Big Ben

Nemecko, (1996–2009), 105 h 17 min (Minutáž: 88–96 min)

Ottfried Fischer, Ruth Drexel, Katerina Jacob, Udo Thomer, Norbert Heckner, Michael Lerchenberg, Gerd Anthoff, Diana Körner, Moritz Lindbergh, Katharina Abt (viac)

I v malém městě dochází k velkým zločinům. A to je práce pro Benna, nejtěžšího a největšího policistu ze všech. (TV Barrandov)

Recenzie používateľa Malarkey k tomuto seriálu (68)

Viedenská krv (2007) (S13E04)

Jelikož byl Big Ben oblíbený i v Rakousku, tak si tvůrci samozřejmě nemohli odpustit jednu vraždičku i ve Vídni. Po shlédnutí jsem si říkal, jaká je škoda, že si tvůrci nevzali na paškál i Prahu, když tu lidé tuhle sérii mají tak rádi. Mohla z toho být slušná prdel. Tady to ale nicméně vypadá dost nevinně. Rézi (kdo jiný) dostane pozvánku na koncert do Vídně a tak si to tam jede užít s onou novou vyšetřovatelkou Nadine. Hned první večer se ale ztratí a je nezvěstná. Pozdě večer se to Ben dozví a okamžitě letí do Vídně. Má strach, za prvý je na ní zvyklej a za druhý by se sám už asi nikdy nenažral. V tu ránu se přichomejtne do vyšetřování a Rézi se druhý den objeví jako nic...bohužel zapletená do případu vraždy její kamarádky. No a už to jede. Líbily se mi hlášky na Rakušáky. Mile mě překvapilo, jak jsou Bavoři neortodoxní a docela to do nich prali. Něco ve stylu, chtěli jste Bena ve Vídni, tak tady to máte...Za mě dobrý. Vyšetřování spíš průměr, ale pro to prostředí mírně lepší epizoda. ()

Vojna v kempe (2007) (S13E05)

Aby těch dílů s novými postavami nebylo málo, tak si tvůrci připravili i jednu poměrně vážnější epizodu. Hodnotím ji sice třemi hvězdami, ale samotná vražda a vyšetřování tu vysloveně mělo úroveň. Nevím, jestli to bylo dáno tím, že jsem se v okolí Bad Tölzu letos potloukal a tak mi scény od řeky Isar byly více než sympatické a nebo se mi líbilo samotné prostředí autokempu a zámku. Vražda bez oběti je opravdu věcná. Divák se tu dočká velice zajímavého námětu a neméně zajímavého rozuzlení. Legrace jde kupodivu mírně stranou. ()

Velký filmový sen (2008) (S14E01)

Z těch novějších dílů jeden z těch podařenějších případů. Ben tu hraje hlavní roli v nově natáčeném filmu v Bad Tölzu, ze kterého se vyklube porno. Co víc dodat, že? :-) ()

Polda a medvěd (2008) (S14E02)

U nových dílů s novými postavami je to takové prazvláštní. Ben si tady vybírá dovolenou a najednou řeší případ, kde člověka sejme medvěd. Všichni mu ale vypráví, že medvěd to nebyl a jelikož se mu zželí medvěda, kterého by jinak zastřelili, rozhodne se jednat. Chybí máma, chybí Sabrina, chybí Fajfr. Všichni tu zbytečně přehrávají, navíc i to vyšetřování myslivců je takový divný. Nevím, nelíbilo se mi to. ()

Strom pokání (2008) (S14E03)

Jeden z dílů slovutného Big Bena, na kterém je znát ztráta strážmisty Fajfra a vyšetřovatelky Sabiny. Neříkám, že nové postavy jsou špatné, ale v tomto případě jejich role nejsou úplně dobře napsané a tak to není ani moc sranda. Jediná jistota jsou scénky Bena s Tölzským farářem, které připomenou, že Big Ben to umí líp. ()

Smrt kouzelníka (2008) (S14E04)

Jsou ty poslední díly Big Bena hodně slabý. Chybí strážmistr Fajfr, ten novej je takovej přehrávač, až to hezký není. Fajfr byl lidovec, navíc uměl ze šuplíku na policejní stanici vytáhnout lahváč pšenice, nalejt si ho do sklenice a před Benem na ex lupnout do sebe. I Ben mi přijde takovej smutnej. Pořád hledá matku, která si tou dobou užívá na Mallorce a snaží se ji dovolat, byť marně. Co se týče vyšetřování, to by špatné úplně nebylo. Když už nic jiného, tak vyšetřovačka je přehledná a čistá. Jen bez humoru a ten k Big Benovi prostě patří. ()

Bramborový král (2008) (S14E05)

Konečně jeden z těch lepších dílů, které navíc mají nálepku jedněch z posledních. Místní strážmistr si stále hraje na Fajfra a zde mi tentokrát moc nevadí. Nadine se neustále snaží být vtipná, ale i zde to docela nemá důvod dráždit diváky původních dílů. Navíc Ben tu řeší vraždu šlechtitele brambor, což je absurdní už samo o sobě. Vyšetřování dobrý, farář dává úplatky nějakému arci děkanovi, aby mu v Sixtínské kapli dovolil zazpívat Tölzký chlapecký orchestr. Ten orchestr je celkově sranda sledovat. Ještě, že ty děti spíš zpívali, než mluvili, protože když mluvili, tak měli lepší myšlenkové pochody, než kdejakej dospělej. No sranda, co Vám budu povídat....Bramborovej král se kvalitou lehce vyrovnává původní sestavě. Nicméně opravdu jen lehce. ()

Dvojitý únos (2009) (S14E06)

Derniéra v podobě posledního dílu série Big Bena se nese v poměrně příjemném duchu. Tvůrci příběh Bena a jeho mámy Rézi posunuli dost dopředu a tak Rézi přežívá na Mallorce a snaží se tam vydělávat na sekanách a karbanátkách s tyrolským nádechem. To se jí moc nedaří a jak to tak bývá, připlete se do únosu milenky Oty Rambolda. Rambold tu celkově má hodně pěknou roli a s Benem si ji dost užívá. Závěrečný díl mě hodně překvapil. Vlastně jde o jednoduchý únos, ale dobře se na to kouká a hlavně je tu dobře zakomponovaná legrace s vážnými momenty. Derniéra jak se patří a mně po shlédnutí bylo tak trošku smutno. ()