V Lázních Tölz protestují ekologičtí aktivisté proti výstavbě bytového parku na území chráněné krajinné oblasti Tölzského močálu. Stavitelem není nikdo jiný než Toni Rambold, kterému pomohl k vydání stavebního povolení státní tajemník Schosser. Před očima rozvášněných demonstrantů narážejí stavební dělníci na mumifikovanou mrtvolu. K velké zlosti Toniho Rambolda je výstavba dočasně zastavena a zkoumání mrtvoly se ujímá antropolog Peter Schorlemmer, který větří šanci udělal průlom ve své kariéře. Ačkoliv je staveniště a tím i místo nálezu přísně střeženo, podaří se reportérovi Michaelu Brandtnerovi mumii vyfotografovat. Den na to je nalezena další mrtvola, tentokrát zcela čerstvá a spadající tak do kompetence Bena a Sabriny. Zabil ne právě čestného, ale ženami obletovaného fotografa některý z podváděných manželů? (TV Barrandov)

Cheeter

Pozdější případy Big Bena mi přijdou už slabší, podobně jako tento. Je to už dost přitažené za vlasy. Byť některé frky mě stále bavily, tak při zmínce o biopivu jsem nadskočil. ()

Malarkey

Už jsem zažil lepší díly. Přitom narážek na Ötziho - pračlověka z Alp - tu bylo tolik, že bych se mohl za břicho popadat. Vyšetřování ale byla nuda a jediné, co opravdu bavilo, tak scény, kde Ben přespává u své kámošky vyšetřovatelky Sabriny. Škoda, přitom začátek věstil standardně dobrý díl, nakonec z toho byl standardně standardní díl. Chvílemi i slabší a aspirující na dvě hvězdy. ()