Pivnica

• Česko Sklep (viac)

Dlhoročné manželstvo Milana a Táni je v troskách, spája ich už len jediná dcéra Lenka. Keď sa však šestnásťročná tínedžerka nevráti domov z párty, ich život sa obráti naruby. Oboch rodičov pohltí bezmocnosť, strach a pocit viny. Kamaráti, spolužiaci, susedia, nikto im nevie pomôcť. Milan už neverí ani policajnému pátraniu, ktoré nikam nevedie a rozhodne sa odhaliť pravdu sám. Čoho všetkého je schopný zúfalý rodič, keď mu zmizne dieťa? (Itafilm)

Autogram

Od začiatku sa mi film nepáčil, ale dal som mu ako slovenskému výtvoru šancu, a neviem, či som urobil dobre. Artový film spoznám podľa toho, že ak viazne scenár, tak sa veľa chodí, jazdí alebo len tak čumí. Až v poslednej tretine to začne byť zaujímavé, ale tak nejako očakávané. Aj by som dal tri hviezdy, ale ten hrozný zvuk ma rozčuľoval, keď bolo rozumieť len postavám, ktoré boli predabované. ()

vyfuk

Je těžké přemýšlet, zda toto je funkční nebo ne. Už jenom z principu, že jde o slovenský film, který asi je i natáčen na Slovensku, asi s francouzsko-německým hercem, ukrajinsko-ruskou herečkou jakože ve slovenštině. Film působí už v základu nepřirozeně, protože hercům slova ani nepadnou do pusy a je to jako anglický Netflix dabing. Pak už je to film a příběh samotný, kterému nejvíce ubližuje samotná délka. Je jasném kde je začátek a o čem je konec. To mezitím je ale pochybné, protože se to táhne jak jeden rok. Kdyby byl příběh trochu rychlejší, bylo by v tom třeba i nějaké napětí. Už kvůli tomu bylo jasné, že jedno z rozuzleních bude prostě negativní, protože opak by nedával smysl. A je to škoda. Myšlenka a film po technické stránce obecně není špatný, ale onen zdlouhavý příběh bez atmosféry s podivným zpracováním a její myšlenkou je dosti vágní a divná. Co už no. ()

Malarkey

Kdo to vymyslel? Slovenský film, který točí Ukrajinec a v hlavní roli je francouzský herec a režisér Jean-Marc Barr? Zajímavé. Pravda ale, že s tou mládeží jsem měl co dělat, abych jí ustál. Vadila mi ta drnost včetně hiphopové hudby, která jde totálně mimo mě. Na druhou stranu to mělo neotřelou, až mysteriózní atmosféru. Na úkor současné slovenské produkce spíš nadprůměrnou, než průměrnou. Příběh byl ale ničemný a Jean-Marc Barr to svojí divností úplně zachránit nedokázal do vyšších kruhů kvality. ()

Anderton

Spočiatku nádejne vyzerajúca, nie až tak lacná mysteriózna detektívka. Lenže postupom času sa bohužiaľ začína prejavovať, že scenár je maximálne tuctový, v rôznych variantách stokrát videný a najmä si pri dlhej stopáži začneme uvedomovať, že by sa príbeh kľudne vošiel do ľubovoľnej detektívnej série. Napríklad aj z produkcie našich televízií. Ono prekvapenia, ktoré nám scenár prichystal, vážne nemajú čím šokovať ani málo skúseného diváka. Film je naťahovaný viacerými zbytočnými a dej nikam neposúvajúcimi scénami (útek a ďalšie) a posolstvo taktiež ničím novým neohúri. Pivnica ale vyzerá aspoň vizuálne veľmi slušne, aj predabovanému Jeanovi-Marcovi Barrovi jeho emócie aj hormóny veríme, ale logika proste ďalej v uvažovaní nepustí. Policajt sa najskôr snaží, potom ho to bohvie prečo prestane baviť, až má človek pocit, že Ondrík musel zobrať niečo navyše v divadle a musel sa prepisovať scenár. Na plnohodnotný komerčný thriller sme bohužiaľ ešte nedorástli. ()

Olík

Slovenské drama, které zřejmě mělo ambice stát se světovým, ale výsledek spíše odpovídá dílu televizního kriminálního seriálu. Rodinné drama, kriminálka, psychologický thriller….tak nějak od všeho trochu a tak trochu nic z ničeho. Naprosto zbytečný Barr…..myslím, že nějaký slovenský herec by to zvládnul taky a dost možná přirozeněji. Za vlasy přitažený vyšetřovatel (Milan Ondrík). Docela mne bavila Simonova (i když to angažování zahraničních herců moc nechápu) a mile překvapil Dalyb (četl jsem na jeho herectví různorodé komentáře, ale za mne OK). Ale v pointě slušná syrovátka, u které se mohlo na některých aspektech ještě zapracovat a některé úplně překopat. ()

• Autor původního scénáře, slovenský spisovatel a scenárista Richard Pupala, není ve filmových titulcích uveden a zřejmě se od výsledného tvaru distancoval. Jako spoluautor scénáře býval uváděn také Marian Puobiš. V titulcích tak není uveden žádný scenárista. (SONY_)

Slovenská krimi světových rozměrů

Slovenská krimi světových rozměrů

31.07.2018

Ruský režisér Igor Vološin (Beduín) a slovenská producentka Lívia Filusová (V tichu) čerstvě dokončili svůj nejnovější projekt, kriminální drama Sklep. Film v koprodukci Slovenska, České republiky a… (viac)