I Think We're Alone Now

• Austrália I Think We're Alone Now (viac)

Lidská rasa je zničena. Příčina nezanechala moc viditelných stop. Města vypadají poměrně normálně, až na to, že jsou zhola bez života. Jedna výjimka by tu ale byla, a to Del, který vypadá jako jediný přeživší nespecifikované apokalypsy. Žije ve svém pustém městě spokojený se svou samotou a řádem, který si nastavil. Změní to ale Grace, kterou objeví v havarovaném autě. (Česká televize)

Milky.

Asi jsem od toho čekal něco trochu jiného. A určitě to má větší potenciál. Takhle je z toho NAPROSTO komorní záležitost. Dokonce tak komorní, že se člověk nedozví ani o chlup víc než hlavní postava. Znovu už se na to asi nepodívám, ale i přes kriticky znějící úvod tohohle komentu, se mi to líbilo. Hlavne Peter Dinklage a Giamatti tam byli perfektní. ()

ink flo

Uznávaná kameramanka (tady i režisérka) s vítězným filmem letošního Sundance. Hodnocení na imdb i csfd prozrazuje, že na tenhle film musíte mít náladu, respektive musíte mít slabost pro atmosférický meditativní filmy, kde "se nic neděje". Tohle je jeden z nejzvláštnějších postapokalyptických filmů (ve skutečnosti křehká romance o osamělosti a blízkosti), kterej celej stojí a padá na úžasné kameře, hře se světlem a herectví Dinklageho a Fanningové. Dějový je to asi tak, jako "a ghost story" :-). Potěšili různé drobnosti pro pozorné (kniha "Láska za časů cholery", tričko "same shit everyday", texty písní komentující děj atd.). Velkej prostor tu má nedořečenost a symbolika (dá se na to dívat třeba i tak, že to není postapokalypsa, ale současnost), takže kdo potřebuje mít všechno racionálně vysvětlený, tak bude pravděpodobně rozčarovanej a bude nadávat, že zápletka nedává smysl. ()

Folky

Zvláštní a dost rozporuplný film, ale rozhodně ne špatný. Natočený a zahraný perfektně. Rozumím proč se tolika lidem nelíbí, první hodina je věnována psychologii postav a jejich vyrovnávání se s událostmi a až teprve v poslední třetině přijde to, co pravděpodobně chtěla většina lidí. I tady je to ale neskutečně zvláštní a sám si nejsem jist, nakolik jsem pochopil význam filmu. Zapamatuji si ho ale určitě. ()

xmy

Chvílemi to i vypadalo, že půjde o zajímavý snímek, nicméně vyklubalo se z toho hodně divné a nudné postapo. Děj plyne skutečně pomalu a krom pár scén se neděje v podstatě nic zajímavého. Vizuálně to není vůbec špatné, řada záběrů velmi pěkných, což potvrzuje fakt, že Reed Morano je mnohem lepší kameramanka než režisérka. 2*+ ()

Enceladus

Zo začiatku som hltal každý jeden záber z filmu. Samotár, ktorý sa snaží nezošalieť a zároveň prežiť je typ človeka, ktorému fandíte. Paráda, takto si predstavujem nevysvetliteľnú postapokalyptickú budúcnosť aj ja. Avšak keď do deja vstúpi ďalší človek, vy začnete tušiť, že samotár vyjde zo stereotypu a bude sa diať niečo mierne predpovedateľné. SPOILER! No v momente, kedy sa zrazu objaví ďalší, nepasujúci a autoritatívny psychopat s mocou nad mestom a celé ho "vygumuje", sa film totálne odchýlil od pôvodne veľmi atraktívnej myšlienky, ktorá sa z hodinovej gradácie napätia zmenila na brak. Táto radikálna zmena podľa mňa zničila film, pretože možno ani nepasovala do zavŕšenia tak dobre rozbehnutého sebazničovania... ()

misbos

My dva a samota (a trochu šíleného vědce) - aneb - když budete uklízet, nezblázníte se ( a nemusej Vám pak dělat lobotomii... která stejně nepomáhá). ()

Pecan206

Film mohl trvat polovinu času a vše by se tam vešlo, roztahaný film, kde se téměř nic neděje, tedy krom konce, ale to též není žádný zázrak. Tohle bohužel nemůže zachránit ani Tyrion ()

Sunwheel

Postapokalyptických filmov je mnoho, no málo z nich si pokladá otázku, aké by to reálne mohlo byť. Tento film jemne pracuje s ľudskými emóciami a na v podstate najmenej pravdepodobnom hlavnom hrdinovi odkrýva jednoduchý príbeh človeka, čo chce niečo znamenať v podstate žiadnej spoločnosti. Lebo konečne má tú možnosť! Príjemná jednohubka, ktorú som si užil od začiatku po koniec. ()

Dalajlada

Hloubka tohoto filmu ai nedojde úplně každému. ano, je pomalý, "nudný" a zdá se být i natahovaný. Ale tak to prostě chodí, když celý svět vymře a nezbývá nic jiného, než si najít nějaké vlastní zaměstnání. Podle mého názoru, velice dobře udělanýfilm o konci světa. ()

peproch

To není fiktivní dokument o postapokalyptické situaci, to je postapokalyptická metafora osamělosti dvou bytostí, liliputa, který konečně není zostouzen a divnodívky. Jooooo. myslím výborné. ()