Neslavně známé léto roku 1977 bylo časem srážky disca s punkrockem, ale i létem, počas kterého řádil vrah, označený jako "Samův syn". Šílený maniak si vybíral milenecké páry a osamělé dívky. Dařilo se mu zabíjet a unikat beze stop, a jak teploty a počty obětí stoupaly, k pátrání se přidala i samotná mafie a občanské hlídky. Kadeřník Joey se svou partou povalečů dostali nápad, že vrahem je někdo z jejich čtvrti. Sepsali si proto seznam podezřelých a začali hledat toho, kdo jim bude nejvíc připadat jako vrah - někdo, kdo je jiný než ostatní... (Intersonic)

kagemush

Nostop párty,Krvavé léto,Sametová extáze,Control-filmaři si asi 70.léta velmi oblíbili,jako že vhodné pro nějaké to hudební(nebo alespoň s výraznou dobovou hudební kulisou) retro. A to je dobře. ()

Martin741

Za najlepsi film Spike Lee-ho povazujem 25. Hodinu, a tento krimi film nie je az tak dobry. Rezia je len priemerna, John Leguizamo sice na urovni, ale film neobsahuje ziadnu poriadnu zapamataniahodnu scenu. 60 % ()

shyster

Svou atmosférou mi film připomíná Hříšné boogii (které je mimochodem o dost lepší). To navozování ducha 70.let, plavné kamerové záběry. Spike Lee je talentovaný režisér, který dokáže obyčejně vypadající scény okořenit nějakou vychytávkou. Samotný děj ale už tak není uchvacující. Příběh mladého punkera, který vtrhl do "normálního" života svých přátel, je nesourodý a přitažený za vlasy. I tak ale velký dík Spikemu, který mě dokázal udržet v gauči po celou dobu (i když stopáž je trošku přepálenější). ()

cariada

No tak tohle bylo hodně šílené a nudné. Na záčátku jsme svědky několika vražd v autě a pak už je to jen samé kecání v partě mladých lidí , kteří jen fetujou a šoustají a kecají o vrahovi s ráží 44 zvaném "Samův syn". Policie je tam spíš jako kulisa do zpráv v tv, kde sem tam něco řeknou. Vrah se tam objevuje když někde doma křičí na psa , aby neštěkal. Samozřejmě na něj není vidět a jen tak chodí a střílí lidi v autech. Občas u toho zanechá napsaný poselství , o tom že je magor a že mu satan přikázal a bla bla... a že ho musí policajti zastavit. Nakonec to vezmou do rukou sami mafiáni jenže moc jim to nejde. Nebot podezírají kde koho kdo se jim nezdá. Do toho tu sledujeme příběhy několika lidí třeba pankáče co vystupuje v buzerantským klubu a vodí si muže na pokoj. A při tom má holku, která na něj vedle čeká. Do toho je tu velký horko výpadek proudu a rabování. Celé je to hrozně nepřehledné a zdlouhavé. Postrádá to atmosféru. Místy si připadám jako , když sleduju dva filmy spojené v jeden nesourodý příběh. Závěrečná půlhodina je víc než jasná mafiáni si myslí , že našli vraha , jenže toho pravého už mají poldové. A tak málem dojde k tragédii. Pro mě byl film jedno velké zklamání a děsná nuda. ()

Streeper

Téma filmu mě osobně moc nesedělo, musím ale říct, že Adrien Brody předvedl vážně skvělý výkon ať už když tancoval v gay představení nebo jako punkáč v CBGB, své role se chopil a zvládl to bravurně. Film je jinak moc dlouhý a místy až nudný. Škoda, že se osobnosti vraha nevěnovali více, protože by to bylo zajímavější. ()

ad

Těžko říct, proč je vlastně tento film, na rozdíl od třeba takové 25, hodiny, tak málo stravitelný...Režie je místy opravdu perfektní (hlavě ve scénách s vrahem) herecké výkony také fungují hudba je dobře použitá...Pro mě osobně byl největší problém ve scénáři...Problémy hlavních hrdinů mi bohužel nepřišly nijak zajímavé a poselství z nich plynoucí natolik subjektivní, že místy dost zbytečně natahovaný příběh začínal nudit a já osobně jsem čekal na další scénu týkající se Sama (mezi ty povedenější patří i scéna s výpadkem proudu a rabováním)...A že Lee nemoralizuje? Pravda, tentokrát si nevzal na mušku žádné menšiny, ale svůj postoj ke "stylům" dává jasně najevo...škoda jen, že celkem neobratně nechává větší dávku hlouposti nepřílis prokresleným postavám, které tak místy spadají až k neživotnosti. Přesto jsem se ještě bavil a minimálně scénu s mluvícím psem si budu nějakou chvíli pamatovat... ()

laik_60

až sa hanbím za trie tri hviezdy (snáď len za Brodyho, ktorý tam niečo uhral) , celé to bolo protivne rozkúskované a až nesympaticky neoslovujúce. škoda času viem si predstaviť zahnať nudu aj iným ako takýmto priemerom. ()

C0r0ner

V New Yorku je očividně koncentrace kreténů na kilometr čtvereční největší na celém světě, protože takovou sbírku dementů v jednom filmu nepamatuji. Že by to bylo kdovíjak strhující, se říct nedá, ale Spike Lee je natolik obratný režisér, že mě to celou dobu i celkem bavilo. 70% ()

jaklee

Drsná mozaika osudov talianskych Američanov v New Yorku 70-tých rokov v čase brutálneho vraždenia šialeného "Samovho syna". Výborná kamera, hudba a strih, autentická atmosféra. Skvelý John Leguizamo a Adrien Brody predviedli životné výkony. ()

Juto

Toto je úžasný film: veselý, divoký, desivo zábavný, desivo vzrušujúci, ale tiež inteligentný a súcitný. 7/10 ()

c.tucker

Má m rád tvorbu tohoto černého režiséra. Atmosféra jednoho horkého léta, ve kterém řádil Samův syn (jeden sériovej vrah), jenže tahle pointa je odsunuta na vedlejší kolej a řeší se tu problémy v Bronxu, kde jsou všichni pěkně vystrašeni z vrahouna, o kterém jsem se zmínil dříve. Brodyho punkáč Richie je dosti dobrej a senzačně zahranej a jeho kámoš disco Stu alias Vinny (John Leguizamo) je tak nějak zapálenej do diska, které letělo. Atmosféra během filmu a hlavně závěr je senzační. ()

majo25

Snímok patrí do skupiny filmov, v ktorej je zápletka až na druhom mieste a dopredu sa dostáva nezaujímavý príbeh pouličnej smotanky so svojimik nezaujímavými drobnými problémikmi a blbými kecami, pri ktorých musí mozog často vypínať, pretože pre príbeh nič neznamenajú, sú šťavnaté a majú vyznievať strašne kúúl, čo asi mnohým divakom, prevažne tým v puberte, môže imponovať. Mňa to neoslovilo a nezachránilo to ani záverečné rozuzlenie zápletky či to, že bol film natočený na základne skutočnej udalosti. Ešte k tomu tá premrštená stopáž. ()

AGO

Zaujímavý scenár, zaujímavá réžia a dobrí herci (na čele s Adrienom Brodym). Nic od Spika Leeho som ešte nevidel, takže som nevedel čo čakat, ale bol som milo prekvapený. Konečne som videl druhú tvár New Yorku a jeho obyvateľov, ktorú režisér ukázal v najsurovejšej podobe.Vcelku vydarená dráma o tolerancii a medziľudských vzťahoch plná sexu, drog a „fuck off“ rozhovorov. ()