dubinak

1. série Naprosto unikátní záležitost co se týče stylu a docela mi dalo chvíli si tak nějak na všechno zvyknout. Na druhou stranu jsem se od toho nemohla odtrhnout a pořád hltala ten šílený irský přízvuk a přeafektované excesy všech těch postav. Děj se odehrává na pozadí severo-irských nepokojů a tím pádem se sem tam mihne nějaká ta negativní emoce. Byl to sice opravdu těžký oříšek, když jsem ještě neměla k dispozici české titulky, ale fakt je to hodně ojedinělý a originální komediální seriál. Každopádně vzhledem k dějové linii si ještě nechávám pár hvězdiček rezervu k druhé sérii. ()

CheryLka

První série perfektní a originální podívaná s velkou dávkou humoru na pozadí severoirských nepokojů. Osobně jsem nebyla ani v Belfastu, neviděla zdi, takže je asi těžké úplně pochopit některé činy, pocity a jednání hlavních postav, ale i tak skvělá podívaná. A především se mi na tom líbí to, jak je to skoro "reálné", žádné umělé sexy náctileté holky ze super školy se super autem a touhou po párty, jak to vidíme v amerických filmech a seriálech, ale normální holky (a James), které dělají stejné kraviny jako bychom mohli dělat i my. ()

kukkik odpad!

Jediné vtipy v celé první sérii jsou na téma "ten a ten jsou k ničemu". Víceméně obyčejná šikana, tomu se má divák smát? Jistě, jsou tu i jiné pokusy o humor ale ani ty nestojí za nic. ()

Necrotongue

Po první sezóně seriálu o životě katolíků v Severním Irsku jsem byl s výsledkem vcelku spokojen, jen se pořád nemůžu zbavit dojmu, že měli tvůrci na víc. Celé polovině epizod chyběla šťáva, což je škoda, protože u zbylých tří dílů jsem se výborně bavil. Hlavními hrdinkami jsou tady sice dívky (a James) z katolické školy, já jsem si ale našel všechny tři oblíbené postavy mezi dospělými. Kromě sestry Michael jsou to děda Joe a taťka Gerry, jejich společné scény na mě fakt fungují. ()