Slasher

Kanada / Veľká Británia / USA, (2016–2023), 30 h 19 min (Minutáž: 42–55 min)

Tvorcovia:

Aaron Martin

Katie McGrath, Brandon Jay McLaren, Steve Byers, Patrick Garrow, Christopher Jacot, Dean McDermott, Erin Karpluk, Rob Stewart, Jessica Sipos (viac)

Řádění sériových zabijáků po sobě zanechává spoušť a jejich další oběti bojují v hororové sérii o život. (Netflix)

Recenzie používateľa Trajektt k tomuto seriálu (3)

Kat (2016) (S01)

Tak se musím přiznat, že mně tento příběh doslova přikoval k židli a zhltul jsem ho doslova na jedno zkouknutí. Bude to asi nejspíše tím, že mně už od začátku tohoto seriálového zážitku provázel jeden zabiják, sympaťák, kterej měl moooc pěknou masku a která se u nás ve vyšších intelektuálních kruzích cení známkou nejvyšší. Když pozorujete tohoto morbidního fešáka, který si tuto masku nechal ušít asi v místní kanadské drutěvě z profilu, tak vám může připadat něco mezi katem Mydlářem, který je cvrnknutým americkým Batmanem. Hned, jak jsem tohoto maskovaného zabijáka viděl poprvé, tak jsem se rozhodl, že hned jak půjdu na příští maškarní bál, tak jedině v této nádherné masce, která budí všeobecnou lásku a respekt všech kolemjdoucích. Příběh této rádoby hororové estrády je vcelku jednoduchý a mnohým může připadat jako vykradačka hororových trháků jako jsou Vřískot a neméně úspěšný Halloween. A ačkoliv to zde hororový experti hodnotí jako průměrný seriálový počin, tak musím hrubě nesouhlasit a z pohledu hororového laika musím hodnotit minimálně 70% a to hlavně z důvodu napětí, příjemných krvavých zážitků, kdy mi dokonce při jedné scéně zaskočil jeden polévkový knedlíček tak hluboko do krku, že jsem se málem udusil a to zrovna ve scéně, kdy jsem to nejméně čekal, kdy jeden z hrdinů jde v noci lesem a znenadání na něj někdo vyskočí, tak to jsem fakt nečekal a na příště už jsem si dával většího majzla, hlavně s výběrem občerstvení. Při výběru hororových seriálů nebo filmů mám jednu velkou výhodu a to je ta, že od nich nečekám žádnou áčkovou podívanou a proto jsem občas překvapen, co se z toho vyvrbí a že mně to v jistých případech dosti baví a ještě když je to vše zabaleno v náboženském podtextu, kdy se člověk seznamuje s jistými historickými aspekty, které se táhnou až do dob sepsání historických a duchovních knih, ve kterých si jistá individua vykládají tu jejich pravdu podle sebe a dokáží si přikreslit psanou pravdu, kterou vyloženě nechápou k obrazu svému a nutí vás doslova přemýšlet o jejich dalším ujetém kroku. Takže pro mně to bylo velice zábavné, občas i poučné, nějaká ta nevyřešená hádanka se tam také našla a jelikož jsme se ocitli na americkém kontinentu po roce 2010, tak pro mně nebylo velkým překvapením, že se to v tomto čase dokonce i v Kanadě hemží všemi barevnými odstíny a všemi teplotními bukanizujícími anomáliemi, na které si nemůžu furt nějak zvyknout. Přestávám psát a jdu si zapnout druhou sérii tohoto pro mně hororového překvapení. ()

Kdo za to může (2017) (S02)

I když jsem byl zpočátku natěšen na tuto hororovou podívanou ve které jsem si přečetl zdejší obsah, který nám říká, že parta bývalých instruktorů pionýrského tábora, teda pardon letního tábora pro děti kdesi v kanadské divočině spáchali v minulosti ohavný a neodpustitelný zločin za který nebyli potrestáni a jelikož měli výčitky svědomí, tak se tam po pěti letech vracejí, aby zahladili stopy a já říkám, že to právě neměli dělat, protože les nikdy nespí a co jednou uděláte vám bude v budoucnu vráceno a tak tím začíná veselá morbidní řežba plná usekaných hlav, vylezlých střev a dalších pochutin, které nesmějí chybět na žádném gurmánském stole milovníků hororových fekálií. Bohužel, jak už jsem psal, tak po zhlédnutí první série tohoto vyvražďovacího hororového seriálu jsem byl velmi natěšen na tuto druhou sérii, která byla podle mého gusta minimálně o jednu třídu horší a to hned v několika aspektech. První a asi ten nejdůležitější problém byl asi ve výběru špatného castingu, který mně už od začátku této podívané neskutečně nervoval a to až do té míry, že jsem měl chuť vyndat ze sklepa můj tajně skrytý arzenál všech možných zbraní se kterými bych tuto rozmazlenou omladinu se skrytým úsměvem popravil tak, jak zákon káže. A s tímto vyřešeným problémem navazuji na druhý problém, který byl podle mně zapříčiněn teritoriálním aspektem této přehlídky a to v tom smyslu, že v první sérii to bylo zaměřeno na celé město a nevěděli jsme odkud vítr vane a čí hlava příště padne, natož v této druhé sérii se to odehrávalo na jednom místě ze kterého se nedá utéct a všichni zúčastnění čekají na potenciální smrt, což mně nebaví a tím nastiňuji třetí problém ve které chci zdůraznit neskutečný počet mnoha tzv. vykradaček horových snímků. Podobnost s filmem Pátek třináctého je každému jasná už po přečtení obsahu tohoto filmu. To samé Deset malých černoušků od Agathy Christie se zde dalo předpokládat. Ale neskutečně mnoho kopírovacích scén z filmů jako jsou Tajemství loňského léta, Šestý smysl a mnoho dalších. Tímto to ztrácelo šmrnc a člověka to chvílemi přestávalo bavit, protože originalita veškerá žádná. Taktéž tupé a nelogické chování hlavních představitelů si asi scénáristi od Netflixu moc nedomýšleli a soustředili se zejména na velké množství krve, které si milovníci této sympatické tekutiny užili dostatečně a proto si také myslím, že to má nejvíce procent z dosud natočených sérií této hororové eskapády. Protože kdyby záleželo jen na příběhu, kterej měl celkem trapnej konec a na hercích, které snad našla castingová agentura v nějakém provozu rychlého občerstvení, tak jdu s hodnocením ještě níž, ale jelikož tam byli ty povedené a krásně krvavé scény, které se nádherně vyjímaly na všudepřítomném okolním sněhu tamější nádherné kanadské krajiny, tak díky tomu to splnilo moje představy o standardně průměrném hororovém filmovém projektu. Netflix samozřejmě i zde musel splnit svou povinnost, že na světě žije více barevných mutací kromě bílé a samozřejmě na své si přijdou i milovníci sexuálních hrátek ve kterých se nerozlišují maličkosti jako do jaké díry co strčit anebo v čí puse smáčet svůj špinavý jazyk. A i když je to asi typický vyvražďovací snímek, tak nebudu psát, jestli někdo přežil nebo néé, ale jenom podotknu, že tentokráte nebyl zabiják žádný sympaťák s pěkně ušitou maskou na míru, ale byl to nudnej trapák, kterej neměl morální kompas a hnal ho jen ten jeden motiv, kterej byl od začátku průhlednej jako kalhotky slušných žen provozující svou veřejnou činnost na silnici E55. Co dodat, přestávám psát a začínám zírat na třetí sérii tohoto seriálu plného líbezných a motivujících vražd s premisou nečekaných překvapení. Za tuto sérii musím dát pouhých průměrných 50%. () (menej) (viac)

Slunovrat (2019) (S03)

Tak tohle bylo fakt teplý !!! A to si myslím, že jsem dost tolerantní člověk, ale toto vystoupení hlavně asi do půlky určitě není vhodné pro všechny homofoby, protože to co tady tvůrci vymysleli mi připadalo nevhodné, ne-li až nechutně zvrácené a musím se přiznat, že jsem se po prvních třech dílech musel po každém díle jít zchladit do svého velkoobjemového mrazáku ve kterém jsem sdílel svůj prostor s místním osazenstvem mražených ryb, korýšů, kuřat a taktéž s velkým množstvím dlouho nevyužité zeleniny. Tvůrci to s tímto novodobým, povinným, seriálovým fenoménem tak trochu přepískli a místo občasné prdelačky jsme byli svědky pořádného bukvičího teroru ve kterém se komanda mrskajících se homoklád klátí o sto šest. A tak místo, aby jste se soustředili na probíhající děj plný luxusních vražd, tak se místo toho soustředíte na perverze nepřirozených aktů nemocných lidí o kterých hlavně západní propaganda tvrdí a prohlašuje, že vše je v pořádku a že tak to má být. Tato propaganda vymývání mozků samozřejmě platí pro novou generaci, protože nás starý kozly tydleti trapáčci novým kouskům nenaučí. Naštěstí je to vyvražďovací seriál a tak nám přihřátí spoluobčané začnou pomalu, ale jistě mizet a z původní teplé fronty nad Pacifikem nám zhruba od půlky zbyde jen pár černých a arabských mráčků, které se v té bílé mlhovině ztratí jako bulhar v práci. Příběh je to vcelku přijatelný a po úvodní vraždě, která se stala přesně před rokem v době slunovratu se postupně dozvídáme podrobnosti o této vraždě a společně s obyvateli tohoto domu před kterým se to stalo zažíváme dobrodružství fascinujících vražd, které dělá vyvedený a zběsilý hrdlořez s originální maskou, který si vybírá oběti z tohoto domu smutku a to zcela pro nás z neznámých důvodů. Během této hororové jízdy se dozvídáme mnohé nekalosti a tajemství z dnešní doby, ale i z dob minulých a po chvíli mi připadá, že našemu maskovanému muži dokonce začínám držet palce, né-li mu dokonce fandit, protože takovou skvadru mít za sousedy bych nepřál ani největšímu nepříteli. Jak už jsem psal, tak vraždy jsou originální a na pohled velice příjemné, hlavně ta obarvená promiskuitní mladá děva, která byla vymáchána v záchodové míse plné kyseliny. A jak jsem do tohoto hororového představení skočil rovnou po hlavě, tak z něj nyní vyskakuji a zároveň ihned naskakuji na rozjetý vlak, který mně zaveze do čtvrtého dobrodružství, která budou určitě plná sympatických zabijáků. Tato série byla mírně nadprůměrná a i když zde ze začátku hodně topili, tak se nakonec ta teplota vyrovnala a proto můžu dát s klidným srdcem zasloužených 60%. ()