Nový kriminálny seriál odohrávajúci sa v prostredí malého mestečka s názvom Bystrica. Je to menšie mesto s krásnym historickým centrom a mnohými atrakciami v okolí, ktoré lákajú turistov. V blízkosti mestečka sa nachádza atraktívny jaskynný systém Diery, golfový klub pre vyššiu spoločnosť Green Sky, továreň na výrobu chemických hnojív ChemicTrade a.s., fabrika na výrobu záhradných mechanizmov a v meste dokonca funguje aj A-čkové futbalové družstvo a klub Spartak Chemic Bystrica. Napriek tomu, že ide o malé mestečko, o rozruch tu rozhodne nie je núdza!  Dej je odľahčený humornými dialógmi, vtipnými postavičkami Pata a Mata, a dokonca až bizarnými situáciami, ktoré vie vymyslieť len sám život. Dušo Štefánik (Alexander Bárta) určite nepatrí k typickým detektívom. Okrem prekrásnych kútov Slovenska, v ktorých sa seriál natáčal, uvidíte aj neopakovateľné kulinárske umenie Dušovej mamy (Táňa Radeva), zarážajúcu nešikovnosť dvoch policajtov Patrika (Gregor Hološka) a Martina (Ondrej Kovaľ), ako aj zábavné situácie vyplývajúce z klasických medziľudských vzťahov. (TV Markíza)

Recenzie používateľa anderson k tomuto seriálu (2)

Detektív Dušo (2018)

Od slovenskej (a českej) seriálovej tvorby súdny človek žiadne zázraky neočakáva. Ja osobne som už rezignoval aj na niečo, čo nazývam "komerčný štandard". Preto ma premiéra pilotnej časti prekvapivo vôbec neurážala. Bohužiaľ nebol to ani žiadny zázrak. Nulová dramaturgia (ktorá netuší ako skombinovať komediálno - kriminálny žáner), bezradná réžia (amatérske vedenie slovenských prepytujem hercov, defacto "celevrít"), relatívne fungujúci scenár trpiaci neschopnosťou vložiť postavám do úst uveriteľné a civilné dialógy... A mohol by som pokračovať až do nekonečna. V Markíze evidentne podľahli dojmu, že stvoria slovenského Monka, no bohužiaľ - ako to už u stupídnych nápadov realizovaných amatérmi býva - dopadlo to nemastne - neslano a kam to bude smerovať, to si už vôbec netrúfam odhadnúť. Jedna hviezdička za Nogu (ktorý asi ako jediný nezabudol hrať) a druhá za pomerne schopné no absolútne nevyužité(!) exteriéry. Inak ťažká bieda. (12.1.2018) ()

Panenka Mária (2018) (E01)