Skate of mind 3

Dokumentárny / Športový
Česko, 2018, 76 min

Maxim Habanec

Blazis34

Záběry, které Skate of mind nabízí, jsou skvělé a rád jsem při tom viděl celosvětová místa. Ačkoliv nejsem fanouškem skateboardingu, troufnu si říct, že je Maxim Habanec výborný "skejťák" i přesto, že ve filmu nebyly k vidění žádné extra velké triky. Co se mi ale nelíbilo, že dokument v podstatě ukazuje porušování zákona (jízda tam, kde není povolena, obcházení turniketů, nerespektování autorit,...) , ne vždy slušnou mluvu plus další příklady, které nejsou (hlavně pro děti) inspirativní. Tomuto dílu dávám čtyři hvězdy hlavně za nápad a odvahu onu totu cestu podstoupit - 80%. ()

Lachtaan

Ač se Max teprve dostává vzhůru k internetovým hvězdám Česka, mě jeho tvorba a převážně jeho samostatnost a zachování důstojnosti při stoupání slávy neuvěřitelně nadchla a co víc - stále se dá považovat za malého YouTubera a přitom kvalita nejen dokumentů Skate of Mind, ale všech "obyčejných" skejťáckých videií již dávno předčila produkty 90% všech rádoby influencerů, jejichž trapné bezduché daily vlogy žere veškerá omladina našeho národa. ()

vyfuk

Skateboarding jde zcela mimo mne. Jde skoro až o abstraktní věc, u které nejsem názorově ani pozitivně ani negativně vyhraněný. V každém případě je to sport, který je po 90. letech opět na vzestupu až skoro v hnusném slova smyslu. Ale jde stále o skvělou záležitost a příjemné názorové a smyslové přesvědčení. To vše se rozhodl ve svém větším videu ztělesnit a vyobrazit asi jeden z nejznámějších skateboardistů v ČR Maxim Habanec. Ten spolu se štábem oblétl svět a prostě si na různých místech jednoduše zajezdil. Ne vždy zajímavě, ne vždy nějak, že by z toho byl člověk paf, ale dokázal to sledovat se zájmem. Ať už kvůli skatům, kvůli cestopisu, který se zde předvádí a nebo strastí vystupujících. to vše je doplněno nenásilnou hudbou, která není nějak repetetivní a příjemná pro danou atmosféru. Kameru asi není ani nutno komentovat. Inspirativní a super záležitost, která dokáže plně zaznamenat to, co vlastně chcete vidět. To vše je doplněno o trochu otravné padání a neustále řvaní s nadáváním. Je mi plně jasné, že to k tomu patří, ale bylo to něco, co mi vadilo i u jiných podobných videí. To je ale život. Není to přímo moje. Ale i tak tleskám. ()

• K filmu existuje volně dostupné video s názvem Pomsta za Skate of mind, ve kterém se Maxim vrací zpět na místo činu. Objeví se tam kde skončil, v Abu Dhabí, aby dokončil trik, který se mu ve filmu nepodařil. (Skarface)