Bol to takmer bežný druh

(TV film)
všetky plagáty

V časozbernom dokumente  uvidíme unikátne zábery vzácnych sokolov červenonohých, natočených vysokorýchlostnou kamerou tak, aby si ľudské oko mohlo pomaly a v detailoch vychutnať ich obdivuhodné letecké schopnosti, vďaka ktorým dokážu uloviť aj letiaci hmyz. Tieto nádherné sokoly vplyvom necitlivej ľudskej činnosti postupne mizli z nášho územia, až kým v roku 2012 na Slovensku nezahniezdil ani jediný pár. Dokument otvorene a adresne odhaľuje  hlavné príčiny tohto nepriaznivého stavu, kvôli ktorým sa z našej krajiny súbežne strácajú aj ďalšie vzácne živočíšne druhy,  ako sú dropy, krakle, jarabice, prepelice a množstvo ďalších drobných spevavcov. Zároveň zachytáva enormné úsilie našich ochranárov o zastavenie tohto negatívneho trendu a opätovné prinavrátenie sokolov do našej krajiny. (RTVS)

janesX

Na porovnanie: vedľa v Maďarsku, na jednom strome si sedí tridsať týchto sokolov (naraz v jednom zábere). U nás ich máme už iba troch (týchto sokolov) na celom Slovensku. No, ochranári naši, veľa ste tu toho teda neochránili, pri tejto, tunajšej mentalite. Fakt smutné. ()