Kwon Yu (Chang-wook Ji) je nezaměstnaný flákač, který celé dny hraje jen videohry. Jednoho dne ho falešně obviní ze znásilnění a vraždy dívky, které předchozí večer přinesl do bytu mobil. Důkazy proti němu jsou však nezvratitelné a Kwon Yua odsoudí. Z vězení se mu ale podaří utéct a na svobodě se se svým herním týmem snaží zjistit, kdo to na něj ušil. (LangiJ)

mikki089

Děj filmu je zajímavý, ovšem poslední dobou se objevuje čím dál častěji. Nevinný člověk je obviněn z vraždy, kterou nespáchal. Mohla bych říci, že to připomínalo "Dvojí obvinění" s Ashley Judd a Tommy Lee Jonesem nebo nedávné korejské drama "One Ordinary Day" se Soo-hyunem Kimem. Herci odvedli dobrou práci, nicméně celý vztah mezi Kwon Yu a Yeo Wool působil uspěchaně a ne příliš autenticky. Necítila jsem chemii, kterou se herci snažili ztvárnit. Byly tam momenty, které působily přehnaně dramaticky – například když je Kwon Yu se ve vězení během pár týdnů sám naučil bojová umění. Ani nebylo objasněno, jak dlouho ve vězení vlastně strávil. Nápad bojovat ve tmě pomocí rýže byl zajímavý, ale provedení a vizuální stránka byla špatná, vzhledem k tomu, že film byl natočen v roce 2017, kdy už byla k dispozici kvalitní technologie pro úpravu médií. Celkově se mi film líbil nápad, děj i herecké výkony byly dobré. Vizuálně byly bojové scény v pořádku, ale grafika některých scén byla špatná. Podle mého osobního názoru si tento film zaslouží vidět alespoň jednou. ()

srolyma

To si tak po celodenním paření na netu lehnete do pelechu a ráno vás vzbudí policejní komando, že jste zapíchli nějakou bábu. A šup tam doživotí. Co na tom, že v tom vůbec nemáte prsty, sedíte v báni a užíváte všechny slasti a strasti života v pruhovaném. Ještě že vás v tom kamarádi pařmeni nenechají. Slušná korejská akcička, namakaný děj, samozřejmě přiměřeně jihoasijsky uřvané, ale celkově dobré ()

Kushina

Příběh se mi líbil, mělo to trošku nádech toho asijského prostředí ať už od místa natáčejí, tak po jazyk, herce atd. Začátek si člověk říkal: To bude hrozné béčko, naštěstí to byla jen video hra. Poté příběh začínal nabírat otáčky. Vražda, vězení, útěk a pomsta. Mělo to akci napětí, rozhodně jsem se nenudil. Na konci všeho byl pouze vyšinutý psychopat. Je vidět, že korejci umí dobré filmy. 70% ()

draxus

Pro mě je tenhle film příjemné překvapení a výborně jsem se při něm bavil. Sice je plný klasických klišé, ale na druhou stranu je film postaven tak, že fungují a vůbec nevadí. Navíc je snímek hodně dobře vyvážen ve smyslu akce a vážnějších dramatičtějších sekvencí, kdy se v jednu chvíli člověk baví našlapanými akčními scénami, aby v druhé chvíli prožíval s hlavním hrdinou naprostou bezmoc a pocit bezpráví. Také se mi líbilo, že se film v jistém smyslu bere s nadsázkou a mírnou sebeparodií (hned z kraje například úvodní scéna s vybuchujícím letadlem apod.). Celou atmosféru pak dotváří povedený soundtrack. Za mě za pět. ()

Mukade

dobrá young-adults rozprávka (: , aj keď v poslednej tretine to už začalo byť viac a viac prepálené až do úplnej šialenosti lol ()

moikan

Pomaly dochádzam k záveru, že kórejské filmy asi nebudem pozerať. Proste zahrnúť všetko, čo sa len dá do filmu, keď scenár je tak na 5-6 dielny seriál, je kus priveľa. Téma bola dobá, herci boli dobrí, produkcia dobrá, námet super spracovaný- ale čo je veľa, to je veľa. Nestihala som vnímať, nedávalo mi to logiku, čo a prečo sa deje. Navyše som mala dojem, že všetko je vykonštruované ( P.S. Náhodou v tomto názov filmu sadol:), nereálne, nadhodnotené a nič nepôsobilo skutočne ale všetko akosi „náhodne “ zázračne vyšlo (od časovej linky , možnosti techniky a preceňovanie high-tech technológií po až po vykreslenie postáv a prostredia- film bol málo uveriteľný, takisto ako príčiny jednanie postáv. Najlepšia časť bola tá vo väzení- surová, násilná, temná až strašidelná ( vždy sa bavím na to, že kde sú v tých väzniciach toľko rúrok potrubí s parou a tmavých chodieb) Paradoxne, až sa to hanbím povedať, že táto drsná časť filmu sa mi najviac páčila z celého najviac. Film ako ako prehnaný motivačný prequel k nejakému seriálu by ušiel, inak slabé. ()

LoneLion

Jižní Korea opět nezklamala. Svižný akčňák okořeněný trochou humoru, ani na chvilku jsem se nenudil a hltala to i manželka pro kterou tenhle žánr dvakrát není. Po první desetiminutovce jsem sice myslel, že se film bude upírat jiným směrem, ale tohle mě bavilo asi víc, než kdyby to pokračovalo v tomhle duchu. Babi to taky hltala a je jí 80 :-) Po delší době 5* ()