Malé městečko Walstrom zasáhne zpráva o zmizení dvou malých chlapců, kteří si hráli blízko svého domu. Max a Tommy Davisovi jsou pohřešování již 48 hodin a jedinou stopou je bota a roztrhané tričko, které byly nalezeny nedaleko jejich domu. Policie je však zatím bezradná, a tak prosí o pomoc veřejnost. V tu samou dobu se právě chystá čtveřice přátel prozkoumat starý psychiatrický institut, který byl již před nějakou dobou uzavřen, aby se zde pokusili najít přítomnost parapsychologických jevů. Říká se totiž, že zde v minulosti šílený doktor Pender prováděl zakázané experimenty na svých pacientech, a když to na něj prasklo, zabil většinu pacientů (většinou děti) i několik členů personálu. Od té doby zde prý straší. Richard, který má zvláštní dar (oni tomu říkají médium), se společně se svými přáteli a novinářem Zakem vydává vše prozkoumat a skutečně se jim podaří navázat s duchy kontakt. Čím více však pátrají v minulosti, tím se kolem nich začínají dít divnější věci, no a jak se zdá, někdo nebo spíš něco jim začne usilovat o život… (SOLOM.)

Morholt

Partička mládežníků na lovu duchů v opuštěném ústavu. Jedna překvapivě solidní gore scéna, ale tím to hasne. Nicméně i tak to doporučuju, protože je až fascinující, že se dá pustit do světa tak špatně natočená a mizerně zahraná věc. Něco podobného jsem snad ještě neviděl. 5% režisérovi za odvahu netočit to jako FF. ()

Marceloo

Partia lovcov duchov sa vyberie do opustenej psychiatrickej liečebne, ktorej vrchný lekár sa pred desiatkami rokov sám zbláznil. Postupne odkrývajú temnú históriu budovy a zisťujú, že ani oni nie sú v bezpečí. - V tomto prípade sa dá pochváliť jedine zvolená lokalita, pretože tá budova vyzerá dostatočne desivo. Aj tak ale nepomôže vytvoriť atmosféru, pretože tu nie je scenár, réžia, ani herci, ktorí by dokázali niečo zahrať. Je to až také zlé, že som si po niektorých strihoch uvedomil, že ani neviem, čo sa odohrávalo v scéne, ktorá hrala predtým. ()

SOLOM.

Zápletka zvětralá jak týden otevřený lahváč, ale pořád se najde dost lidí, kteří mají potřebu točit další filmy na podobné téma. V poslední době se stále více zelenáčů snaží, aby jejich prvotina byla natočená buď ve stylu found footage, nebo tuctová duchařina. A já nechápu proč. Vždyť je tolik hororových odvětví, které se dají natočit i za menší peníz a ty dokáží zaujmout mnohem víc diváků, než tyhle podobné céčkové braky. Základem je však alespoň trochu stravitelný příběh, průměrné herecké výkony a snesitelná kamera. Hlavně se nesnažit někoho marně napodobovat! To je základní kámen úrazu. Zde jsem měl zpočátku pocit, že to nízké hodnocení na internetu musí být snad nějaký omyl. Nevypadalo to zas až tak špatně. Dialogy mezi postavami sice byli dost chabé, ale místy na mě vykoukla docela zajímavá atmosféra. Hlavně od chvíle, kdy se naše pětice vydává na průzkum budovy. Díky několika Richardovým vizím máme šanci vidět, cože se v minulosti odehrálo za zdmi ústavu a některé scény byly docela sympaticky natočené. Jenže opravdu špatné herecké výkony (neskutečné přehrávání) a nesmyslný závěr – který dost postrádal logiku, tomu nasadil korunu marnosti. 30% ()

Marze

Vyšetřování jde do slepé uličky, ale tým najmutých vyšetřovatelů paranormálních jevů objeví zbytky masakru šíleného lékaře ze 60.let. Hrůza má pramenit z kombinace duchařiny a psychiatrie, ale účinek se u mě nedostavil. Někde se stala dramaturgická chyba. Herecké obsazení nízkonákladovka. Zbytečných scén je tu většina. ()

Pitryx

Tak vizuálně žádná pecka. Pokud se něco děje, kameraman uhne. Za to jsou body fuč. SPOILER. Dalších dvacet dávám pryč za konec filmu. Tam, kde bylo našlápnuto a nahráno na smeč se vcelku nic neodehraje, a ještě ani to není dokončeno. Njn, nový trend, netočit to do konce, proč, z diváka jsme prachy vyrazili tak ať si to domyslí. KONEC SPOILERU. Ale jinak to má peckovní atmosféru, dokonce rádoby spád a nebýt těch dvou výše popsaných chyb, dal bych klidně více. Bohužel tento typ filmů je podruhé nesledovatelný. ()