Duch hôr Krakonoš sa zamiluje do krásnej slúžky Ruženky, tá však stále čaká na návrat svojho milého, obuvníckeho tovariša Erika. Medzitým však jeho lesná ríša musí čeliť ohrozeniu. Bezohľadná a chamtivá barónka von Harrant sa chce zmocniť Krakonošovho pokladu, ktorý je ukrytý hlboko v horách. Krakonoš je zamestnaný láskou k Ruženke a tak stráca ostražitosť. Podarí sa mu napokon zachrániť jeho lesnú ríšu? (RTVS)

Andy.222

Neurazí nenadchne, ale i tak veskrze sympatická pohádka. Tambrea si celou pohádku krade pro sebe, působí správně mysticky a zároveň laskavě tak jak si jej představujeme (byť jako člověku co vyrůstal na Krkonošských pohádkách mi s tím chybějícím plnovousem evokuje spíše Dr. Strange než Krakonoše). Baronka se sice snažila, ale na Ilju Prachaře prostě neměla. Kolem a dokola, když nevíte na co kouknout v sobotu odpoledne je to použitelné. ()

babuška odpad!

krakonaš je jasnej potomek aríjský rasy, vypadá to, že zrovna vypad z hitlerjugen, honička za vlkem jak od Ramstein Du riechst so gut, čuchání ke chcankám, prostě krákora si chtěl smočit, jinak slátanina na entou ()

soukyd33

Velice příjemná pohádka se zajímavým koncem. Až do konce jsem vlastně netušil, jak že to dopadne. Krakonoš se představí svým (pravým jménem). 😀 A diváka si hned získá svým charakterem. Slečna také hezká. Herecké obsazení neznámé. Hvězdiček 4 ()

Jimmy73

Většinou bývají německé pohádky děsné, ale tahle (podtržena naší krásnou přírodou) je vyjímka a patří mezi ty nejlepší ()

kkoc

Sobotní deštivé odpoledne - ideální čas lehnout na sofa a sledovat něco blbého. Vybrala jsem si německou pohádku, což je obecně záruka něčeho, u čeho se dá do deseti minut usnout. ALE: tohle mě doslova probralo z mrákot - už první pohled na Krakonoše, který nene, milé děti, není to fousatý dědek, ale milé dámy, je mladý a sakra sexy. Moje dlouhou nečinností lehce zvetšelé libido se probralo a fascinovaně jsem koukala až do konce. Celá pohádka je jednoduchý příběh s ne zcela předvídatelným koncem (okok, dobro zvítězí), hlavní hrdinka je blbá jen úplně malinkatato a úplně absentuje komická postava (hurá, bod navíc). Jo a další bod za to, že nezpívaj! Co se týká Krakonoše v podání Sabina Tembrea - došly mi superlativy. Nejen, že je krásný jako bůh, ale i dobře hraje a je mi fakt upřímně líto, že jeho rodiče zdrhli před komoušema z Rumunska ausgerechnet do Dojčlandu, protože se obávám, že jeho potenciál nebude úplně využitý. Pánové to až tak neocení, ale to je život :) Nemám co zásadního vytknout, sjela jsem ji už potřetí a jistě ne naposled - čtyři a půl v kategorii pohádek (pětku pořád drží Princezna Nevěsta). ()

Dr.Hybernus

Musím říct, že to bylo hrozně moc napínavé, ale stejně jsem nedokázal udržet pozornost. Největším skvostem filmu byly neskutečné reklamy, které mi zůstanou v paměti hodně dlouho. Bohužel reklamy dost silně zastínily celý film. Děj byl opravdu nepředvídatelný, netušil jsem, že najednou paní s obrovským nepřehlédnutelným výstřihem se zamiluje do béčkového herce Krakonoše z Německa, který je zároveň mistrem světa v kuželkách. To jsem jakože faaakt nečekal. Stará babka trpící covidem neboli dávivým kašlem a horečkou, mě taky nějak nezaujala. Jestli by jste se chtěli kouknout na nějakou hezkou pohádku,  tak to vám sice žádnou nedoporučím, ale na tohle se opravdu dvakrát nikdy nedívejte. Každopádně hodnotím 1 z 5. Nezapomenutelný zážitek na 10 minut. ()