Cesta za láskou

• Česko Ten pravý, ta pravá? (viac)

Keanu Reeves a Winona Ryder spolu v legendárnom filme Dracula vytvorili príbeh veľkej, úprimnej a čistej lásky. V komédii Cesta za láskou na seba narazia ako večne nepríjemní a ufrflaní samotári na svadbe, kam jednoducho museli. Omylom sa dajú do reči už na letisku počas cesty a hneď zistia, že majú vlastne veľa spoločného: nenávidia ženícha, nevestu, svadby a zo všetkého najviac začnú nenávidieť seba navzájom. Obaja by chceli byť úplne inde, najlepšie sami a hlavne sa navzájom nikdy nevidieť. Ich sarkazmus ich na akcii plnej šťastných ľudí, ktorí sa chcú baviť, postupne od všetkých ostatných izoluje, až jednoducho ostanú sami a musia sa začať rozprávať. A keď sa s niekým rozprávate a pijete pri tom víno, môže sa nakoniec stať čokoľvek. (Bontonfilm SK)

vladi3

Je to za slabe tri hviezdy. Celkovo taketo ukecane filmy nemam prilis v laske, ale namotala ma ustredna dvojica... Ak by boli dialogy a rezia prepracovanejsie, mohla to byt pohodova komedia. Takto to stalo len na Keanu a Winone a mohli sa snazit ako chceli, ale film nevytrhli. Je to velka skoda, lebo je medzi nimi skvela chemia a film mal obrovsky potencial. ()

Capri2016

Prekombinovaný scenár vytvorený "tlčhubom" Victorom Levinom, ktorý nezachránili ani také herecké hviezdy Keanu Reeves a Winona Ryder. Vo filme je pár vtipných momentov, ale hlavne prvá polovica filmu, ktorá je len konverzačná je veľmi náročná na pozornosť. Preto ak si chcete prísť do kina oddýchnuť pri romantickej komédii, tak na tento film určite nechoďte, lebo buď sa unudíte, alebo vás začne bolieť hlava z toho bla-bla, čiže rozhovorov 2 pesimistov, ktorých zlúči spolu inak šťastná udalosť svadba, ktorá ale v tomto filme tiež vyznie ako spoločenská udalosť, z ktorej je človeku zle... Baviť som sa začala baviť až v druhej polovici po stretnutí s pumou, po ktorom naši dvaja hrdinovia "skočia na vec" a až vzájomná náklonnosť a ako keby "poľudštenie" hlavných hrdinov prinesie aspoň trochu romantiky. Aj keď sa Keanu a Winona snažili, ale ako sa hovori "bič z hovna neupletieš". ()

BlackVelvet

Hodne dobry, kdyz ale clovek chape, o co tam bezi. Predpokladam, ze tohle jednou bude kultovni film. Big Lebowiski take propadl v casech prvni projekce, a dneska tady mame dokonce i Dudeism jako hnuti :) Konecne se na platne i vidi nejaky realny dialog realnych osob - jenze lidi jsou tak odtrzeni od realnych dialogu, pac Hollywood krasne vsem zmanipuloval hlavicky uplne nerealnyma romantickyma komediema, ze jim to pak prijde blbe a odchazeji z kina. Nerikam, ze Keanu a Winona jsou nejaci milackove, prijemni lide atd. O to ale prece vubec nejde. i taci lide jako oni mezi nami existuji. A jeste je tam krasne videt, ze vrana k vrane seda. A humor v tomto filmu take neni napsan jen pro uspech a huronsky smich publika - jenze jak tady nekdo jiz psal, clovek musi mit IQ trochu vetsi nez hospodsky povalec, aby takovy humor pochopil. ()

Mukade

dvaja moji obľúbenci, ktorým to spolu seklo, plus tam odznelo zopár zaujmavých myšlienok s ktorými sa stotožňujem, + ďalšie pozitíva = 4** (: ()

Tweetak

Úplně si nejsem jistý co to mělo být, ale bylo to dlouhé, ukecané, ne zas tak moc vtipné. Nevím co tomu chybělo, ale více než 2* si to nezaslouží. ()

Satyrek

Nic moc jsem neočakával a nakonec milé překvapení. Čistá kompozice, statická kamera, poklidné tempo, minimum střihů, prostě odvažný romantický minimalismus. V celku dobrý průměr, ale připojuji se k Eileen a mírně přifandím, protože kdo je unavený z toho našeho rychlého, instatntního životního bytí, tak tento snímek pohladí. ()

V.Sawyer odpad!

Film byl natočen za pouhých 10 dní. A výsledek tak také vypadal. Winonu Ryder miluju nadevše, ale v tomhle filmu mi lezla tak na nervy, že jsem celých 90 minut přemýšlela nad tím, jestli ji náhodou ze svého žebříčku hodně rychle nesundám. Jenže ona za to chuděra vlastně ani nemohla... Keanu je strašně krásný chlap a strašně dobře se na něj kouká, ale tady se mi obracel kufr asi pokaždé, kdy otevřel pusu... O trapných konverzacích, sexuální scéně v poli a nějakém ději asi ani netřeba mluvit. Tenhle film postrádal asi úplně vše a leč obsazení vypadalo slibně, tak i to nakonec zklamalo na plné čáře. Za mě asi nejhorší filmový zážitek v mém životě. A to jsem si myslela, že špatných filmů jsem už viděla dost. ()

pp

Na experimentální film v tom smyslu, že mluví pouze dvě hlavní postavy a většinou jsou zabírány jen ty, nejsem ještě dostatečně mentálně vyspělý. Pár vtipných replik nevyváží bezradnou nudu čišící ze zbytku filmu. ()

lubica1995

Jako fakt musím uznať, že v poslednej dobe išli filmy tak dopredu, že zápletka je pred divákom tak zašifrovaná, že je to až zázrak, že sa k nej dopracuje. A ak je to seriál a sledovanosť je závratná, tak nás prekvapia s ďalšími a ďalšími epizódami, až to nemá hlavu pätu. A toto bolo tak krásne predvídateľné a obyčajné, že mi to práve tak stačilo a trošku mi to aj chýbalo. Dokonca ani ako komédia to nebolo trápne. Pekné ( depresívne? úsmevné?) priamočiare. Som si oddýchla . ()

LucyZ

Místy vtipné, většinou nudné. Jenom mi ta Winona přišla nametená i v místech kdy to nebylo nutné. Za ní velké mínus. ()

Pythonator

Velice originální romantika. Celý film vlastně sledujeme sympatický nabručený páreček, celý film nezavřou hubu (dokonce i při sexu neustále žvaní) a celý film sypou z rukávu moudra někdy moudrá a někdy tupá. Chápu, že někomu přijde takové devadesátiminutové existencionální filozofování o ničem a v podstatě mám na to stejný názor, ale přesto to má jisté kouzlo a ty jejich neustálé kecy se dají přežít. Snad díky chemii mezi skvělým Keanu a věčně mladou Winonou (proboha, vždyť jí táhne na padesát a pořád je rozkošná), snad díky té scéně s pumou a nezvykle pojatým sexem, snad díky romantickému happyendu beze slov. Ano, je to až s podivem, že hrdinové trpí celý film neovladatelným slovním průjmem, aby v kouzelné finální scéně vkusně mlčeli. A je to takové to mlčení všeříkající, takže nemohu hodnotit jinak. Tenhle romanťák mě dostal. ()

Chlo0opek

Pokud vás baví žvanění a žvanění a žvanění, které je nezáživné, ale zase stálé, je tento film přímo pro vás. Mne teda stačí jedno zhlédnutí až až. Občas se zde teda dobrá scéna objeví, ale ta to teda k lepšímu výsledku rozhodně neposune. ()

Tomulka

Na první pohled je zřejmé, že role byli napsány na míru předním hercům. Film je hlavně o dialogu a ten je místy zábavný (hlášky o evoluci v podání Keanu -super) nebo o pyžamu také super. Ovšem zde je nutné vyzdvihnout hlavně scénář, protože hlášky a dialogy jsou hlavně jeho zásluhou.Zápletka jasná což se u tohoto typu filmu dá očekávat a tak jde jen o zpracování. Emocionálně vás zpracování do děje nevtáhne,a el musím nutně ocenit upřímnost dialogů mezi hlavními postavami. Jsou odrazem doby a lidí (sice hlavně v americe , ale u nás lze žel tyto charaktery též vidět. A proto bych tento film bral jako další zvednutý prst pro naše bytí. Jsem dokonce v pokušení dát za ten příslovečný pozvednutý prst - čtyři hvězdy, ale to by nebylo správné vzhledem ke kvalitě filmu jako celku. Je to nuda, kterou člověk dvakrát vidět nemůže. ()

iwee23

Moooc ukecaný, dost nudný....Winonu normálně nemusím a tady mi do tý role vůbec nesedí, navíc chemie mezi ní a Reevesem prostě nefunguje. Dokoukala jsem jen s velkým sebezapřením, tyhle rádoby intelektuálský filmy a la Woody Allen nemám ráda. ()

Yalka

Už teď se těším, až se na to podívám někdy znovu. Nejvíc mě dostal Keanu-hoarder: “Oh, I'm way worse than cheap, especially when it comes to free shit. I hoard free shit. Especially the gray-area free shit, like the nail files and disposable slippers in the hotel room.”  “Gray area.”  “I tell myself that they want me to take it, that I'm intended to take it.”  “Do you take the shoehorns?”  “Not the long ones, only the short ones.”  “Well, that's not a gray area, that's theft. You're a thief. Do you take the shampoo, conditioner, and body wash?”  “I used to, but then one leaked in my suitcase.” ()

sh4ris

Celkem příjemná konverzačka, rozhodně ale ne pro každého. Ke konci už mě některé řeči začínaly i štvát. Nicméně si toto dílko dokážu představit třeba jako povídku, kdy o řečeném může člověk v tu chvíli více přemýšlet. Textové výměny ústředního páru byly mnohdy rychlé a herci si vzájemně až moc okatě nechávali prostor pro smeč, který se ale vlastně nikdy nekonal. Film už nikdy vidět nepotřebuju, ale neurazil mě. ()

Kacenka_73 odpad!

Pro! Bo! Ha! Co to bylo? Ta neskutečná nasranost a pesimismus obou hlaváků a ty neskutečně debilní dialogy… fakt jsem řvala o pomoc. To fakt někdo zpracoval jako scénář? A někdo to fakt natočil? A někdo se rozhodl v tom i hrát? No co už… jen nevím, proč já se rozhodla na to jít… ()

hamik odpad!

Film naprosto o ničem. Kdyby ústřední dvojice seděla v kavárně, vyšlo by to na stejno. Dialog vedli jen oni dva. Nebylo to vtipné, dojemné ani poutavé. A nejen proto, byl film naprostým zklamáním! ()