Ivana a Pavel se brali kvůli dítěti, dlouho rekonstruují zanedbaný byt po babičce a bydlí u rodičů. Pavel pracuje jako závozník a žije svými koníčky – hokejem, fotbalem a hlavně divadlem, které amatérsky hraje. Ivana ho v tom podporuje, stará se o dítě a o domácnost. Časem přibude k synovi ještě dcera. Po revoluci Pavel učiní koníčky svým zaměstnáním. Vede kulečníkovou hernu a pořádá turnaje. Obě děti se věnují kulečníku. Ivana se stará o domácnost. Po čase se manželství rozpadne a oba si najdou nové partnery. Přes Ivaninu počáteční hořkost jsou stále v přátelském kontaktu. Dcera Růženka se stává známou tanečnicí. (Česká televize)

klukluka

Už mě to tolik nebaví, vyvolává to ve mně hodně negativních pocitů- jsou to prognózy našich vlastních životů a nevyznívají úplně dobře. Pavel si žil dlouho báječně a inspirativně, ovšem za cenu toho, že se nikdy nekoukal doleva doprava. Jeho signifikantní povahovou vlastností je sobeckost. Bylo mi na něm ale sympatické (mimo jiné), že si to uvědomuje (zmínil se o tom/ pojmenoval to i v průběhu natáčení). Jeho štěstí je ale vykoupeno neštěstím druhých. V závěru jsem nabyl dojmu, že to není dobrá karma a ta že si na něm začíná vybírat zaslouženou daň (zranění, EET, problémy v podnikání i se synem). Tipnul bych si, že za 10 let už tak happy nebude. Ne, že bych mu to přál, ale pokouší se o něj stáří. A takhle vitální lidé, jako byl celý život on, nesou poznání vlastní slabosti velmi těžce a nelibě. ()

tron

Už z princípu je to svojím spôsobom strašne obdivuhodné. Nakrúcať jeden pár 35 rokov, to je čosi šialené (ale v dobrom). V tomto smere sú Třeštíkovej časozberné diela fenomenálne, pretože behom desaťročí divák krásne vidí esenciu života: svadby, rozvody, deti, úmrtia detí, prípadne úmrtia rodičov, narodenie vnukov, vnučiek, zmeny zamestnania, zdravotné problémy, ale v neposlednom rade i zmeny politických nálad v krajine. K Ivane a Pavlovi sa Třeštíková vrátila v tomto diele už tretí raz a teraz je to najpôsobivejšie. Musím ale dať "len" 60%, pretože mi vlastne obaja prídu dosť nie že nesympatickí, tak ale zas ani moc sympatickí :-) Pripadá mi to tak, že väčšinu svojho života riešili len peniaze. Mať peniaze je určite fajn, ale ak ich zarábaniu podriadite všetko, je to zlé. Na strane druhej, u Pavla mám pocit, že ho zarábanie peňazí rôznymi absurdnými nápadmi (lukostrelnica???) baví, takže je to v poriadku. Už niektoré iné veci v poriadku nie sú. ()

hous.enka

Hodně silný příběh z cyklu Manželských etud - zejména díky tomu pohledu do roku 2017. Rozhodně jsem tohle vyústění nečekala a byla jsem překvapená podobně jako Ivana. I když... byla? V devadesátkách s boomem podnikání a nečekaných možností spousta lidí chytla příležitost za pačesy. Pavla začal bavit svět heren, kulečníků a zábavy, Ivana zůstala doma a pečovala o jejich dvě děti. Po pár letech to zřejmě začalo skřípat a výsledkem je třetí díl jejich příběhu. Poměrně drsné a hodně smutné. Obdivuju celou rodinu, že s natáčením souhlasila i po letech. Naprosto se ztotožňuji se závěrem komentáře pupidup: díky a držím palce. ()

Jizni Tlapa

3. kousek téhle rodinky hodnotím nejvíce. Autorka jde s rozhovory koněčně na dřeň a snaží se odkrýt upřímné reakce všech. Pani Ivana je však neoblomná a hraje “ životně spokojenou”za každou cenu... nelze ji věřit.. ale i o tom je život...přetvářka může mít různé tváře.. skvělě zachycená paralela mezi oběma dospěláckými životy manželů ()

Kmyn

tož Halamka Pavel... aktivní maník, ale úspěšný bych neřekl. první černobílá etuda se mi líbila nejvíc, když si nechal Pavel trvalou, a kuňkal o nesnázích s bytem. u etudy po 20 letech jsem trpěl. Pavel jakožto porevoluční podnikatel, to bylo opravdu zlé. vousy vyholený do kosočtverce, trapas na Miss Billiard, rozvážení ušmudlaného časáku po hernách, a navrch nesnesitelně příšerná Balada pro banditu. nebylo teda pro mě překvapení, když po 35 letech jsme našli vyhořelce. bohužel, táhl s sebou dolů i svoje děti, když je nechal (nutil?) vystupovat po hernách a firemních večírcích. dcera je mistryně republiky a kdovíčeho, a musela se v tátovo programu ztrapňovat jako uklízečka, ubohé. možná proto s nim nakonec přerušil kontakt syn, možná už nechtěl být využívaný v těch opičárnách. ono se stačí dnes podívat na halamka.cz amatérský web, s hromadou totálních debilit jako je Živý jukebox - deska s otvorama a názvama pár hnusných písní, klient hodí žeton do otvoru, na druhé straně stojí nějaký skřehotal, který pak zazpívá. no není to super? ne, to rozhodně není. to muselo být trapný i v těch devadesátých letech. ostatní programy které Pavel nabízí, on dodnes považuje za úžasné a jedinečně originální, ale ve skutečnosti je to zoufalý kýč, např Žertovný špalek - zatloukání hřebíků, vám Pavel nabídne za 3000,- no neber to! ono už podle té místnosti v bytě, kde to vypadá jak na skládce, jde poznat úroveň Pavla i jeho služeb. no a Ivana, ano ta byla neaktivní a věnovala se jen dětem. když se Pavel zkurvil u kulečníku se štětkama v mrkváčích, samozřejmě ji to ranilo, ale nakonec s tim Jeníčkem, podle mě dneska žijou docela štastně. dvorek s vojenskou technikou, mobilheim, ohniště a pohoda. ()