V ohni

• USA Station 19 (viac)
USA, (2018–2024), 75 h 5 min (Minutáž: 41–44 min)

Tvorcovia:

Stacy McKee

Hudba:

Photek, Danny Lux

Jason George, Grey Damon, Barrett Doss, Alberto Frezza, Jay Hayden, Danielle Savre, Miguel Sandoval, Ashlee Füss, Leslie Hope, Jaina Lee Ortiz (viac)

Príbehy členov tímu hasičskej stanice Station 19 v Seattli. Seriál zobrazuje súkromný i profesionálny život skupiny hrdinských hasičov, od kapitána až po nováčikov. Sledujeme skupinu odvážnych mužov a žien z hasičskej stanice Station 19 v Seattli, ktorí denne riskujú svoje životy pre záchranu iných ľudí a svedomito vykonávajú svoje výnimočné povolanie, aj keď majú problém skĺbiť svoj pracovný a súkromný život... Hasičskej jednotke z požiarnej stanice Station 19 v Seattli dlhé roky velil skúsený kapitán Pruitt Herrera. Všetko sa zmenilo v deň, keď požiar vypukol v jeho vlastnom byte a on sám sa ocitol v smrteľnom nebezpečenstve. Jeho hasičský tím mu zachráni život len s vypätím všetkých síl, pričom v extrémne riskantnej akcii šlo všetkým o život. Jeho podriadení nasadili životy nad rámec bežných zásahov a konali za hranicami predpisov a nariadení. Kapitán Herrera katastrofu prežil, ale je ťažko zranený a jeho jednotka potrebuje nového veliteľa. Po svojom otcovi by funkciu rada prevzala jeho dcéra Andrea "Andy" Herrerová, ale je tu aj ďalší kandidát na veliteľa, poručík Jack Gibson, ktorý je v súkromí tajným milencom Andrey. Riešenie situácie sa dočasne zaseklo, a kým nepadne oficiálne rozhodnutie o novom vedení hasičskej stanice, Andy s Jackom musia za ňu spoločne prevziať zodpovednosť. (TV JOJ)

Recenzie používateľa luciasce k tomuto seriálu (2)

V ohni (2018)

Z trojice doktoři/policajti/hasiči u mě hasiči tak nějak vítězí, co se týče seriálové tvorby. Po Chicago Fire máme další nadějný kousek. Plusy jsou zde více než jasné, alespon pro mě. Mám velkou slabost pro Seattle. Sympatické obsazení a celkem ucházející scénář. Co se mi nelíbí a je to takový nešvar těchto seriálů, že to musí vyzkoušet každej s každým, tady je to umocněno tím, že jde o jakési rozšíření Grey s anatomy, kde už to bylo celkem trapný, že byl každej s každým, tak přidali celej novej seriál, aby se to trochu promíchalo a vytvořili se nějaké meziserálové postelové scény. ()

Zvedni se, postav se (2021) (S04E12)

Epizoda, která je věnována vraždě George Floyda a jak se s tím vypořádala celá Station 19, ve které pracují lidé různých ras. Docela pěkně shrnuto, jak je to těžké pro kohokoliv z nás vypořádat se s diskriminací a rasovou otázkou. Jeden z mála seriálů, který si tohle téma zahrnul do svého skripta a ukázal lidem různé úhly pohledu. ()