Dramatický seriál s prvky neo noir komedie vypráví příběh Relua, který poté, co se zaplete do nebezpečného světa bukurešťské mafie, musí žít dvojí život - pro své blízké je obyčejným taxikářem a mimo to vymáhá poplatky pro mocného mafiána. Relu Oncescu (Șerban Pavlu) je muž se smyslem pro rodinu. Je ženatý, má dvě děti a vede dvojí život. Pro své blízké je jen obyčejným taxikářem. Nikdo z nich nemá sebemenší tušení, že by si mohl přivydělávat jako výběrčí poplatků pro místního mafiána Căpitanua. Oba světy, v nichž se Relu pohybuje (ani jeho rodina ani bukurešťská mafie), o sobě navzájem nevědí. Reluovi se daří mít všechno pod kontrolou, ale ne dlouho. Poté, co nešťastnou náhodou zabije člověka, se pokusí vymanit z osidel temného podsvětí, nedokáže však najít cestu ven. S každým dalším dnem se jeho tajemství stává neudržitelnějším a lži začnou pomalu vyplouvat na povrch. (HBO Europe)

Recenzie používateľa Necrotongue k tomuto seriálu (25)

Epizoda 3 (2019) (S03E03)

Předchozí díl pro mě byl až na závěrečnou čtvrtinu dějově skoupější, třetí epizoda fungovala pěkně v tempu od samého začátku. Můj morální kompas je z toho všeho jaksi neustálený; jedno je jasné, všichni jsou tu šmejdi (nebo alespoň valná většina), ale něco mi říká, že jsou členové místní buňky organizovaného zločinu přece jen morálně výše než z řetězu utržené policejní složky. No, to je ale vlastně nepodstatné, protože jak jsem už zmínil, šmejdi jsou tu téměř všichni, a kdyby to bylo na mně stejně bych jako prvního utratil Chuckieho, jelikož mi pije krev jako zkušený, několik staletí starý upír. / Poučení: V dnešní době mají už i uši uši. ()

Epizoda 4 (2019) (S03E04)

Po minulé akční jízdě šlo spíše o klidnější díl, to ale neznamená, že by byla čtvrtá epizoda nezajímavá. Pravda, po střechách se toho moc nenaběhalo, municí se tentokrát taky šetřilo, to mi ale vůbec nevadilo, jelikož se vedly tuze zajímavé (ale samozřejmě i méně zajímavé) rozhovory. Jsem si naprosto jistý, že by pro mě svět organizovaného zločinu nebyl. To aby člověk furt někde lítal, vyřizoval kšefty, a když by udělal chybu, nikdo by mu jen nesebral prémie. Ne, ne, takový způsob života by mě znervózňoval. Teď jsem navíc zjistil, že by mi vyšetřovatelé mohli kontrolovat tep, a na to já fakt nejsem. Díl na mě, jak vidno, zanechal dojem, atmosféra byla hustá jako smetanová, takže je to za čtyři, ať tratím. / Poučení: Správný hrob by měl mít hloubku alespoň metr osmdesát. ()

Epizoda 5 (2019) (S03E05)

No, vypadá to, že Rumuni tu přetahovačku s HBO nakonec prohráli, protože tento díl byl vcelku o ničem, a tu třetí pěticípou jsem přihodil jen ze slušnosti. Když tak zapřemýšlím nad tím, co důležitého přinesla pátá epizoda, nic mě nenapadá. Vybavuji si jen spoustu prázdného řečnění, Emilianovo pitvoření se jen tak na efekt a to je tak asi všechno. Má to ale i svou světlou stránku; zpočátku jsem Reluovi fandil, což mě znepokojovalo, ale to už mě pustilo. Teď mohu s naprostou jistotou říct, že je mi úplně jedno, jak kdo dopadne, jelikož jsou mi všechny postavy úplně ukradené. / Poučení: Pozor na trojité agenty. 3*- ()

Epizoda 6 (2019) (S03E06)

Dobře, uznávám, tento díl mě pobavil. Chystá se opravdu velká dodávka drog, šéfem vyšetřování, který na tomto případu dělá, je nevypočitatelný magor, takže se jasně schyluje k něčemu ošklivému, ale kdo umře první? To jsou paradoxy. Nemůžu tvrdit, že by se mi šestá epizoda nepostarala o zábavu, to bych hanebně lhal, ale trvám na tom, že to nebyla ta zábava, na kterou bych se opravdu těšil. Seriál totiž urazil od první sezóny dlouhou cestu ve směru, který bych pro něj nevybral. V průběhu té výpravy se tvůrci velmi vzdálili původní kvalitě, takže jsem se tentokrát sice bavil, ale zároveň jsem neměl radost. Jak říkám, paradoxy. / Poučení: Hranice mezi pravdou a lží bývá zpravidla nepostřehnutelná. ()

Epizoda 7 (2019) (S03E07)

Miluju český dabing, který si se mnou vytře prdel (omluvte mou klačtinu) ve chvíli, kdy se ve filmu či seriálu mluví více jak jedním jazykem. Reluův pobyt ve Španělsku jsem si opravdu užil; mohl jsem si alespoň zavzpomínat na své rané dětství, kdy jsem byl až do pěti let odkázán jen na obrázkové knížky a leporela. No, a protože španělsky nemluvím (vyjma několika frází ze hry Resident Evil 4), musel jsem si skládat příběh jen z obrázků, což byl problém, protože každému, kromě Relua, jela huba jako flašinet, a já tak mám pocit, že mi leccos uniklo. Ale i kdyby nebylo mých jazykových omezení, nebyl bych zrovna nadšený, protože mě změna destinace jen utvrdila v názoru, že HBO svými nápady seriálu neprospělo, takže jsem vlastně rád, že to mám za sebou. Po první sezóně by mi taková myšlenka vůbec nepřišla na mysl. No, a to zběsilé finišování, ve snaze alespoň jakž takž zakončit všechny dějové linie, mě taky nemohlo potěšit. / Poučení: Čas od času je hezké, vzít mrtvé na výlet. Třeba do lesa. ()