Sitcom se odehrává v 90. letech v severoirském městě Derry během konfliktu v Severním Irsku. Erin (Saoirse-Monica Jackson), její sestřenice Orla (Louisa Harland) a jejich přátelé Clare (Nicola Coughlan), Michelle (Jamie-Lee O'Donnell) a James (Dylan Llewellyn) navštěvují katolickou střední školu pro dívky, kde zažívají problémy dospívání. (marky.04)

Recenzie používateľa CheryLka k tomuto seriálu (8)

Série 1 (2018) (S01)

První série perfektní a originální podívaná s velkou dávkou humoru na pozadí severoirských nepokojů. Osobně jsem nebyla ani v Belfastu, neviděla zdi, takže je asi těžké úplně pochopit některé činy, pocity a jednání hlavních postav, ale i tak skvělá podívaná. A především se mi na tom líbí to, jak je to skoro "reálné", žádné umělé sexy náctileté holky ze super školy se super autem a touhou po párty, jak to vidíme v amerických filmech a seriálech, ale normální holky (a James), které dělají stejné kraviny jako bychom mohli dělat i my. ()

Série 2 (2019) (S02)

Druhá série úplná bomba. ()

The Night Before (2022) (S03E01)

Konečně se vrátily naše "holky" z Derry a úspěšně pokračují ve své dokonale rozjeté jízdě. Trochu jsem se bála, že se James odstěhuje zpět do Anglie, ale nakonec zůstal se svými naprosto šílenými nejkami a sranda pokračuje. A samozřejmě nechybí má oblíbená sestra Michael, která tomu dodává další rozměr. Po dvou sériích rozhodně doporučuji. ()

The Affair (2022) (S03E02)

Sice jsem čekala, že vše bude jinak, ale i tak jsem se nasmála parádně. Opět parádní výkon sestra Michael, Peter a "holky". ()

Stranger on a Train (2022) (S03E03)

Ta Clare je tak roztomile hysterická, že si nemůže pomoct :-D. Ta by i u minimálního nátlaku prozradila, co neví a nechala se za to zavřít, což jsme viděli již mnohokrát. Perfektní postava. ()

The Haunting (2022) (S03E04)

U scény, jak opět hysterická Clare rozbila okno, jsem málem padla pod gauč...:-D ()

Halloween (2022) (S03E06)

První díl, který mne fakt zklamal... Vůbec nechápu... měli to slušně rozjeté. Není potřeba utíkat ke komediím ze všedního života proto, abychom ho tam ve své smutné podobě opět našli. ()

The Agreement (2022) (S03E07)

Konec, že nikdo nebude řešit, jestli bude další série. Stálo to za to. ()