Bol to takmer bežný druh

(TV film)
všetky plagáty

V časozbernom dokumente  uvidíme unikátne zábery vzácnych sokolov červenonohých, natočených vysokorýchlostnou kamerou tak, aby si ľudské oko mohlo pomaly a v detailoch vychutnať ich obdivuhodné letecké schopnosti, vďaka ktorým dokážu uloviť aj letiaci hmyz. Tieto nádherné sokoly vplyvom necitlivej ľudskej činnosti postupne mizli z nášho územia, až kým v roku 2012 na Slovensku nezahniezdil ani jediný pár. Dokument otvorene a adresne odhaľuje  hlavné príčiny tohto nepriaznivého stavu, kvôli ktorým sa z našej krajiny súbežne strácajú aj ďalšie vzácne živočíšne druhy,  ako sú dropy, krakle, jarabice, prepelice a množstvo ďalších drobných spevavcov. Zároveň zachytáva enormné úsilie našich ochranárov o zastavenie tohto negatívneho trendu a opätovné prinavrátenie sokolov do našej krajiny. (RTVS)

janesX

Na porovnanie: vedľa v Maďarsku, na jednom strome si sedí tridsať týchto sokolov (naraz v jednom zábere). U nás ich máme už iba troch (týchto sokolov) na celom Slovensku. No, ochranári naši, veľa ste tu toho teda neochránili, pri tejto, tunajšej mentalite. Fakt smutné. ()

Časové pásmo bolo zmenené