Špinavý prachy - Série 1 (2018) (séria)

Drug Short (S01E03)

(epizóda)

IXOXI

Špinavé peníze jsou nesmírně kvalitní zejména kvůli své nestrannosti, kdy kteroukoliv stranu nechají říci sebevětší blbost, aniž by se uchýlili k cenzuře. Z toho důvodu zde zazní i často omílané nesmysli, že generální ředitelé veřejně obchodovaných firem mají za úkol za každou cenu hnát cenu akcií jimi řízených firem co nejvýše to jde. Patrně ze stejného důvodu zde dosud jediný komentář zmiňuje, že došlo k podvodu „za podpory Wall Street“, ačkoliv lidé z Wall Street byly podle tohoto dokumentu oklamáni stejně jako v případě Enronu. Podobně mně drásalo zmínění, že za zmíněný problém může kapitalismus, když uvedené příkoří bylo umožněno socialistickými zásahy do volného trhu, kdy konkurence nemohla vyrábět generická léčiva a tím pádem došlo k vytvoření monopolu, který si diktoval ceny, jaké chtěl. Možná se Vám zdá tento komentář silně negativní a říkáte si, proč patří k nejlepšímu hodnocení *****.... Je to, protože velmi věrně zachycuje každodenní skutečnost. Jak pokřivení trhu s jeho negativními dopady na každého z nás, tak pomýlené názory lidí, kteří nejdříve vymyslí „názor“ a pak se snaží vše ohnout, aby ho „dokázali“. ()

Tomas.Jeline

Kvalita zpracování a investigativní práce, kterou autoři zde provedli je výtečná a rychle vás zasvětí do situcace, kde pharmaceuticky gigant okrádal miliony Američanů za podpory Wall Streetem. ()