Profil

(festivalový názov)
  • USA Profile (viac)

Minimalistický thriller Timura Bekmambetova sleduje investigativní novinářku Amy, která vyšetřuje internetové praktiky Islámského státu při náboru mladých evropských dívek do vlastních řad. Založí si falešný facebookový profil, na němž se vydává za radikální muslimku. Vzápětí je kontaktována Bilelem, jedním z klíčových členů ISIS, jemuž se podaří získat její náklonnost. Amy brzy přestane vnímat rozdíly mezi skutečností a virtuální realitou, čímž se vystavuje čím dál tím většímu nebezpečí. Osobitý snímek, jenž vychází z reálných zkušeností francouzské novinářky Anny Erelleové, buduje zneklidňující atmosféru pouze prostřednictvím počítačové obrazovky. (MFF Karlovy Vary)

vinducha

Výborně pan Bekmambetov , 105 minut trvající "srila" odehrávající se u 1 PC , a nemáte čas ani sekundu se nudit. Skvělý film , nicméně hlavní jeho odkaz bych viděl v tom , že si ani neuvědujeme , jak moc jsme velkými dlužníky kurdským bojovníkům a bojovnicím , bez nichž by tahle mizerie možná trvala doteď. Navíc za mě z toho ještě plyne ponaučení , že blbka se nemůže stát neblbkou , nehledě na prostředí , výchovu ,dosažené vzdělání a  věk. Pokud budou slepice od 10 let přilepené celý den na tabletech a mobilech a vyhledávat a  lajkovat kraviny , tyhle věci se prostě můžou  opakovat. Opět Desade velké díky za titule. ()

Tr0nic

Do dokonalosti veľa nechýbalo. Film drží diváka celý čas v napätí. Skvelé herecké výkony, stiahnutý žalúdok a nervozita by sa dala krájať. Odporúčam všetkými piatimi. ()

Zaks

Komorný príbeh o nábore naivných slečien do radov ISIS. Prostredníctvom sociálnych médií sa síce stále čosi deje, ale táto forma mne úplne nesadla. A od zlomového bodu to už išlo celé dolu vodou. Za film podľa skutočnej udalosti jedna * naviac. ()

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018