. Ale jde stále o skvělou záležitost a příjemné názorové a smyslové přesvědčení. To vše se rozhodl ve svém větším videu ztělesnit a vyobrazit asi jeden z nejznámějších skateboardistů v ČR Maxim Habanec. Ten spolu se štábem oblétl svět a prostě si na různých místech jednoduše zajezdil. Ne vždy zajímavě, ne vždy nějak, že by z toho byl člověk paf, ale dokázal to sledovat se zájmem. Ať už kvůli skatům, kvůli cestopisu, který se zde předvádí a nebo strastí vystupujících. to vše je doplněno nenásilnou hudbou, která není nějak repetetivní a příjemná pro danou atmosféru. Kameru asi není ani nutno komentovat. Inspirativní a super záležitost, která dokáže plně zaznamenat to, co vlastně chcete vidět. To vše je doplněno o trochu otravné padání a neustále řvaní s nadáváním. Je mi plně jasné, že to k tomu patří, ale bylo to něco, co mi vadilo i u jiných podobných videí. To je ale život. Není to přímo moje. Ale i tak tleskám. ()

Lachtaan

Ač se Max teprve dostává vzhůru k internetovým hvězdám Česka, mě jeho tvorba a převážně jeho samostatnost a zachování důstojnosti při stoupání slávy neuvěřitelně nadchla a co víc - stále se dá považovat za malého YouTubera a přitom kvalita nejen dokumentů Skate of Mind, ale všech "obyčejných" skejťáckých videií již dávno předčila produkty 90% všech rádoby influencerů, jejichž trapné bezduché daily vlogy žere veškerá omladina našeho národa. ()

Likan7

Pokud jste fanoušci skateu, je tohle povinnost. Pokud nemáte tenhle sport rádi, bude vás bavit tenhle dokument bavit díky cestování. Skvělý záběry, Maxe jsem našel před pár týdny a jeho tvorba je parádní. Profi střih, skvělá hudba i záběry. 80 minut nabitý energií. ()

Blazis34

Záběry, které Skate of mind nabízí, jsou skvělé a rád jsem při tom viděl celosvětová místa. Ačkoliv nejsem fanouškem skateboardingu, troufnu si říct, že je Maxim Habanec výborný "skejťák" i přesto, že ve filmu nebyly k vidění žádné extra velké triky. Co se mi ale nelíbilo, že dokument v podstatě ukazuje porušování zákona (jízda tam, kde není povolena, obcházení turniketů, nerespektování autorit,...) , ne vždy slušnou mluvu plus další příklady, které nejsou (hlavně pro děti) inspirativní. Tomuto dílu dávám čtyři hvězdy hlavně za nápad a odvahu onu totu cestu podstoupit - 80%. ()

Karlitooo

Po sportovní stránce slabý, peníze sponzoringu a ten čas by se dal využít k intenzivnějším cílům. Méně cestománie a více do toho tlačit, jinak super záběry. ()

blatouchm

Se skateboardem nemám nic společného, ale zpracování je na špici všeho, co jsem doposud viděl. Skvělá hudba, kamera, střih. Cestománie na steroidech. ()