Big Ben - Season 14 (2008) (séria)

Dvojitý únos (S14E06)

(epizóda)
  • Nemecko Abenteuer Mallorca

Rézi provozuje na Mallorce stánek s bavorskými pochoutkami. Cestou na nákup náhodou potkává přítelkyni Toniho Rambolda. Obě ženy jsou uneseny dvojicí mužů a vězněny v malé chatce nedaleko loděnice. Únosci žádají od Rambolda miliónové výkupné. Rambold s Benem se rozhodnou nezatahovat do případu tamní policii a využívají Nadine, které je právě na Mallorce na dovolené, aby po únoscích pátrala. Ben zatím v Tölzu vyšetřuje případ střelby na poslance Meidenbauera. Státní zástupce Lenz podmiňuje svolení s Benovým odletem na Mallorcu vyřešením tohoto ožehavého případu. (TV Barrandov)

Kri-kri

Poslední díl Big Bena se odehrává převážně na Mallorce, kde už nějakou dobu žije a v pohostinství podniká Benova matka Resi. Ben výjimečně nevyšetřuje vraždu, nýbrž na dálku z Tölzu zjišťuje okolnosti únosu své matky. Další unesenou je Katja Flemischová, milenka Toniho Rambolda známá ze starších dílů. Po unesených ženách pátrá Nadine, která jela na Mallorcu původně na dovolenou. Závěrečný díl je víceméně oddechový. 50% ()

carl.oesch

Těch posledních 11 dílů už je dost na sílu, ani kočka Abtová to nezachrání, už samotný fakt, že podobně jako Sabrina je z východního Německa naznačuje, že tvůrci si už nedokázali vymyslet nic nového, čím by seriál oživili. Matka Berghamerová se vyskytuje daleko míň než jsme byli zvyklí, nový státní zástupce je jenom obyčejný blbeček a totéž platí i pro Pfeiferova nástupce. Přesto díky za tohle půvabné a příjemné dílko (tuším, že 66 epizod), nakonec - ještě to jedním očkem občas shlédnu při věčném opakování. Nakonec, i při něm to není taková nuda, jako "věčný" Poirot, který je na první shlédnutí zajímavý, na druhé už méně a třetí člověk nedá. ()

Malarkey

Derniéra v podobě posledního dílu série Big Bena se nese v poměrně příjemném duchu. Tvůrci příběh Bena a jeho mámy Rézi posunuli dost dopředu a tak Rézi přežívá na Mallorce a snaží se tam vydělávat na sekanách a karbanátkách s tyrolským nádechem. To se jí moc nedaří a jak to tak bývá, připlete se do únosu milenky Oty Rambolda. Rambold tu celkově má hodně pěknou roli a s Benem si ji dost užívá. Závěrečný díl mě hodně překvapil. Vlastně jde o jednoduchý únos, ale dobře se na to kouká a hlavně je tu dobře zakomponovaná legrace s vážnými momenty. Derniéra jak se patří a mně po shlédnutí bylo tak trošku smutno. ()