Realizačně velkorysá adaptace stejnojmenného bestselleru Mishy Glennyho (česky vydalo Argo v roce 2009). Scénář napsal na Oscara nominovaný Hossein Amini (Drive), režíroval žánrový specialista James Watkins (Žena v černém, Černé zrcadlo), hlavní roli nejmladšího člena ruské mafiánské rodiny Godmanových, žijící v londýnském exilu, ztvárnil James Norton (Šťastné údolí, Vojna a mír, Grantchester). Ve chvíli, kdy začne temná rodinná minulost ohrožovat život jeho otce i dalších blízkých, je Alex Godman, dosud bezúhonný absolvent elitních západních škol a majitel prosperujícího investičního fondu, nucen jednat. Postupně je vtahován do kriminálního prostředí, kde musí bojovat nejen o bezpečí těch, které miluje, ale i o svou duši. Jedním z ústředních témat na pozadí dramatického příběhu osmidílné série – jak napovídá název – je globalizace organizovaného zločinu, kterému se také nevyhnula tzv. mcdonaldizace. Novodobé mafiánské války se vedou spíše v zasedačkách než v ulicích, utrpení a zmařené životy za sebou ale zanechávají stále stejné. Natáčelo se v různých koutech světa (Velká Británie, Rusko, Chorvatsko, Česká republika, Indie, Izrael). Série vznikla v koprodukci britské veřejnoprávní BBC a americké společnosti AMC. (Česká televize)

Hombre8

Skvělé a mrazivě realistické! Těch, co očekávali rychlé tempo, honičky v autech a vystřílené pizzerie, bych se rád zeptal, jestli ještě počítají na logaritmických pravítkách, jako se to dělávalo před šedesáti lety, kdy mafii řídil don Vito. Ostatně, když už jsme u něho, on sám přece už tehdy předeslal, že jeden právník s aktovkou nakrade víc, než tlupa gangsterů se samopaly. Bylo to ze současnosti. A právníci ani bankéři pokud vím nikam nespěchaj. Vývoj v této oblasti asi nešel tak mílovými kroky, jako třeba ve výpočetní technice, ale určitě se, bohužel, někam posunul. A určitě je jasné kam... Snad jediná vada na kráse - všimli jste si, že všichni angláni tam byli ti hodní a zlí byli jen jevrejci, rusáci, nebo aspoň čehúni? :-) Taky výkony našich herců, řekl bych, byly dost slabunké. Věřím, že jen díky režijnímu záměru. Ale ani to na snížení hodnocení v mém případě nestačilo. ()

vinducha

Velká spokojenost , speciálně 4. díl bych vyzdvihl jak hajlajt serie. Potěšila česká stopa Karla Beneše. Jinak ačkoliv jsem se neztotožnil prakticky s nikým , chytne to a nepustí. Určitě bych jako dost neotřelé vyzdvihl střihy , kdy se v 1 čase přesouváme přes půl zeměkoule právě tam , kde to zrovna v ději navazuje a souvisí. A koukám tu na pana Watkinse , taky se mu ještě nepodařilo mě zatím zklamat. ()

LosNegros

Praha, Londýn, Tel Aviv, Moskva, ruská mafie, Vašut umlácený železnou tyčí, fajn Roden. A geniální finále, kdy hlavní hrdina dokonal transformaci z fádního londýnského finančníka v chladného ruského byznysmena, který jde přes mrtvoly. Doslova. V posledním díle mě nedostala scéna v pokoji, ale pouhé nepodání ruky "příteli". Tady bylo jasno, že někdo má koule. Konečně. ()

TheFidorka

Tohle se povedlo. Perfektní záběry z Bombaje, Prahy, Moskvy, Londýna, Tel Avivu nebo nějaké španělské destinace. Bez titulků perfektní seriál pro polygloty. Alexej Serebrjakov velké + ()

Unlikelyhero

Po 4 dílech (byl jsem statečný) už opravdu není důvod na to koukat dál. Neskutečně komplikovaná finanční likvidace jakéhosi bojara, nevím, kde vyhrabali pana Jamese Nortona, ale je to dokonalý uspávač s věčně nablblým úsměvem ()

narenta

Úplná spokojenost, dobrá zápletka od začátku, místy pomalejší děj, ale nudy pramálo. Rodenův poněkud statický výkon beru, dovedu si představit samojediného Čecha mezi cizím štábem a herci. Vražda Řezníka v tuším III. dílu byla vyloženě směšná. Za tu místy zbytečnou vatu k vyplnění délky dílů ubírám jednu hvězdu. ()

stuj

Nic moc. Možná to bylo i tím, že hlavní představitel nebyl moc sympaťák. Furt jeden a ten samý výraz, jak vosková figurína. Všichni okolo ho přehráli. Navíc mu člověk ani nefandil, všechno si totiž spískal chlapeček sám. ()

andreas_tool

Po dokoukání Gomory, které jsem dal jasných 5*, jsem dal šanci McMafii. Ale moc jsem si od toho nesliboval. No... byla chyba McMafii podcenit. Vždycky je chyba něco či někoho podcenit. Což je vlastně takový highlight všech mafiánských filmů i seriálů. McMafie je skvěle zpracovaná a zahraná, lze vyzdvihnout Jamese Nortona, Alexeje Serebryakova i Karla Rodena (na rozdíl od Marka Vašuta, ale jeho macho styl hraní mi nikdy neseděl). McMafie je tak dobrá, že jsem i Gomoře chtěl tu jednu * ubrat. Ale ne, oba ty seriály jsou top, i přes podobné téma na to jdou každý jinak. Jasných 5*. Nepodání ruky na konci, skvělé finále! ()

slatkakuca

Ono by to i vcelku šlo, kdyby to nebylo tak přeplácaný - Dubaj, Bombaj, Moskva, Izrael, Egypt, furt něco, ale ta Praha, to byla teda tragédie. Vašut a Roden děs a hrůza. ()

Lucinek

Já se musím smát komentářům, že James Norton se tváří jako vosková figurína. Nemyslíte, že to byl účel? Po zhlédnutí několika jeho filmů a seriálů mám dojem, že je to jeden z nejlepších herců, jaké může současný filmařský svět nabídnout. V tomto případě bych se obloukem vyhnula českému dabingu. Seriál měl slabší první dva až tři díly, ale finále bylo skvělé. Čtyři hvězdy. ()