Slasher

Kanada / Veľká Británia / USA, (2016–2023), 30 h 19 min (Minutáž: 42–55 min)

Tvorcovia:

Aaron Martin

Katie McGrath, Brandon Jay McLaren, Steve Byers, Patrick Garrow, Christopher Jacot, Dean McDermott, Erin Karpluk, Rob Stewart, Jessica Sipos (viac)

Řádění sériových zabijáků po sobě zanechává spoušť a jejich další oběti bojují v hororové sérii o život. (Netflix)

Recenzie používateľa Morholt k tomuto seriálu (2)

Slasher (2016)

Možný spoiler. Asi nejsem sám, kdo si vzpomněl na Sedm, ale vraždy na základě smrtelných hříchů tady nepůsobily jako nějaká kopírka. Jediný nedostatek vidím v tom, že celkem záhy objevíte, kdo je vrah a to i přes úpornou a trošku neohrabanou snahu režie diváka svést na falešnou stopu. Ale na druhou stranu tu bylo městečko plné špinavých tajemství a mě bavilo hádat, kdo bude další na zabijákově seznamu a co má dotyčný na svědomí. Vraždy samy o sobě možná nepůsobily dostatečně nápaditě, ale byly natolik brutální, že dokázaly upoutat a hlavně tu byla vrahova cool katovská maska. Herecky v pohodě a speciálně mě potěšila Katie McGrath v hlavní roli. 80% ()

Kdo za to může (2017) (S02)

Partička táborníků se po letech vrací do kempu, aby odstranili tělo holky, kterou tam kdysi dávno krouhli. Tady narazí na skupinku jaké si duchovní komunity, se kterou sdílejí chatu. A vzápětí tam začne řádit vrah. na mě tady bylo až moc postav, jejichž jednotlivé linky celý děj občas roztahovaly mimo rámec přijatelnosti, takže mi trvalo čtyři díly, než jsem se do toho pořádně dostal. Nepomáhali ani nepříliš sympatičtí herci, na které jsem si musel chvíli zvykat. Nad vodou to držel zabiják, který se s ničím příliš nepáral a po jistou dobu i fakt, že vrahem tu mohl být kdokoliv. Pátým dílem ovšem atmosféra brutálně zhoustla, celkové kontury nabyly na ostrosti, celé to dostalo pekelný spád a ze seriálu se stal lahůdkový slasher s výbornou atmosférou, který nedal vydechnout. A ani nevadilo, že divák odhalí vraha dřív, než by bylo záhodno. I tak je ale škoda, že není druhá série zredukovaná alespoň na šest dílů. Nicméně i přesto jsem víc než spokojen, což jsem v polovině příliš nečekal. 75% ()