Muž velkých ryb

Dokumentárny / Reality-TV
Veľká Británia, 2015, 6x45 min

Účinkujú:

Jakub Vágner

Jakub Vágner se rozhodl zasvětit svůj život odchytu největších ryb světa. Nyní míří do nedostupných vod naší planety, kde pátrá po sladkovodních obrech větších než člověk. Jedná se o vzácné ryby, které se nedají lehce ulovit. Jakub je však držitel mnoha světových rekordů a udělá naprosto cokoli, aby odhalil tajný život těchto silných predátorů. Aby je odchytil, bude pádlovat podél amazonských džunglí a vyrazí na řeku Kongo, do subarktické oblasti Kanady a delt řeky Thai, bude čelit rozvodněným evropským řekám a putovat po odlehlých oblastech Mongolska. V nepřátelských prostředích denně čelí hrozbám a překážkám a musí být vynalézavý, aby vyzrál na tyto ryby, které jsou často starší, chytřejší, větší a silnější než on. Setká se s místními rybáři nebo vyrazí sám a vyzkouší prastaré, moderní, podivné a někdy praštěné způsoby rybolovu, aby zvládl ty nejnáročnější výlovy. (Animal Planet)

Paserak

Serie ještě neskončila....jen chci pochválit záběry přírody. Ty jsou bechderoucí a v díle o Mongolsku jsem žasnul. Jen mi trochu vadí zvýšená emotivita protagonisty a chování na které jsme nebyli zvyklí když si dělal pořady sám. Milý Jakube, dělej si pořady o rybách zase sám byť chápu, že sponsor a mentor se hodí. Jinak moc fandíme. ()

lusa

It's a fish, it's a fish, rybaaaa.... No jasné, že ryba, hádam si si nemyslel, že traktor.. Vidím, že prehnaný a rušivý Vágnerov afekt som si nevšimla iba ja.. Pridajme k tomu aj arogantné, despotické správanie sa voči každému naokolo a hodnotenie je na svete.. Príroda a ryby (ako inak, než posledný deň, poslednú hodinu a poslednú minútu výpravy) krásne. 1* ()

kingik

Nejdůležitější je kvalitně nahodit prut. A Jakub měl evidentně dobrý záběr. V povodí Amazonky mu zabrala vzácná ryba s latinským názvem Anorexida Bučkos. Na to, jak je velká, je samá kost, vždyť ani nebude k jídlu, ale Jakub je znám tím, že ulovené ryby rád (o)pouští. Nejdříve se ovšem musí s touhle trofejní krasavicí důkladně pomazlit. Divák tak má možnost sledovat napínavé a vzrušující sexy hrátky muž vs. ryba, odehrávající se v krásném exotickém prostředí, do něhož má přístup jen ten, co chodí s prutem značky Eliška i spát. Nejvíce se vždy těším na noční záběry. Po vzoru Big Brothera jsou kamery umístěny takřka všude, takže divákům neunikne jediný detail lovu. Opravdu nádherný přírodopičný seriál. Zvládnou jej i ti, co dávají přednost mít na talíři chutný kus B(o)učka než nepoživatelnou Bučkovou, co je samá kost. 60% ()