Nejdrsnější věznice světa

• Veľká Británia Inside World's Toughest Prisons
Dokumentárny / Reality-TV
Veľká Británia, (2016–2023), 21 h 17 min (Minutáž: 44–53 min)

Investigativní novináři se dobrovolně nechají zavřít do těch nejhorších světových věznic, kde vládne strach a brutalita. (Netflix)

Recenzie používateľa Bozvav k tomuto seriálu (22)

Indonésie: Odvykací vězení (2023) (S07E03)

Jak jsem zmínila v komentu k dílu 7/2 z Borů, proti věznicím jinde, úplný čajíček. Vězení v Bangli má víceméně stejnou úlohu - zbavit vězně drogové zvislosti a dealery přivést na jinou cestu, ale způsobem výrazně razantnějším. Do očí byla nejen aý uzkostlivá úpravnost celého zařízení, ale především až křečovitá snaha hlavního dozorce se prezntovat jako hodný taťka. Na zpovídaných vězních bylo evidentní, že se bojí říci cokoliv negativního o věznici a hlavně na poměrně malém prostoru by mělo být vidět přes tisíc vězňů, ale divák viděl venku prakticky max do sto lidí a někdy ani to ne. To znamená, že zbytek trčel někde zavřený v tom vedru a hrál si na sardinky. Takže jako obvykle v Indii, přepněné cely, nulová tolerance vlastní individuality a vymývání mozků.  Samotku neukázali, byť tam údajně nikdo není, ale podle toho, jaký z ní měli vězni strach, tak se tam asi na lidská práva moc nehraje. Což je v pořádku u těch, kdo fakt dealují a jsou v gangu. Ale 12 let za jointa, to je fakt hnus velebnosti. Zajímavý díl, tím co zůstalo nevyřčeno. ()

Šalamounovy ostrovy: Vězení samotného Boha (2023) (S07E04)

Co na to říci? Věznice v Rove na Šalamounových ostrovech není zrovna místo, kde by chtěl jeden spočinout. Špína, nepohodlí, mizerná strava, hygiena pod bodem mrazu, všudy přítomné násilí, nemoci a úděsná společnost. Na stranu druhou, to tam ti chlapi zjevně nemají v hlavě v pořádku, úchyl vedle úchyla. Znásilnění, incest, vraždy, vendeta. Brr. Rowe má můj obdiv, že se tam nepos. strachy i s celým štábem. Humálnější by bylo většinu vězňů zastřelit, ušetřilo by se a spousta žen by si oddechla. ()