Skryté zlo

• USA Bad Samaritan (viac)

Sean sa rozhodne vykradnúť dom muža, ktorý sa zdá byť celkom bohatý. Pri tom mu napomáha jeho kamarát Derek, ktorý muža ostražito pozoruje. Sean sa už chystá na odchod, dokedy si nevšimne jedných záhadných dverí. Rozhodne sa vojsť do miestnosti, no to čo uvidí, ho bude dlho prenasledovať. (TomX2)

Forsberg11

Plnokrvný, nervydrásajúci thriller, ktorý mňa ako fanúšika žánru dokázal takmer dokonale uspokojiť. Zbytočne sa budeme zasierať úvahami, čo mal kto urobiť, alebo neurobiť, komu čo povedať alebo kam ísť. Mňa to napriek všetkým dejovým kotrmelcom prikovalo k obrazovke na celých 110 minút, pričom som sa ani jeden jediný raz nepozrel na časomer, ani nestopol prehrávanie. A to je známka kvality. Davida Tennanta nepoznám, ale tu sa uviedol ako skvelý záporák a verím, že zopár takýchto postáv si ešte v hororoch strihne. Výhrad mám v podstate len veľmi málo. Od začiatku to šlape ako dobre namazaný stroj. Funguje atmosféra, napätie a je tu naviac aj komu držať palce. Nečakane výživný filmík na neskorý večer. Silno odporúčam... 75 %!! ()

agentmiky

Deana Devlina jsem měl doposud zaškatulkovaného jako režiséra a scénáristu filmů s katastrofickým nádechem, ale rozhodně bych do něj neřekl, že se pustí naplno do thrillerového snímku. Po objevení Davida Tennanta na obrazovce jsem vytušil, že se začnou dít slušné věci (hned mi bylo nadmíru jasné, že tady si nemůže střihnout nic jiného než slizkého psychopata.....prostě a jednoduše parádní herecký výkon). Právě od tohoto momentu film získal slušné napětí, které v zásadě nepolevilo až do závěrečných titulek. Co mi ale brání v udělení oněch čtyřech hvězdiček ? Herci víceméně splnili mé očekávání naplno, zhostili se svých rolí na jedničku. Asi jsem ale čekal nějaké větší zvraty v příběhu, jež by ve výsledku zamíchaly pořádně kartami. Neberte mě špatně, úvodní skoro až hororová scéna v pracovně mě dost překvapila, ale poté se již takový pocit znovu nedostavil. Závěr mě vysloveně nenaštval, ale od tak drsně rozehrané partie mezi hlavním hrdinou a padouchem jsem předpokládal asi drtivější zakončení. Řemeslně zvládnuté, ale nijak nevyčnívající. Za mě dávám 68 % ()

dubinak

Bad Samaritan není úplně mimo mísu, ale mám s ním jeden zásadní problém. Nikdy v životě jsem nebyla tak iritovaná chováním policistů, jako právě tady. Asi se se mnou může někdo hádat o zákonech v Americe a bla, bla, bla, ale zdejší vedlejší postavy bych nakopala do prdele. Scénář je v podstatě detailně promyšlený, ale ty detaily v průběhu začnou sklouzávat do nepravděpodobných situací, které já prostě nejsem schopná odpustit. Takže dávám tři hvězdy za začátek, dobré herecké výkony, co se týče hlavních postav a za konec. Překombinovaný prostředek mě ale občas fakt nutil se rozčilovat. ()

EvilPhoEniX

Snaživý malý thriller od režiséra Geostormu. Příběh o dvou mladých zlodějích, kteří se vloupávají do domů, ale vše se změní, jakmile jeden z nich uvidí něco, co neměl a začíná souboj se slizským Psychopatem ( Výborný David Tennant), který se neštití ničeho. Hezky funguje napětí, film má spád, herci jsou sympatičtí, dojde i na menší překvapení. takže jako thrillerová jednohubka film kritéria splňuje. Není to sice nic výjimečného, ale já se bavil obstojně a rád filmu přilepším. 70% ()

Necrotongue

Přestože mě příběh přes veškeré své nedostatky bavil, stopáž byla poněkud přepálená. Hodně přepálená. Zpočátku jsem si myslel, že ani nebudu mít komu fandit, protože dvojice bytařů (no, spíše domařů) byla zralá na to, aby se jejich kolena seznámila s mým moc čananým osmikilovým kladivem, a vrchní ujetý zmetek dělal všechno pro to, aby mu stejný kus nářadí rozlouskl lebku, nakonec se daly držet palce alespoň Katie. Při závěrečném bilancování nakonec nad všemi klady i zápory filmu převážilo to, že jsem se hodně dobře bavil, a tak jsem přihodil i čtvrtý kousek. ()

• Natáčelo se v Portlandu ve státě Oregon (USA). (ČSFD)
  • Auto, které řídí obě dvě postavy, je značky Maserati Quattroporte, které bylo pro film upravené, hlavně jeho přední část. (Kudly4)