Big Ben

Nemecko, (1996–2009), 105 h 17 min (Minutáž: 88–96 min)

Ottfried Fischer, Ruth Drexel, Katerina Jacob, Udo Thomer, Norbert Heckner, Michael Lerchenberg, Gerd Anthoff, Diana Körner, Moritz Lindbergh, Katharina Abt (viac)

I v malém městě dochází k velkým zločinům. A to je práce pro Benna, nejtěžšího a největšího policistu ze všech. (TV Barrandov)

Recenzie používateľa Malarkey k tomuto seriálu (68)

Malování s Vincentem (2003) (S09E04)

V Bad Tölzu se objevil umělec - malíř Vincent. No a svým hyppie vzezřením strhnul řadu babek z města a k tomu samozřejmě i Rézi. No a jelikož si Vincent vybral Rézi do svého kurzu malování, bohužel se kolem něj objevila smrt jednoho jeho známého. Vyšetřování je klasický, Rézi hustí do Bena, že bude nadosmrti sám a do toho mu nakreslí obraz - portrét, aby s ním mohl po místních nálevnách honit vodu. Odpočinkový díl se vším všudy. ()

Berlínský vzduch (2003) (S09E05)

Strážmistr Fajfr je hlavním podezřelým v tomto díle. A nutno podotknout, že to už je více než podezřelé. Kór, když se vražda vyšetřuje v Berlíně, čtyřistakilometrů vzdušnou čarou na severo východ od Bad Tölzu. Samotný základ příběhu je ale přesně v tom duchu, co jsem od Big Bena potřeboval. Legrace, solidní slovní přestřelky mezi vesničany z Tölzu a odborníky z Berlína. Do toho se na scéně objeví životní láska Bena, dojde k sexu a navíc tu Bena budou vyslíchat z toho, že byl součástí Štázi. Nevím co si myslíte Vy, ale podle mě toho absurdního do tohoto dílu dali více než dost. A zábava se tak drží v plném proudu na parádní čtyři hvězdičky. ()

Třídní sraz (2003) (S09E06)

Bábě přijedou spolužačky ze školy, ona si je nakravrtýruje do penzionu, aby z nich něco vytřískala a pak se báby vožerou a řeknou si hromadu zlejch vět. No a celá tahle pařba končí smrtí jedné z nich. Ben je navíc zoufalej, protože musí spát v kanceláři a ještě zpovídat báby, který si nepamatují ani to, kdy si došly na záchod. Parádní odpočinková záležitost a opět díl, ve kterém je všechno, co klasický Big Ben nabízí. ()

Oslnivá krása (2003) (S10E01)

Hlavním tématem je smrt v okolí plastické chirurgie, vedlejším tématem je reklama na penzion Rézi s Benem v hlavní roli. Odpočinul jsem si, nasmál jsem se a navíc se v tomto díle objevilo i pár hororových prvků, které bych tady za normálních okolností teda vůbec nečekal. ()

Kandidát na ženění (2003) (S10E02)

Start tohoto dílu je v exkluzivním duchu vraždy muže, který je až neuvěřitelně podobný Benovi. Všichni jsou v šoku z toho, co se stalo, že ani nezjišťují jeho totožnost. Jenže v tu chvíli se na scéně objeví Ben a případ začíná vytvářet nové, dosud nepoznané emoce. Následně probíhá standardní vyšetřování, které ale místy nabízí exkluzivní hlášky. Hlavně, když Rési začne mluvit o svém strýci, který toho času velel skupinám SS. Pak se tu i docela obstojně rozjede strážmistr Fajfr, který si v akci jeden muž proti zdi prostřelí koleno. Jo, mám tenhle seriál stejně rád… ()

Sport zabíjí (2004) (S10E04)

Je fajn zase po nějaké době vidět Benovu matku. V posledních dílech ji totiž dali nějak volno a nějak na ní pozapomněli. Tady se zase zaplete do případu, tentokrát talentované bobistky, která má až podezřele podobné příjmení jako stará Berghammerová a tak na tom, samozřejmě z podnikatelského hlediska, začne tak trošku vydělávat. Jenže co dělat, když nadějná bobistka den na to skape a případu se hned ujímá Ben. Navíc tady pro změnu chyběla Sabrina a strážník Fajfr, což je taky často znát. Pan tajemník to ale dorovnával a já si hned vzpomněl, když jsem ho tenkrát viděl v podvlíkačkách během nějaké sexuální seance v dílech předešlých. Pohodový díl. ()

Válka hvězd (2004) (S11E01)

Postava Itala byla z celé epizody nejzábavnější. Arogantní nanicfloutek dostane hned z kraje vyhazov od šéfový, aby se ho ujal kolegyně největší rival. Do toho se Ben do stejný šéfový zamiluje (i když z něj podle mě mluví spíš pšeničný, protože to není kdovíjaká krasavice) a tak je o parádní noc v posteli šéfový zaděláno. Vyšetřování je standardní, prostředí příjemné, chvílemi jsem měl pocit, že vrahem je celá vesnice. A tak to má být. ()

Řád mravní čistoty (2004) (S11E02)

Díl, který začíná v nově otevřeném swingers klubu ve městě přeci nemůže být špatný, že? Navíc, když na otvíračku jede Rési a ta, jako ostatně snad skoro v každém díle, je svědkem vraždy. Po vražedné scéně se ale rozjíždí totálně nezajímavé vyšetřování. Navíc ani frky mezi Benem, matkou a Sabrinou nejsou takové, jako za normálních okolností. Celé je to jaksi protkané politikou a rádoby vlivnými lidmi a to ve výsledku spíš nudí, než aby bavilo. ()

Mrtvý z močálu (2004) (S11E03)

Už jsem zažil lepší díly. Přitom narážek na Ötziho - pračlověka z Alp - tu bylo tolik, že bych se mohl za břicho popadat. Vyšetřování ale byla nuda a jediné, co opravdu bavilo, tak scény, kde Ben přespává u své kámošky vyšetřovatelky Sabriny. Škoda, přitom začátek věstil standardně dobrý díl, nakonec z toho byl standardně standardní díl. Chvílemi i slabší a aspirující na dvě hvězdy. ()

Zázrak z Wemperdingu (2004) (S11E04)

Hodně slušná epizoda. Z kraje je pohřeb a když se rakev pomalu sune do hrobu, začne v ní někdo bouchat. Po otevření zjistí, že ten, co byl v rakvi, byl akorát zřejmě dost na šlupku, protože ho chtěli pohřbít i s flaškou nějaký slívovice. Nicméně ouha, smrtka si na něj počíhá a den na to ho najdou zmrzlého ve škarpě s dírou po kameni v hlavě. Rozjede se tedy vyšetřování. Ben si dělá prdel z obezity příbuzného, který se jim nakvartýruje do penzionu, což na něj docela sedí. Strážmistr Fajfr se prolejvá Tölzským pivem a celkově má tento díl úžasně uvolněnou atmosféru. Na propršené nedělní odpoledne moc fajn odpočinek. ()

V dobrých rukách (2004) (S11E05)

Příjemná záležitost ze světa Big Bena. Prelát nejenom, že válčí s evangelickým knězem a navíc z odlišné církve, on se navíc zakouká, na úkor jeho víře, do jedné paní, které dá i obrázek panenky Marie a navíc s ní tancuje čardáš. Ben se nestačí divit. Příjemně jsem si odpočinul a užíval si jak Fajfra, mamakami Rési, ale i Sabrinu, která má zase plno klasických narážek, které prostě baví. ()

Chovný býk (2005) (S12E01)

Fanoušci Big Bena se dočkali a v televizi se po mnoha letech objevila nadabovaná nová série, která začíná právě tímto dílem. Ono by to vlastně jinak, než nadabované ani nešlo, protože po pár posleších originálu bych řekl, že bavorština je asi nejhorší evropský jazyk. A to je to přitom jenom dialekt. Nicméně co se týče samotného dílu, tak ten to vybalí hnedka z kraje. V Bad Tölzu totiž probíhá vyhlášení nejlepšího bejka a ti se sjedou z celého širého okolí. O bejcích to ale úplně není a tak se objeví vražda. A to ne ledajaká, protože umře státní tajemník, který si za ty léta v seriálu něco zahrál a často s ním byla legrace. Jeho smrtelná křeč je ale hodně k smíchu a od toho momentu se rozjíždí smíchový kolotoč, při kterém Ben vypije asi čtyři basy piv a sežere (nevědomky) asi půltucet steroidů, které způsobí to, že ve dvou rukách ty čtyři basy odnese do domu. Já byl spokojený. Totální relax a upřímný návrat k zábavě. ()

Láska a utrpenie (2005) (S12E02)

Na scéně je sexuální guru a Rézi se kolem něj samozřejmě otáčí. Příběhově průměr, legrace tak akorát. Tentokrát ji tu bez problémů udrží strážmistr Pfeiffer, u kterého už teď vím, že mi v dalších dílech bude chybět. Jeho roztržitost prostě nikdy neměla chybu. A v tomto dílu už tuplem ne. ()

Prvotriedny pohreb (2005) (S12E03)

Jediné, co na tomto dílu stojí za zájem je skutečnost, že se v něm naposled objeví strážmistr Pfeiffer. Po natáčení totiž na začátku roku 2006 upadl v restauraci hlavou na roh stolu a utrpěl takové zranění, že se dalších dílů nedočkal. Bohužel. Jeho role v této kriminální sérii byla tak zásadní, že v dalších dílech bude chybět. Přitom tento díl žádná velká hitparáda není. Jasně, Rézi si neodpustí žádnou narážku na Bena, ale vyšetřování je trošku otrava...a to i přesto, že se má jednat o Prvotřídní pohřeb. ()

Vražda v kláštore (2005) (S12E04)

Jeden z těch vážnějších dílů, který ale úplně zrovna neoplývá kvalitou. Jasně, tvůrci hledali atmosféru v ženském klášteře Svaté Erentrudy. Celý díl je cítit náboženskou ideologií a díky tomu má velice osobitou atmosféru. I vrah je správně vyšinutý a tak byste počítali s tím, že tohle bude jedno z těch dobře odvedených řemesel, ale bohužel. Nakonec to dopadlo spíše průměrně. ()

Mikuláš je mŕtvy (2005) (S12E05)

Tomuto dílu se nedá upřít skutečnost, že krásně navodil vánoční atmosféru. Někdy během Vánoc si tento díl klidně pustím znova a je mi jasný, že chybu neudělám. Také to tentokrát nebylo úplně o vraždě jako spíš o legraci. Santa je sice mrtvý, ale na scéně je vztahový trojúhelník a k tomu se Benovi taky jedna bude dvořit. Jo, původně jsem chtěl dát tři hvězdy za nijaký příběh, ale nakonec dám čtyři za tu legraci a krásnou vánoční atmosféru Bad Tölzu. Jinak objektivně zato tento díl působí spíš jak karikatura dobré kriminálky, než dobrá kriminálka. ()

Kulinárske umenie (2006) (S12E06)

Po dlouhé době vysloveně špatný, až podprůměrný díl. Natočeno vysloveně amatérsky. Smrt kritika mě nalákala názvem. Doufal jsem, že by tento díl mohl být alespoň zábavný, protože na profesionálních kriticích je málokdy něco dobrého. Vražda je to ale vysloveně průměrná a hned po ní to vypadá, jak kdyby si smrt kritika přáli snad úplně všichni a nebo do ní alespoň byli zapletení všichni. No zápletka jak od Agáty Christie…a jak uvidíte rozuzlení, tak si uvědomíte, že doslova jak od Agáty Christie. Škoda ale, že jediné zábavné je to, že tu jednu z vedlejších rolí spojených s vraždou hraje kuchařka (plus pornohvězda) a Ben ji sežere všechno, co uvaří. A jak se na to hrne…to je asi to jediné, co pobaví. Také se jedná o poslední díl se Sabrinou, než ji ORF vyměnila za jinou vyšetřovatelku. Chtěla svoje jméno po boku Bena a jeho seriálové matky a tak byla odejita. ()

Mŕtveho nik nepozná (2007) (S13E01)

První díl bez Sabriny, takže se zároveň jedná asi o nejmelancholičtější díl Big Bena. Ben tu vzpomíná na doby se strážmistrem Fejfrem, který ho neskutečně rozčiloval, ale jeho frky neměly chybu. Stejně tak se tu poměrně rozporuplně rozloučili se Sabrinou. Prostě otěhotněla a vrátila se do Berlína. Bez rozloučení, bez ničeho. Bylo z tohoto dílu znát, že se s ní televize ORF nerozloučila úplně v nejlepším. I přes melancholickou náladu dílu a nové tváře v podobě nového strážmistra a nové vyšetřovatelky to ale docela šlo. Nová vyšetřovatelka je z Východního Německa a tak tu je prostor k dalším neokoukaným narážkám. Už tady mi je ale přijde, že lepší už to nebude a to nejlepší má Big Ben za sebou. ()

Oheň a plameň (2007) (S13E02)

Je znát, že se tvůrci snaží. Vyšetřovatelka po boku Bena se už docela srovnala se svojí postavou a tak je průběh vyšetřování místy i poměrně akčnější, než slet důchodců ve věku osmdesát plus. To je vlastně patrné už na začátku tohoto dílu. Vyšetřování následně standardní, frky v rámci roviny...vysloveně díl, který neurazí. ()

Čas párenia (2007) (S13E03)

Velice příjemné překvapení v podobě nejlepšího dílu z poslední série Big Bena s novou vyšetřovatelkou a vlastně i novým strážmistrem, který se snaží nahradit Fejfra, ale přitom je to stejně vypitej pitomec. V čem ale tkví samotná dokonalost tohoto dílu, tak ne ani tak ve vraždě, jako spíše ve vedlejší postavě, ze které se vyklube německý indián. Zřejmě fanoušek Mayovek. K Benovi totiž přijede na návštěvu starý kamarád z gymplu, ze kterého se za tu dobu stal indián. Rézi je z toho v šoku a po prvním vyleknutí a odhánění kamaráda, jak nepřizpůsobivého občana, z prahu jejího penzionu, se nakonec vyklube nejlepší uklizečka za celý seriál. Bába Rézi totiž zjistí, že nemá ani vindru a tak vyšůruje celej penzion. Rézi se tu opět projeví jako solidní otrokářka a připomene tak sérii nejlepších dílů. Zároveň tu bude čas i na kopu hlášek (dračí máma) a pivo, což vždycky kvituju. Celkově vzato tedy hodně vydařený díl a důkaz, že když scénáristi v Německu chtěli, tak dokázali zázraky. ()